Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak i od czego zacząć składanie zestawu 2.1 ?

Damian_ghul 15 Gru 2005 23:53 1035 6
  • #1 15 Gru 2005 23:53
    Damian_ghul
    Poziom 11  

Kurcze czytam i czytam ale nie moge sie doczytac tego co mnie konkretnie interesuje i co jest dla mnie w pełni zrozumiale:)) Otuż jestem początkujący zatem prosił bym o szczegułowe wytłumaczenia:P Chciał bym złożyć sobie zestaw 2.1 o nie za dużej mocy podkreślam już na początku że w pierwszej kolejności mam zamiar złożyć kolumny a dopiero pozniej dokupic do tego wzmacniacz. Ale mam problem nie wiem jak się za to zabrać.....? Prosił bym o szczegułowe wyjasnienie jak złożyc obudowy i jakie głośniki wybrac na co zwracać uwage co kupić bardzo bym prosił rownież o podanie stron z aukcjami na allegro gdzie moge kupic jakieś dobre głosniki bo na tym rownież nie znam sie zbyt dobrze. Na wszystkie glośniki i inne tego typu rzeczy (bez obudowy bo mam wojka stolarza wiec bede mial material za darmo) mam zamiar wydać ok. 200zł wiem ze to nie duzo ale podkreslam ze bedzie to moja pierwsza konstrukcja z gory dziekuje za wasza pomoc i cierpliwosc.

0 6
  • Filament
  • #2 16 Gru 2005 09:13
    misieniek
    Poziom 14  

Witam

Wnisokując z twojego zapytania to chesz zrobić dwie kolumienki i subwoofef do tego, najpierw zastanów jak chcesz wykonać głośniki czy to mają być trójdzrożne czy dwudrożne, ja teraz jestem w fazie budowy duwdrożnych kolumn opartych na Teslach, sądze że bedzie to dla Ciebie optymalne rowiązanie, bo sekcje niskotonową uzupełnisz o subwoofer
    A co do budowy kolumn odwiedź dział DIY na elektrodzie, tam jest mnóstwo rozwiązań, użuj też google, czytaj tematy na forum.
    Sciągnij sobie program do symulacji WinISD.

moge Ci polecić takie strony z budową kolumn:
    www.diyaudio.pl
    www.kolumny.prv.pl

jeżeli szukasz głośników to wejdź:
    www.stx.pl - z tego co mi wiadomo to maja dobre niskotonowe głośniczki
    www.empire.com.pl - firma która sprzedaje głośniki czeskiej firmy Tesla
    www.tonsil.pl - bardzo dobre głośniki polskiej firmy Tonsil

p.s. jak już prawie półtora mieśiąca, czytam, analizuje wypowiedzi formumowiczów.

Pozdrwiam :D:D

0
  • Filament
  • #3 16 Gru 2005 11:50
    zeberko
    Poziom 31  

Wykonaj poprawnie brzmiące monitory mogą być na TVMach ARN 130, ARNB 150, lub na STX (chyba najlepsze rozwiązanie efekt do ceny)
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354&vItemDB=itemdb
    do tego odpowiednio dobrany wysokotonowy. Jak to będziesz miał to przy słuchaniu muzy na nich (monitorkach) łatwiej będie wykonać coś ciekawego do subbasu.
    Ja na początku wykonałem monitorki na ARN 150/03/8 (tych stx jeszcze chyba nie było) a potem do nich dołożyłem suba na STX i jest dobrze.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=404360&highlight=

0
  • #4 16 Gru 2005 16:22
    qscgu
    Poziom 34  

ja na twoim miejscu wykonalbym monitory na TVMach a sub na STXie

0
  • #5 17 Gru 2005 00:23
    Damian_ghul
    Poziom 11  

dziekuje wam za pomoc zdecydowalem sie na glosniki ze stronki http://www.stx.pl na dwa srednio tonowe i dwa wysoko tonowe do satelitek i nisko tonowy do subwoofera. Mam jeszcze tylko trzy male pytanka.
    1. Czy moze mi ktos wytlumaczyc dzialanie zwrotnic, czy oplaca sie je kupic i jakie kupic?
    2. Do czego służy filtr basowy i jaka jest roznica w dzwieku po zastosowaniu takiego filtra.
    3. Kolumny te beda staly w domu i czy nie bedzie problemu jak bede je chcial podlaczyc pod wzmacniacz samochodowy?

0
  • #6 17 Gru 2005 09:04
    qscgu
    Poziom 34  

1. zwrotnice przecinają pasmo akustyczne rozdzielając je na poszczególne głosniki np. zwrotnica 2 drozna z podzialem na 2000hz bedzie dla głosnika bas- sredni przydzielala wszystkie czestotliwosci od 0 - 2000hz a reszte glosnikowi wysokotonowemu, ze zwrotnicami 3 drozymi jest podobnie ale sa juz 2 podzialy np 400/5000, i analogicznie 0-400hz bassowy glosnik, 400-5000 sredniotonowy, 5000> wysokotonowy.
    2. nie stosuj filtrów basowych bo moze ci zabraknąc srednich tonow, a filtr basowy sluzy tak samo jak zwrotnica do odcinania pasma akustycznego przewaznie do 300hz
    3.zalezy od wzmaka samochodowego, ja w domu mam przez taki wzmak puszczone kolumny i dobrze grają ale sa tez takie wynalazki ze sie spalą, przegrzeją itp

0
  • #7 18 Gru 2005 17:42
    Damian_ghul
    Poziom 11  

gscgu dzieki za odpowiedz. Temat uwazam za zamknięty:))

0