Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON BJC 3000

16 Kwi 2003 07:35 1911 8
  • Poziom 19  
    Witam. Czy ta drukarka ma swój program testu?Po zainstalowaniu do WIN. jest ona widoczna lecz nic nie robi. Według mnie źle ustawia się zasobnik a papier weźmie gdy go włożę poza rolki pobierające.Pomarańczowa kontrolka pulsuje .Czekam na podpowiedzi.
  • Poziom 20  
    Ja mam CANONA serii 4XXX i tam testy włącza się poprzez jednoczasne wciśnięcie i przytrzymanie obu kalwiszy (power i feed) aż do usłyszenia serii bipów.

Natomiast problem, który opisujesz może być przy uszkodzonym (źle obsadzonym) kablu LPT lub niepoprawnie ustawionym porcie na w BIOS'e

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    instalowałem Lexmarka i HP , obie pracują poprawnie bez ustawiania w biosie. Testu nie wukonuje a przy teście nie musi być łączona z kompem
  • Poziom 21  
    W moim canonie trzymasz power tak dlugo, az uslyszysz serie bip (w zaleznosci od ilosci sygnalow, wykonywane sa rozne testy)
  • Poziom 19  
    Trzymałem około minuty i kompletnie nic .Po puszczeniu przycisków pobrał papier do połowy , wyjechał wózek , cofnął się i nie zrobił ani kropki.Podejżewam , że jest uszkodzona elektronika ale do końca nie jestem przekonany
  • Poziom 21  
    czyli wiadomo jest, ze na pewno jest cos nie tak... radzilbym na razie nie grzebac sie w elektronice, a podstawic jakas inna glowice drukujaca. Na 90% w niej tkwi przyczyna. Canony o generacje tansze (BJC2000-2100) nie proboja nawet drukowac przy uszkodzonej glowicy. Podobnie jest w HP.
  • Poziom 19  
    Mam dwie głowice (obie po dolewce) i na obu jest to samo.Prawdopodobnie podczas drukowania stanęła i nie dała znaku życia.
  • Poziom 20  
    Z tego co przeczytałem na stronie CANON-EUROPE to drukarka ta może być podpięta przez LPT koniecznie ECP oraz przez USB.

Czy w twoim przypadku jest to LPT czy USB i czy próbowałeś na drugim z tych (może teraz zciemniłem - chodzi o to że jak masz LPT to czy patrzyłeś na USB i odwrotnie).

Jeżeli nie możesz wydrukować testu (niezależnie czy przyłączona do kompa czy nie) to byćmoże jest walnięta elektronika, ale bardziej bym skłaniał się do tego co powiedział chomicki, że jest walnięta głowica, albo np. styki na pałączeniu z głowicą.

Drukarka ta może też być użyta jak skaner, czy w tym wypadku wszystko jest OK?

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    sprawdzam na LPT. USB mam inną końcówkę (od kamery)i nie pasuję .Na obudowie doczytałem się , że jest skaner ,ale ona nie chce nawet wciągnąć papieru jak inne drukarki.Może to moja nieznajomość tego sprzętu i obsługi.Spróbuję poszukać czegoś w internecie na jej temat.