Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uklad bez lutowania?

15 Kwi 2003 13:23 8031 11
  • Poziom 11  
    czy jest cos takiego. na czym moglbym zrobic uklad bez lutowania (zeby sprawdzic czy warto lutowac) ? slyszalem ze istnieje cos takiego, jakas plytka - jesli to prawda, to o co pytac w sklepie, i ile to moze kosztowac?
  • Poziom 11  
    rozumiem ze chodzi ci o to aby sprawdzic obwod przed robieniem plytki.
    nie sadze aby udalo sie zrobic tego bez lutowania. w sklepach sa plytki uniwersalne, i lutujesz obwod od strony scierzek(nie przewlekasz, bopozniej bedzie ci trudno odzyskac czesci), takie rozwiazanie ma swoje wady, otóż musisz lutowac duzo zworek itd. mozesz tez lutowac "na pająka" czyli bez zadnej plytki tylko kabelkami. mam tez w domu, taki zestaw malego elektronika, czesci sa przymontowane do plytki i podlacza sie drucikami przyczepianymi do sprezynek. do prostych ukladow sie przydaje, a taki zestaw mozna zrobic sobie samemu
  • Poziom 24  
    Można kupić płytki uniwersalne, ale wówczas odpada Ci trawienie.
    Jak narazie lutowanie jest najszybszą metodą łączenie elektrycznego elementów elektroniczych i nie ma co się zrażać. Lepiej poćwicz lutowanie, a sam się przekonasz.
    Są zestawy do eksperymentowania dla początkujących , które zamiast punktów lutowniczych mają gniazdga na wyprowadzenia elementów. Niestety nie są tanie i jak wcześniej pisałem lutowanie jest szybsze i skuteczniejsze.

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kup sobie plytke uniwersalna i gniazda takie jak sa na tasmach do dyskow twardych tylko ze do montazu na plytce. Gniazd kupujesz w zaleznosci od potrzeb i pokrywasz nimi potrzebna powierzchnie plytki a od dolu laczysz je wszystkie w pionie lub poziomie i juz masz taka uniwersalna plytke do montazu bez lutowania (troche drogo wychodzi zrobienie takie jplytki)
  • Poziom 19  
    Witam,
    istnieją płytki do montażu elementów i testowania układów bez lutowania.
    Są to płytki uniwersalne z rzędami mikro gniazd.Połączenia dokonuje się przy pomocy przewodzików montażowych.
    Zobacz na stronie www.sklep.avt.com.pl,widziałem to u nich w ofercie.
    Nie umiem podać Ci nazwy tej płyty montażu uniwersalnego.
    Ja swój zestaw montażowy zakupiłem na giełdzie za 10,00PLN jest on formatu A4.
  • Poziom 24  
    :arrow: gorgoroth
    Żeby je połączyć od spodu płytki czeba lutować :))))))))))))
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No tak ale bez lutowania to sie nie ma co brac za elekrtonike :) Raz sobie wykona taka plytke i potem moze testowac rozne uklady juz bez lutowania. Ja jak zaczynalem to wlasnie z takiej plytki korzystalem :)
  • Poziom 42  
    Są takie jakby płytki prototypowe ze stykami. Kiedyś AVT sprzedało je w swoim sklepie.
  • Poziom 13  
    zerknij na stronę www.elfa.se jam są takie modułu do montażu bez lutowania w dziale "płyty łaczeniowe projektowe" (elementy łaczeniowe - płyta łaczeniowa AD-11),ceny są rózne w zależności od wielkości , termin dostawy do 5 dni + koszt wysyłki (do25kg) +25zł. Pzdrawiam
  • Poziom 32  
    Zalezy co chcesz testowac !!! Jak cyfrówke powiedzmy to spoko ale jak np sprawa dotyczy w.cz to raczej odpadataka płytka.
  • Poziom 2  
    mozna je kupic w poznaniu na ul kwiatowej 9 plytka 640 pol kosztuje 35zl
    a 1280 pol 85 zl ale ma jeszcze obodowe z zaciskami do zasilania
    nazywa sie toto odpowiednio sd12n oraz sd24n kurcze wlasnie patrze skad jestes zadzwon do avt