Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford transit zamiana zegarów

16 Dec 2005 09:41 1485 2
  • Level 11  
    Witam wszystkich. Mam taki dylemat. otóż jestem posiadaczem forda transita rok.1995 z silnikiem 2.0 DOHC i w tym aucie nieposiadam obrotomierza (bardzo się do tego urządzenia przyzwyczaiłem w starym aucie). w fordzie powiedziano mi. że w modelu z silnikiem bęzynowym obrotomierz nie występował a jak wiadomo od diesla nie będzie działał w bęzynie, poco więc przepłacać za dodatkowy wskaźnik i dotego sterczący na tapicerce i tu jest pytanie w mondeo wielkością są takie same zegary tylko prędkościomierz jest wyskalowany do 240km/h anie jak umnie do 210km/h i niewiem czy instalacię trzeba przerabiać czy wszystko pasuje proszę o pomoc może ktoś taką wymianę już robił.
  • Helpful post
    Level 28  
    Chcesz przekładać pojedyncze zegary, czy cała tablica z zegarami pasuje?
    A z tymi prędkościami (210 i 240) nie powinno być problemu pod warunkiem że obydwa szybkościomierze posiadają tą samą stałą (obrotów linki lub impulsów na kilometr). Z tyłu na szybkościomierzu powinna być podana jego stała-sprawdź.
  • Level 11  
    wielkie dzięki. raczej wymienię: całe zegary bo znalazłem u kolesia za 50zł. tylko muszę sprawdzić tą stałą . :D