Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUBWOOFER

McHydro1 15 Gru 2005 00:02 4307 10
  • Czesc

To Subwoofer wykonany z plyty MDF(19mm) Obudowa oklejona filcem w kturym zajely miejsce 2 Glosniki AXX1010 (25cm) firmy Raveland .
    Oslona Glosnikow sostala wykonana z 19mm MDF ktora zostala polakierowana farba w stylu granitu .

Tematu nie piszemy WIELKIMI LITERAMI >Kwaczor<

Fajne!
  • #2 15 Gru 2005 14:27
    bb
    Poziom 20  

Pomine juz gramatyke, ale sub wcale mi sie nie podoba, ale dobrze za autorowi sie podoba i to jest wazne :)

• #3 15 Gru 2005 17:15
    morfi020
    Poziom 20  

pomine gramatyka jak ci sie sprawuje ten 'subik' i czym go napedzasz i ile cie wyniosl koszt budowy?? a i czy obudowa byla liczojna jakos do tych głosników

• #4 15 Gru 2005 17:38
    Medeis
    Poziom 21  

Witam

Czy ta oslona nie zaslania zabardzo glosnika na dole? :?

Pozdrawiam

• #5 16 Gru 2005 16:19
    el_Siwma
    Poziom 13  

Wlasnie tez jestem ciekaw jak taki bajer wpływa na dzwięk, McHyrdo opisz jak chodzi z i bez tego czegoś.

• #6 17 Gru 2005 09:59
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Ja tez jestem ciekawy jak to pracuje? Jakie sa parametry tych głośniczków i czym je napędzasz? Ile cie wyniosło wbudowanie tego suba? I przede wszystkim jak to gra? Do jakiej częstotliwości schodzi? I czy wyliczałes skrzynie czy tylko tak na oko?

• #7 20 Gru 2005 23:36
    McHydro1
    Poziom 9  

Czesc

Oslona niema rzadnego wplywu na dzwiek bowiem jest wystarczajoncy odstep do glosika okolo 3 cm . Obudowa zostala wyliczona wedlug parametruw z programu BassCad okolo 40L i jednej rury Br srednicy 10 cm o dlugosci 39 cm . Subik narazie leci w domu na okolo 2*100W i sprawuje sie dobrze ale w krotce zajmnie miejsce w Samochodzie na wzmacniaczu Concord .

• #8 23 Gru 2005 11:46
    ROŚ
    Poziom 15  

napisałeś że podłączasz go do "2*100 W" to znaczy że każdy głośnik podłączasz osobno ? to są 4 czy 8 ohm? do samochodu to równolegle 2x8 ohm najlepiej.
    szkoda że nie masz zdjęć z produkcji :-(
    ciekawa osłona ocena 5 :)

• #9 24 Gru 2005 23:53
    Armosus
    Poziom 26  

Dla mnie to wyglada jak 2 duuuze kaszanki na zawieszeniu ale ok.

Jestem ciekawe w jakie wibracje wpada ta "oslona" i czy ona nie trzepocze powodujac szumy, pukniecia przy mocniejszym basie ?

• #10 25 Gru 2005 00:23
    Misian@
    Poziom 27  

Ja wolę widzieć piękno pracującego zawieszenia... membrany i wogóle a jakiekolwiek zasłanianie to jedno że zasłaniasz głośnik, dwa że hamujesz falę akustyczną i trzy że to nie wygląda estetycznie i nie ma na co popatrzeć przy np. popisówce przed kumplami :(
    Ale projekt spoko. Jak dla mnie to +4
    ładnie by wyglądał BR po środku i jeszcze prostokątny :D :D ale to moje zdanie :)
    PS: napisz cos więcej w 1 poście o głośnikach, bo trzeba się doszukiwać informacji w innych postach...
    Pozdrawiam

• #11 25 Gru 2005 12:31
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Powiem krótko - jeśli nadal będą miały miejsce wypowiedzi cieżko nieortograficzne jak choćby ta nad moim postem - posypią sie ostrzeżenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME