Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner Tv a Canal+

15 Apr 2003 11:09 8875 19
  • Level 15  
    Chciałbym odkodować canal+ nadawany z kablówki za pomacą komputera.Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki tuner najlepiej zakupić ??

pozdr
  • Level 19  
    tuner na kosci BT878
    i soft borg TV
  • Level 12  
    Tak ja tez polecam kocs bt8xx

Ale co do softu to najlepsze rozwiazanie to spoft spod linuxa
    Na windzie czesto wiesza sie (przynajmniej na miom sprzecie : duron 700 gForce 2 mx )
    na linie dziala
  • Level 11  
    Oczywiście na kości BT8xx - najwięcej jest programów które ją obsługują.
    Ja używam MoreTV - działa bez problemów zarówno na Win9x, Windows 2000 i Windows XP.
  • Level 20  
    Zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcą. MoreTV jest pod tym względem super. Natomiast jak widzę wszyscy przemilczeli tu sprawę fonii.
    Ja jako dekodera fonii używam CplusWin przechwytuje on również obsługę pilota w przypadku większości kart na BT8X8 dzięki czemu można sterować włączaniem/wyłączaniem dekodowania zarówno obrazu jak i fonii

Pozdrawiam
  • Level 22  
    MoreTV+BBB. Do normalnego oglądania DScaler. Raczej ciężko trafić na tuner z innym chipem niż BT8x8. Najlepiej wybierz coś typowego np. jakiegoś Avera. Prolinki są też popularne ale znacznie różnią się między sobą i nieraz się trzeba napocić w konfigurowaniu.
  • Level 12  
    Nie wiem co masz do Prolink'ow
    Jestem posiadaczem takiej karty i nie mialem zadnych problrmow z konfiguracja !!!
  • Level 22  
    Ja mam Prolinka PV-BT878P rev.4E. Soft jest STRASZNY, nie działa pod XP choć podobno ma działać i brak uaktualnień. No dobrze, można olać firmowy soft i działać na sterownikach WDM albo od iuvcr. Ale co zrobić z beznadziejnie grającym tunerem radiowym??? A dlaczego karty Prolinka, nawet ten sam model, mają zupełnie różne GPIO i IFORM??? :evil: Chip ten sam (BT878), rejestry identyczne, budowa i możliwości podobne ale specjalnie na złość musieli pozmieniać żeby nie było za wygodnie :evil: Za to właśnie nie lubię tunerów Prolink. I kart graficznych z obniżonym taktowaniem chipu/pamięci, wieszających się przy standardowym taktowaniu. Też tego producenta.
  • Level 12  
    Ja Cie nie rozumiem nie mialem jeszcze takiego przypadku soft jest beznadziejny to fakt ale przeciez jest na http://www.borgtech.org zajebicho program ktorego uzywam pod winda i nie ma zednych problemow
    Pod linuxem tak samo nie ma problemow z konfiguracja probowalem juz na roznych miodelach prolinka i na roznych sysach i wszystko dziala !!!
  • Level 15  
    dzięki za info

Mógłbymi ktoś doradzić jaki niedrogi tuner najlepiej kupić ??
  • Level 20  
    Mam play tv pack czy jakoś tak...
    Kamera działa tylko pod 98, pod 2000 w sumie oki ale z oprogramowaniem od xp, tu już kamerka nie chodzi. No a pod xp nie działa kompletnie nic przy oprogramowaniu producenta(wypróbowałem chyba wszystkie możliwe wersje do wszystkich systemów i :P), borg znów krashuje system :P . Pod linuxem działa ok bez sterów i dodatkowych programów :)

No a jak chcesz tuner tylko do oglądania tv kup jakiś zewnętrzny nie będzesz potrzebował żadnych programów, no i nie musisz nawet włączać kompa ;)
  • Moderator of Cars
    Też przestrzegam przed tunerami Prolinka (PixelView). Sam mam taki i żenada... połowy stacji w ogóle nie ściąga, na composite-in wychodzą jakieś pasy i odbicia, tuner radiowy to w ogóle nie wiem po co dali... FlyVideo98 mi lepiej chodziło...
    Co do Borg TV to obecna wersja nie dekoduje C+ a w ogóle to mi się wiesza. Osobiście używam MoreTV, ale jak masz słaby sygnał i zakłucenia to polecam ExoTV lub DecoStatic. Do dźwięku to polecam PerfectAudio (nie zapomnij o wyciszeniu odtwarzania Line-in i ustawieniu źródła nagrywania na Line-in bo inaczej się będą nakładały dźwięki zdekodowany i oryginalny lub nie będzie xwięku wcale).
  • Level 22  
    Borg też mi się wywala niezależnie od wersji. Najczęściej przy przełączaniu programów :evil:
  • Level 20  
    Mi pod xp się nie wywalał borg, tylko borg wywalał system.
    Microsoft rulez :fist:
  • Level 15  
    borg pro 1.1 nie wywala xp pod ntfs. trzeba tylko starego odinstalowac i usunac recznie sterowniki ktore on instaluje. ja uzywam juz go ok 3 miechow o nic sie ciekawego z systemem nie dzieje
  • Level 20  
    Nie wiem jaką wersję miałem, bo nie mam już nawet xp :sm19:
    Linux rządzi :x u mnie na dyskach i nic się nie wywala, no i żadnych sterowników.
  • Level 12  
    Linux is the BEST
    u mnie podobnie !!!
  • Level 15  
    Etam ja mam xpka i nie nazekam. Do niego trzeba miec stabilny sprzet a wszystko bedzie dobrze :P
  • Level 20  
    Mój sprzęt próbowałem z pięcioma systemami najlepiej działa pod mandrake 9.1 potem redhat 7; winblows 2000; winblows 98se no i na szarym końcu xp. Więc skoro pod linuxami działa wszysko to raczej wywalanie się oprogramowania nie jest winą sprzętu ;) a raczej zarządzania sterownikami do tegoż hardware'u.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    kiedys chcialem odblokowac ale mi sie nie udało