Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz WS354 -Tuning - Sprzedam

stefcio 15 Dec 2005 12:34 1729 3
 • #1
  stefcio
  Level 21  
  Sprzedam wzmacniacz WS354, wzmacniacz jest odrestaurowany lub, jak kto woli po ostrej przebudowie. Jestem drugim właścicielem.
  Opis Przeróbki - Wymienione 90% wszystkich części, Wszystkie rezystory wymieniane przy użyciu multimetru w celu doboru jak najbardziej zbliżonej wartości oporności, tak samo postąpiłem przy wymianie wszystkich kondensatorów jedynie większych pojemności elektrolitycznych nie byłem w stanie (brak zakresu w mierniku). Wszystkie tranzystory wymienione, W końcówce mocy pracują BD911 i BD912, sterujące to BD139 i BD140 pozostałe tranzystory małej mocy to niskoszumowe BC550C i BC560C. W korektorze wymieniłem również stare µA741 na obecnie produkowane LM741. Ponadto zwiększyłem pojemność kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu (oryginalnie 2x4700µF) do 2x12700µF, na pewno zwiększyło to moc wzmacniacza i zdolość przenoszenia niskich częstotliwości podczas głośniejszego słuchania muzyki. Tak duża pojemność w zasilaczu sprawiła, że wzmacniacz pracował jeszcze kilka sekund po wyłączeniu przycisku zasilacza. Konieczne stało się dorobienie opużnienia załanczania kolumn na przekaźniku. Dzięki temu na pewno nie usłyszymy stuku w głośnikach podczas włączenia i muzyka cichnie zaraz po odłączeniu od sieci. Wzmacniacz ten pracował bez awaryjnie przez ponad pół roku z komputerem jako źródłem dźwięku a zasilał kolumny Tonsil Mistral.
  Myślę, że najpierw tu się ogłoszę i oddam moje "cacko" w dobre ręce nim wystawie na Allegro.
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  Dj_Milek
  Level 17  
  Ile wynosi cena tego "cacka"??

  POZDRAWIAM

  Dj_Milek
 • #4
  stefcio
  Level 21  
  Wzmacniacz został sprzedany za 95zł, kupujący był bardzo zadowolony ze sprzętu, co wyraził odpowiednim komentarzem po zakończeniu aukcji.
  remus382 (7) (Kupujący)
  Fantastyczny stan techniczny sprzętu, świetnie zabezpieczony na czas podróży.Transakcja wzorcowa.Dziękuję i BARDZO WSZYSTKIM POLECAM!!!

  Tak więc temat można zamknąć lub nawet usunąć.