Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mini wieża - nic nie słychać w głośnikach :(

13 Gru 2005 20:44 2017 4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam mini wieżę SHARP XL-35H.
    Po podłączeniu do niej głośników nic w nich nie słychać, nawet szumu.
    Rozkręciłem ją i zauważyłem uszkodzony bezpiecznik , więc go wymieniłem na nowy i zkręciłem. Po włączeniu dalej nic nie słychać. Sprawdziłem bezpiecznik bo myślałem że znowu się uszkodził ale wcale nie bo jest dobry.
    Głośniki też są w 100% sprawne.
    Jesli to końcówki mocy to jak się je sprawdza miernikiem ??
  • Poziom 17  
    Witam!
    Prosze sprawdzić jeszcze we wlutowanym układzie czy napięcie zasilania
    (ok.24-30V) jest na końcówce układu scalonego (która zależy jaki układ) oraz np. słuchawką czy słychać na któgejś końcówce tego układu sygnał audio (np. tuner FM albo CD). Powodzenia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wylutowałem tranzystor z końcówki mocy i chce go sprawdzić miernikiem (ohmomierzem) i w żaden sposób niema przejścia. Czy dobrze mierze tranzystor ?

Dodano po 42 [minuty]:

Sprawdziłem, w słuchawkach też nic nie słychać.
  • Poziom 17  
    Czy na pewno nie ma ukł. scal. wzmacniacza mocy? Bo jeśli jest on
    na tranzystorach to będzie gorsza sprawa. Tranzystor który sprawdzałeś
    chyba jest przepalony, ponieważ powinien mieć rezystancję diody do dwóch elektrod .Teraz, jeśli nie słychać sygnał audio na wejściu wzmacniacza to nie będzie też na wyjściu, powinieneś może zacząć od uruchomienia sekcji małosygnałowej - być może coś się przepaliło w zasilaczu. Powodzenia!
  • Poziom 31  
    to, że niczego nie słychać w głosnikach słuchawkach niekoniecznie musi oznaczać uszkodzenie wzmacniacza samego w sobie.
    Co to za bezpiecznik i co zabezpieczał? może brak jest jakiegoś napięcia.
    Końcówka tu raczej na pewno jest układem scalonym a nie elementami na płytce, jaki zatem tranzystor podlega pomiarom??
    Ponadto w układzie najprawdopodobniej przełaczania i obróbki sygnału dokonuje czterokanałowy procesor dźwięku sterowany procesorem głównym i uszkodzenia (brak napięcia) w tym obrębie zablokuje sygnał m.cz do masy i końcówka będzie głucha.