Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Ca6 lub 10

15 Gru 2005 08:57 1607 2
 • Poziom 23  
  Jak wyglada podlaczenie do wymienionych central dialera gsm? ile mniej wiecej taki dialer kosztuje? Czy agencje ochrony uznaja powiadomienie z takiego zródla? Czy przy silnym sygnale gsm do dialera gsm-4 antena zewnetrzna musi koniecznie znajdowac sie na zewnatrz? Na telefonie mam w domu maksymalny zasieg.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam.
  Każdy dialer GSM można wysterować za pomocą dowolnej centralki, np. przez za pomocą wyjść programowalnych w centralce. Koszt takiego dialera , to w zależności od producenta i możliwości takiego urządzenia wynosi od około 360 do 1300 zł. Cena zależna jest też od tego, czy dany dialer ma wbudowany przemysłowy aparat GSM, czy też współpracuje z dostępnymi na rynku telefonami komórkowymi.
  Agencja ochrony aby odbierać sygnały pochodzące z takiego dialera, musi mieć w bazie monitorującej moduł GSM, który odbiera komunikaty SMS i je identyfikuje w bazie. Odbywa się to za pomocą odpowiedniej " zakodowanej sekwencji znaków w SMS-ie, lub na zasadzie identyfikacji numeru (jest to wykorzystywane szczególnie przy sygnałach testowych, w których sprawdza się, czy w ogóle dany nadajnik GSM "żyje"). Jak wiele producentów, tak prawie tyle samo sposobów zapisywania informacji w sms-ie.
  Istnieją też moduły GSM, gdzie sygnał alarmu jest nadawany za pośrednictwem sieci GSM w takiej samej postaci jak za pośrednictwem zwykłego łącza telefonicznego. W tym przypadku agencja ochrony nie musi posiadać odbiornika GSM. Połączenie i przekazywanie informacji jest realizowane za pomocą numeru stacjonarnego pod który podpięta jest baza monitorująca.
  Moduły GSM wysyłać mogą także informacje w zrozumiałej formie tekstowej w postaci SMS-a lub komunikat słowny. Jednak ten sposób powiadamiania o alarmie jest wykorzystywany raczej do informowania właściciela obiektu o tym, że coś się dzieje i wątpię, aby jakaś agencja ochrony chciała odpowiadać za odbieranie takich wiadomości.
  Co do zasięgu, to jeśli w domu masz dobry zasięg, nie musisz anteny wystawiać za okno.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  dziekuje, zamykam temat