Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEICENTO 1,1spi Ile paliwa żeby zalać pompe??

13 Gru 2005 21:07 6222 11
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich Czytających

Przesadziłem i brakło mi paliwa w seicento 1,1spi , pompe mam pod zbiornikiem z gazem (bo to jest VAN) , wlałem już pół baku paliwa i nadal pompa nie chce zassać. Może komuś sie już to przytrafiło i wie ile trzeba paliwa.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Spec od samochodów
    Masz inną usterkę - sprawna pompa zassie zawsze paliwo. Chyba trzeba szukac drugiej pompy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Posłuchaj czy po przekręceniu kluczyka słychać jak pompa rusza jeżeli nie to sprawdź czy dochodzi do niej napięcie. (zobacz też bezpieczniki)
  • Poziom 12  
    pompa chodzi , słychac, chodzi głośno bo na sucho więc włączam ją tylko na chwilke żeby sie nie stopiła. probowałem wlac paliwo w powrót ale nie można , a do pompy sie nie moge dostać (butla z gazem przeszkadza) bo bym wstrzykbnął paliwo prosto do pompy, znajomy miał taki problem i wstrzyknął paliwa do obudowy pompy i pomogło(zassała i odrazu ucichła (bo bez paliwa wyje głośno
  • Spec od samochodów
    Może pompa nie zassać paliwa gdy będzie zapchany filtr przed pompą.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Odkręć przewód paliwowy którym paliwo idzie do silnika i przekręć kluczyk może jak nie będzie oporu powietrza w przewodzie to przeciśnie a jak nie to do tego przewodu nalej paliwa to wtedy zalejesz pompę, ale będziesz musiał posłużyć się najlepiej własnymi płucami żeby benzyna pokonała całą drogę.

Można też spróbować dmuchnąć we wlew paliwa szczelnie go zatykając a druga osoba przekręca kluczyk, jak paliwo pokaże się w odkręconym przewodzie paliwowym to pompka już musi być zalana.

Być może pompka chodzi jako silniczek ale nie pompuje paliwa. Ale zanim kupisz nową sprawdź to co pisałem.
  • Poziom 23  
    wystarczy 5 litrow i zassie twoja pompa juz dokonala zywota juz takie przerabialem chodzi ale plastiki zalaly smok bo sie przegrzala pompa do wymiany
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    jesli sie do konca wyjezdzi to niekiedy trzeba poczekc okolo 15 minut . bo musi naleciec u obudowe pompy wszystko zalezy od tego jak szczelny jest zaworek w dnie obudowy . a najlepiej zalac okolo 20 l wtedy zaleje sie od gory jesli masz gaz to trzeba zalozyc przekaznik odcinajacy pompe przy jezdzie na gaz wtedy pompa niebedzie niepotrzebnie pracowac i zuzuwac sie ,
  • Poziom 9  
    I tu jest niewiedza urzytkownika seicento spi. W spi nie wolno wyjerzdzac do konca paliwo inaczej trzeba gdzies do silnika wlac czy cos takiego. Kumpel tak mial. W mpi tego nie ma :)
  • Poziom 28  
    po to jest lampka rezerwy zebs wiedzial ze juz trzeba dolac paliwa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    jesli juz koniecznie chcesz bawic sie w odpowietrzanie to znacznie latwiej zdjac wezyk zasilajacy przy korpusie wtryskiwacza . ale jak bedzie nalana odpowiednia ilosc paliwa to ten zabieg nie bedzie potrzebny