Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAK PODŁĄCZYĆ ALARM POD CENTRALNY ZAMEK W MERCEDESIE VITO

14 Gru 2005 08:16 9349 15
  • Poziom 15  
    WITAM.
    MAM PROBLEM Z PODŁĄCZENIEM ALARMU (DWA STANDARDOWE WYJŚCIA DO STEROWANIA CENTRALNYMI ZAMKAMI -IMPULSY MASY, Z REGULACJĄ CZASÓW 1 - 3SEK.) DO - POD ORYGINALNY CENTRALNY ZAMEK W MERCEDESIE VITO BĄDŹ SPRINTER 2002r.
    PROSZE NIE PISZCIE ŻE MOŻNA ZAMONTOWAĆ DODATKOWY UNIWERSALNY SIŁOWNIK W DRZWI KIEROWCY I NIM STEROWAĆ ORYGINALNYM CENTRALNYM BO TO PRZERABIAŁEM -ZDAJE EGZAMIN, ALE DENERWUJE MNIE TAKIE ROZWIĄZANIE, CHODZI MI O BEZPOŚRENIE PODŁĄCZENIE BĄDŹ POD KABLE BĄDŹ POD STEROWNIK ZAMKA.
    POZDRAWIAM

Moderowany przez kosmita:

Post niezgodny z regulaminem
    ostrzeżenie

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Nie ma potrzeby montowania dodatkowego siłownika. Poszukaj w centralce przewodów roboczych siłownika te które wychodzą z przekaznika w tej centralce i zastosuj układ na dwóch przekanikach które bedą sterowane przez alarm jeden bedzie zamykał drugi otwierał nie ma innej kombinacji Moge ci opisec ten układ na przekaznikach 561 najodpowiedniejsze 30 na siłownik 87a do centralki 86 i 87+,85 sygnał zamkni i analogicznie wpinasz sie na drugim przewodzie pamietaj o czasie za długi uszkodazi siłowniki
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Zamieszczm opis do VITO i SPRINTERA. W opisie sprintera masz schemat jak to połączyć.
  • Poziom 15  
    odnośnie schematów mam pytanie
    czy te przewody które trzeba przeciąć tj. niebiesko/czerwony i zielono/czarny to te które idą od centrali do siłownika czy są one wewnątrz siłownika. mam rozumieć że zasada działania polegać ma na podaniu raz na jeden (np. przy zamykaniu) raz na drugi (np. przy otwieraniu) przewód +12v.
    powiem szczerze ze kiedyś tak próbowałem i nic z tego nie wychodziło ale popróbuje jeszcze może wyjdzie,
    jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na podłączenie to piszcie...
    pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Tak dobrze zrozumiałeś: ze sterownika do siłownika wychodzą 2 przewody do zasilania silnika siłownika, w stanie spoczynku na obu jest masa i w momencie ruchu przekaźnik rozwiera jeden z przewodów i podaje w kierunku siłownika, + co powoduje ruch siłownika w jedną ze stron (siłowniki np. zamykają się i układ ponownie przechodzi w stan spoczynku). Na drugim przewodzie akcja przebiega podobnie.
  • Poziom 33  
    Jest prościej:podłącz się bezpośrednio w moduł CZ.Znajduje się on przed nogami pasażera za deską u dołu,poznasz po stuku przekaźników.Rozbierz go i wlutuj się dwoma masami do nóżek przekaźników.Bardzo proste nic nie tnij.Nie steruj tylko przy takim połączeniu komfortu bo może paść przekaźnik.Coś za coś:D
  • Poziom 20  
    Witam.Pozwolę podpiąć się pod temat.Mam takie pytanie??
    Probuję podlączyć alarm do oryginalnego Centralnego zamka w Mercedesie VITO rok 99 z "lamanym" kluczykiem,który przy rozlożeniu otwiera auto a przy "zlamaniu" zamyka.I tu jest problem podpinam poprzez przekażniki podająć 1 sekundowy impuls 12V na przewody Bialo-czerwony i niebiesko-czerwony (czarna kostka pod konsolą od strony pasażera) i alarm koliduje mi z oryginalnym kluczem.jak mam kluczyk zlożony czyli zamknięte auto to podczas rozbrajania alarmu centralny otwiera i po chwili zamyka rygle.Jak mam kluczyk otwarty i chcę zamknąć z pilota to zamyka i po chwili otwiera.Czy jest możliwość odlączenia sygnalu z kluczyka tak aby nie reagowal na otwieranie i zamykanie.A może źle sie wpiąlem--ale skoro otwiera i zamyka??
    Proszę kolegów o sugestje.
    Nie kumam, jak zamkniesz ręcznie z kluczyka to zamek odbija a jak z pilota to nie odbija tak?

Co do podłączenia alarmu pod fabryczny central to tak jak napisał xwit pod schowkiem masz sterownik zamka rozbierz obudowę sterownika i na podpiętych kostkach przewodów sprawdź próbnikiem żarówkowym nóżki przekaźników (2 impulsy masowe) należy wyprowadzić 2 przewody otw/zamk
    .
  • Poziom 20  
    Nie wlasnie na odwrót.jak zamykam z kluczyka jest wszystko ok.Jak alarmem to odbija.
    kocek napisał:
    Nie wlasnie na odwrót.jak zamykam z kluczyka jest wszystko ok.Jak alarmem to odbija.

W Vitku każdy siłownik jest masterowy, (czyli steruje ruchem zamków) spróbuj odłączać po kolei siłowniki zacznij od siłownika kierowcy. Najprawdopodobniej jak zamykasz go przekręcając klucz w zamku krańcówki w siłowniku ustawiają się odpowiednio a jak sterujesz pilotem to nie.
  • Poziom 20  
    Ja go nie zamykam recznie w zamku tylko otwierając i zamykając ten skladany kluczyk.
  • Poziom 33  
    Wsiądź do samochodu i zobacz czy jak zamkniesz pilotem to to się zamykają wszystkie zamki,czyli czy chodzą siłowniki.Na pace też sprawdź.A powiedz mi jaki alarm tam podłączasz?
  • Poziom 20  
    Witam alarm to forteca.Na zamkniętych drzwiach próbuję i tak się dzieje.Jutro jeszcze sprawdze wszystkie silowniki.Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Nie, kolega ma pilotówkę i jak nią otwiera, to fabryczny pilot otwiera. Ciekawe co będzie, jak się wyjmie baterię z firmowego pilota?
  • Poziom 20  
    Witam ponownie.Po dlugich poszukiwaniach znalazlem przyczynę.Okazalo się,że przy jednym silowniku grzebal klient i nie byl dobrze zlożony i czasami blokowal.Teraz jest wszystko ok.Dziwi mnie tylko to,że z kluczyka dzialal normalnie a z pilota od fortecy już nie.Dziekuję kolegom za naprowadzenie.podrawiam