Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Stralis nabijacz kilometrow

15 Dec 2005 14:53 7569 5
 • Level 10  
  Witam!!! Potrzebuję pomocy w zakresie dokręcania kilometrów w ciężarówce iveco stralis w aucie zainstalowany jest fabrycznie tachograf-szuflada chyba kienzle problem polega na tym że wpinam się generatorem gala do żółtej kostki umiejscowionej w tacho do złącza nr 3 jest to wejście od impulsatora za skrzyni. Problem tkwi w tym, że licznik przekręci się 100m następnie zatrzymuje się i wyskakuje informacja o błędzie- wykrzyknik na wyświetlaczu tacho oraz błąd w komputerze na wyświetlaczu zegarów, natomiast sama wskazówka prędkościomierza pokazuje dalej zadaną prędkość.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 25  
  Prawdopodobnie licznik pokazuje błąd gdy przez 100m nie ma zmiany prędkości (impulsów) i dlatego wywala błąd i przestaje nabijać.
 • Level 10  
  tachograf ten jest podłączony z czujnikiem predkosci 4 pinowym łączem(żółta wtyczka :1.+, 2.-, 3. znaczek impusów gala, 4 znaczek:Φ-odwrócony o 90 stopni)cujnik ten moze pracowac z 2-ma rodzajami przetwornikow. pierwszy - zwykly, a 2-go kodowany wydaje mi sie, że to jest kodowany i zastanawiam sie jak to podłączyć.
 • Level 26  
  z praktyki wynika,ze trzeba stosowac gen. z dewiacja, w nowszych komodach nalatuje troche km i staja,bo sygnal jest staly :)
 • Level 10  
  po próbach i obserwacjach stały sygnał nie jest problemem
 • Helpful post
  Level 26  
  nie odłączać żółtej kostki, a podstawiać mu generator zamiast gali przełącznikiem?