Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Nawigacji MCD

16 Gru 2005 01:09 3658 14
  • Poziom 10  
    Witam
    Wiem, że temat już był poruszany na forum i aby nawigacja działała należy podać sygnał GALA na piny odpowiedzialne za sygnał ABS, tylko, które to piny. W załączeniu zdj kostek (opisów). I drugi problem jak sprawdzić czy jest sygnał GALA. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Pytanie jest bardzo tendencyjne. Przecież na zdęciu jest wszystko opisane. Gala to Gala:D
  • Poziom 10  
    Zgadzam się że GALA to GALA i nawet wiem do czego służy :D Do poprawnego działania MCD jest potrzebny sygnał ABS i istnieje patent podania sygnału GALA na styki ABS a mój problem polega na tym że nie wiem które styki są odpowiedzialne za sygnał za ABS-u.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic266345.html
  • Spec od car audio
    Tak ten patent jest jaki jest - do sprawdzenia czy działa wystarczy ale takie nawi dziwnie odświeżają potem pozycję. A źle się nawiguje w mieście gdy jest pozycja podawana np. co 500 m.
  • Poziom 10  
    Pytanie do djlj24 czy wiesz ktore piny odpowiadają za sygnał ABS
  • Spec od car audio
    CAN szyna - tam masz wszystkie sygnały wprowadzone (dziwne tylko, że sygnał REV zostawili "w analogu").
  • Poziom 10  
    Który CAN bo we wtyczce "D" są trzy; CAN GND, CAN L, CAN H
  • Spec od car audio
    Heh bo szyna ma 2 sygnały i masę.
  • Spec od car audio
    Błysnąłeś inteligencją strasznie. CAN to szyna cyfrowa - magistrala samochodu. GALA jest to sygnał analogowy. Takie podłączenie nie ma sensu. Musiałbyś załatwić sobie konwerter GALA->CAN ale nie jest to łatwa do zdobycia (podobno Dietz ma w ofercie) no i cena nie jest wesoła.
  • Poziom 10  
    Jak bym wiedział to bym nie pytał a do odpowiedzi na forum nikt nikogo nie zmusza, ale i tak BARDZO dziękuje za wyjaśnienia.
  • Poziom 2  
    Witam po raz pierwszy na waszym forum. Od razu mam pytanie odnośnie MCD. Pokazuje śmieszne kierunki. Niby dojeżdżam do celu( bo znam drogę) ale nie pokazuje ,że to już . Zawsze brakuje 200 m. Nie rozróżnia ulic chociaż ma je na mapie. Co jest nie tak w podłaczeniu. Jeśli ktoś byłby w stanie odpowiedzieć to dziękuję bardzo.Oświećcie mnie:idea:
  • Poziom 10  
    Mam to samoi nikt mi nie powiedział jak z tego wybrnąć
  • Poziom 2  
    Okopiter. Podłączyłem navi tak jak na Twoim schemacie i jest lepiej. Ale w setupie nawigacji jest opcja zmiany opon ( tyre change) trzeba uuchomić ale bedąc w ruchu. To jest tak zwana kalibracja, dopasowuje sobie drogę do czasu i wtedy jest szansa ,że będzie pokazywał dokładne odległości . U mnie niestety ten proces został zatrzymany i ustawienia nie zostały zapisane, teraz mam problem bo nie mam jek tego odwrócić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    do MCD nie podlacza sie sygnalow ABS, jest tylko sygnal GALA.