Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie radiatora

13 Gru 2005 18:34 1931 9
  • Poziom 21  
    Witam,mam grafike GeForce Ti4200 ,ma ona wentylator wkonponowany w radiator,natomiast po drugiej stronie karty jest radiator postaci blaszki miedzianej połaczony z tamtym po drugiej stronie.Ten od strony wiatraka grzeje sie nieznacznie ,natomiast druga strona dosc sporawo,miejsca na tyle jest ,wiec chciałbym doklejic do tej blaszki wiekszy radiator.Czym to zespolic?-aluminium z miedzia.Myslałem o niezawodniej "kropelce":D na rogach a na srodku pasta termoprzewodzaca,zalezy mi na tym zeby nie było to cos wyrafinowanego typu tasmy przewodzace itp,zeby dało sie to kupic w kazdym kiosku itp.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Mozesz przykleić na klej silikonowy (np silikon szklarski, cienka warstwa)
  • Poziom 21  
    Taki sylikon przewodzi temp.?tzn..w jakim stopniu przewodzi?:?:
  • Poziom 26  
    Przewodzi, często podkladki pod radiatory są produkowane z silikonu.
  • Poziom 21  
    Takie powierzchnie sa b.gładkie,czy taki sylikon złapie to?czy nie odejdzie potem cała warstewka?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Podałem Tobie alternatywę zamiast kleju przewodzącego. Czy będzie to trzymac to wiele zalezy od jakosci silikonu. Sam tak robiłem wiele razy ale radiator do scalaka. Jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz.
  • Poziom 21  
    hmmm zobaczymy co to bedzie..koszt silikonu to chyba koło 10 zł..jest to alternatywa o jaka prosiłem,zobacze...podobne koszty beda przy zakupie tasmy przewodzacej z allegro..jakby nie było dzieki za "patenta"
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Weż pod uwage taki fakt że miedź b.dobrze odbiera ciepło ale bez nawiewu źle oddaje do otoczenia.Jeśli już to lepszy byłby aluminiowy.Lub miedziany ale z wentylatorkiem.W sklepach komputerowych mozna kupić klej termoprzewodzący dwuskładnikowy,bardzo dobrze "trzyma",niestety trochę kosztuje.Silikonu nie radzę,jesli juz to taśmę przewodzącą.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dodam tylko, ze sprawdzałem ten patent na mierniku temp. I radiator polozony na pascie termo miał taką samą temp. co polozy na silikon. Wazne jest aby była b. cieńka warstwa silikonu.
  • Poziom 22  
    Ja kleilem radiatory na silikon sanitarny z obi za 9,20 za tubke.
    po lekkim zmatowieniu powierzchnii radiatorow papierem sciernym i nalozeniu bardzo cienkiej warstwy (mala kropelka i dokladnie rozprawadzona ) daje swietny efekt.
    mozna tez uzyc kleju termoprzewodzacego ale jest on o wiele drozszy i trudno go kupic.