Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrywanie kartą TV

15 Gru 2005 06:45 9994 19
  • Poziom 23  
    Cześć
    Mam kartę telewizyjną PixelView TV PAK (procesor AMD 700MHz).
    Chiałem pozgrywać z kamey analogowej (z kaset VHS) swoje stare filmy na CD.

Nie wiem jak to zrobić, Jakim programem, jakim kodekiem i jak to wszytsko razem ustawić.

Próbowałem róznymi kodekami i robę coś nie tak gdyż nie wychodzi mi to.

Możecie mi pomóc to wszytsko poustawiać tak aby można było nagrywć pliki avi

Jakie kodeki mam zainstalować skąd je sciągnąc, jakim programem i jak to poustawiać.
    Proszę o to bo sam nie wiem co z tym zrobić.
    Sławek
  • Poziom 13  
    Taka karta nie jest do tego stworzona. Ja miałem Pixel Viev TV-pro i zgrywanie materiału z kamery nigdy mi się nie udało, zawsze po kilku minutach przerywało mi proces zgrywania. Myślę że jedynym sposobem archiwizacji nagrań VHS jest zakup karty do tego przeznaczonej a kartę telewizyjną zostaw sobie do oglądania telewizji.
  • Poziom 23  
    Cześć.

Na typową kartę to mie nie stać, jest za droga.
    Po drugie bardzo dużo osób używa karty TV do tego i im działa na takich procesorach jak mój (700MHz) więc na pewno się da, tylko ja nie wiem jak to zrobić i niegdzie nie znalazłem opisu do tego.
  • Poziom 17  
    Na twoim miejscu nie instalował bym żadnych kodeków. Zgrałbym materiał do formy niskoskompresowanej MPEG-1 i dopiero potem kompresowałbym przy zastosowaniu np VirtualDuba. U mnie na Celeronie 800 taka opcja działała bez problemu.
  • Poziom 23  
    A możesz opisać jak to robisz, czym zgrywasz filmik.
    Ja mam długości mniej więcej 30min. Jak z zajętym miejscem na dysku.
  • Poziom 25  
    Cześć. Najlepszy (wg mnie) program do zgrywania TV lub VHS na dysk
    to iuVCR (magnetowid cyfrowy). Wykrywa kartę TV, wykorzystuje jej ustawienia i wejścia oraz kodeki zainstalowane w systemie.
    Do zgrywania trzeba zainstalować: iuVCR, kodek bezstratny, np.
    PICVideo, Morgan Multimedia czy Huffyuv, kodek końcowy DiviX
    lub XviD (wg mnie najlepszy jest XviD) oraz program VirtualDubMod.
    Kamerę podłącza się do wejścia Composit karty TV (lub lepiej S-Video,
    jesli posiada). W iuVCR ustawia się odpowiednie wejscie i kodek np.
    PICVideo i zapisuje się film na dysk. Trzeba mieć dość dużo miejsca,
    np. przy rozdzielczości 384x288 (takiej, jak VHS) jest to ok. 5,5 GB/godz,
    a przy 640x480 - 8.5 GB/godz. nagrania. Można również ustawić od
    razu kompresję XviD, ale w Twoim przypadku jest to niemożliwe
    z powodu zbyt słabego procesora. Kodeki PICVideo i podobne
    bardzo mało obciążają procka. Następnie wczytuje się film do Virtual
    Duba, ustawia kodek np. XviD i kompresję i nagrywa film w formacie
    avi. Można też użyć filtrów i skorygować jasność, kontrast, ostrość itp.
    Tak wygląda sprawa w największym skrócie. Oczywiście są i inne
    programy do tego celu, ja piszę o tych, które mniej więcej znam.
    Jeśli Cię to nadal interesuje, to napisz.
  • Poziom 23  
    Czesc. DZieki za odpowiedz.
    Mam ten programik ale prawdę mówiac nie wiem jak go przygotować do zgrywania.
    Próbowałem coś ustawiać ale zaczął mi wieszać, jak bymś mógł powiedzieć jak się do tego zabrać.
  • Poziom 18  
    slawek55 napisał:
    Cześć.

Na typową kartę to mie nie stać, jest za droga.
    Po drugie bardzo dużo osób używa karty TV do tego i im działa na takich procesorach jak mój (700MHz) więc na pewno się da, tylko ja nie wiem jak to zrobić i niegdzie nie znalazłem opisu do tego.

Ktoś gdzieś pisał że kupił dobrą kartę VIVO do zrzucania VHS-ów za... 250PLN na Allegro .
    Z kartą TV daj sobie spokój, wychodzi kiepski obraz. Ja rozwiązałem swój problem z filmami VHS tak, że kupiłem nagrywarkę stacjonarną DVD z tunerem TV. I już !
  • Poziom 13  
    Gustavo mając pieniądze można iść i kupić już nagrane filmy na DVD w ładnym opakowaniu. Więc proszę, nie odbiegajmy od tematu. Pytanie brzmiało czy można to zrobić przy pomocy karty TV. A jeśli tak to w jaki sposób. Mnie to też bardzo interesuje i prosiłbym kogoś o pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Postaram się to opisać dokładniej (zrzuty ekranu, ustawienia itp.), ale
    chyba po świętach. Teraz brak czasu.
  • Poziom 30  
    3 programy Urzyteczne z wielu jakie są potrzebne przy zgrywaniu Filmów z Kaset Magnetowidowych Przez Kartę Telewizyjną Zainstalowaną w PC(Opisy) Czytałem Gdzieś w Necie iż przy zgrywaniu w/w filmów należy Zaopatrzyć się w Dodatkowy Dysk Twardy i na niego Zgrywać (a nie na Dysk Systemowy) Film a następnie Konvertować Kompresić etcetera musi to być dosyć duży Dysk prawdopodobnie film Rozkompresiony z kasety VHS Zajmuje około 13 GB/1Godzina tego filmu
  • Moderator Samochody
    Mam tą samą kartę i VirtualDub z kodekiem XviD 1.1 lub DivX 5.1 radzi sobie całkiem dobrze - pół-PAL (320x240 - do VHS więcej nie ma sensu), 50fps, 700-1000kbps, dźwięk do PCM i dopiero potem konwersja do MP3 (inaczej się "wysypie").
  • Spec od komputerów
    piotr14758 - daruj sobie takie posty. Po co forum, jezeli jako odpowiedzi bedziemy dostawac - Kup sobie nowe lub bardziej odpowiednie?

Misiek_19 - jaki masz dysk???? Zdefragmentorwany? Jaka rozdzielczosc chcesz zgrywac?
    Najprosciej zgrywac virtualdubem. (File ->Capture Avi). Przy slabszym kompie najlepiej zgrywac video kodekiem MJPEG (Pic video), a audio nieskompresowant. Potem konwertowac do formatu docelowego (xvid, divx, mp3).

Wiesz jak sie uzywa virtualduba?
    Jakimi kodekami probowales i co nie wychodzi? nie daj ciagnac sie za jezyk, tylko napisz cos sam - tzn co juz probowales, i co umiesz.
  • Poziom 23  
    A więc po kolei:
    Musisz mieć sterowniki btinstaller. (ja na takich jadę).
    Następnie program do zgrywania PowerVCR II.
    Dzięki takiem połączeniu będziesz mógł zgrywać w pełnym PAL-u i w MPEG2. Jedyną wadą jest posiadanie pojemnego dysku.
    Osobiście zgrywałem swoje wesele w ten sposób i jakością niejedną osobę bym zaskoczył.
  • Poziom 18  
    Misiek_19 napisał:
    Gustavo mając pieniądze można iść i kupić już nagrane filmy na DVD w ładnym opakowaniu. Więc proszę, nie odbiegajmy od tematu. Pytanie brzmiało czy można to zrobić przy pomocy karty TV. A jeśli tak to w jaki sposób. Mnie to też bardzo interesuje i prosiłbym kogoś o pomoc. Pozdrawiam

Dobra, OK, chcialem tylko Wam oszczędzić trudu i rozczarowań, jakie sam przeszedłem. Powodzenia w zrzutach. Od siebie dodam jeszcze, że u mnie była dziwna rzecz: zrzut programu TV z wbudowanego tunera był lepszy niż z magnetowidu - pod wzgledem płynności (brak zgubionych klatek).
    PS co do kupowania to chyba chodziło CI raczej o skorzystanie z usług firm, które oferują przegranie VHS na DVD ?
  • Moderator Samochody
    Z VHS jest problem z gubieniem klatek, była do tego nawet jakaś specjalna wersja VD... problem występuje kiedy jest źle wyregulowany tracking i górne linie tracą synchronizację.
  • Poziom 18  
    tzok napisał:
    Z VHS jest problem z gubieniem klatek, była do tego nawet jakaś specjalna wersja VD... problem występuje kiedy jest źle wyregulowany tracking i górne linie tracą synchronizację.

ja wyczytałem gdzieś, że VD gryzie się ze sterami WDM, więc najlepszy do przechwytu kartą TV jest iuVCR
  • Moderator Samochody
  • Poziom 18  
    tzok napisał:
    Już się nie "gryzie" ale faktycznie korzystał z systemowego wrappera WDM->VfW.

No to VD jest najlepszym bo freeware, a iuVCR shareware