Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy w Elemisie 6330 można zastosować TDA 6612 ?.

14 Dec 2005 16:24 1130 7
  • Level 18  
    W odbiorniku brak jest fonii po niskiej- zainteresowałem się TDA 6611. Na schemacie podane jest też oznaczenie TDA 6612 . Ale po wstawieniu tego układu fonia co prawda już się pojawia - ale ginie np. OSD. Jest chyba wobec tego jakiś konflikt na szynie I2C.Czy można gdzieś coś ustawić , aby ten scalak zastosować?. W opcjach niczego nie znalazłem.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    Witam Kolegę coś mi tu nie pasuje pisze Kolega
    Quote:
    W odbiorniku brak jest fonii po niskiej- zainteresowałem się TDA 6611

od kiedy układ TDA 6611 jest końcówką fonii , a tak nawiasem w odbiorniku , który podany jest w tytule znajdował się zazwyczaj TDA 6612 i nie widzę żeby to on powodował jakiś konflikt na szynie .
    Może jest jeszcze jakaś inna usterka np. zaniżone napięcie 5 V i dlatego sa w tym OTVC różne dziwne obiawy.
  • Level 25  
    Oczywiście, TDA6612 to typowy układ dla tego Elemisa.
    Możliwe, że zanik fonii powoduje T603 BC308 lub coś w jego układzie.
    Sprawdź również, czy przez Euro też zanika, to zawęzi obszar poszukiwań.
  • Service technician RTV
    Takie scalaki były stosowane w Triluxach i Siestach
  • Level 18  
    No właśnie, i dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego jest źle.Więc tak- zamiast TDA6611-5 który był w TV wstawiłem podstawkę aby było mi łatwiej zmieniać scalaki. Gdy mam oryginalny 6611-5 jak pisałem nie mam fonii zarówno z EURO jak i z gniazda obok SVHS ( oczywiście pilotem wybieram odpowiednie wejście- zresztą widzę że idzie wizja.)Założyłem zatem ,że TDA 6611-5 jest uszkodzony i wstawiłem taki jaki miałem tj. TDA 6612 z Sony. Dzisiaj kupiłem i wstawiłem TDA 6612-5 . W obu wypadkach ten sam efekt . Fonia przez EURO idzie ( i jest jakby za głośna - w obu przypadkach) , ale ginie mi np.OSD. Gdy wracam do 6611-5 wracam do początku czyli OSD pojawia się bez problemu - tylko nie ma fonii po niskiej.
  • Helpful post
    Service technician RTV
    W gazecie SE był opis tych scalaków.