Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster 500b i drzenie-pulsowanie obrazu(!!!!!!!)

16 Dec 2005 11:24 1356 5
  • Level 20  
    Witam!!!
    Usterka jak w temacie.Obraz drży tak jakby w pobliżu było trafko i generowało zakłócenie(zmiany wysokosci i szerokosci obrazu).Tyle że temat zakóceń jest wyeliminowany.Monitor był sprawdzany w wielu miejscach i z wieloma kompouterami.Po włączenieu -podczas ładowania Win-a i po pokazaniu się pulpitu jest oki.Obraz zaczyna drzeć dopiero wówczas gdy otworze jakieś okno zwłaszcza przy zmianach barwy tj gdy np w Paintcie zrobie czarne tło i minimalizuje i maksymalizuje je.Drzenie znika gdy okno zamkne bądź gdy włącze Osd.Nie ma znaczenia natomiast zmiana częstotliwości odświerzania i rozdzielczośći ekranu.Nieznacznie pomaga zwiększenie napięcia G2 ale w końcu prowadzi to do uszkodzenia Hota.Elektrolity w przetwornicy wymienione-testowana na zarówce pracuje stabilnie.I jeszcze dwie sprawy:
    1.Hot który oryginalnie się w nim znajdował to Sec C5088.Czy to 2sc 5088?Jeśli tak to co za niego moge wstawić/
    2.Kabel monitora również był zamieniany na drugi pewny.
    Czytałem wiele postów na ten temat ale każdy odbiega w pewien sposób od mojego przypadku.Monitor pracuje poprawnie i nic się nie grzeje.Czyżby to trafopowielacz się kończył.
    Bardzo prosze o podpowiedzi od czego zacząć.Monitor pilnie potrzebny(nie mam funduszy na kupno nowego.)
    Pozdro.
    PUFAN!!!!!

Moderated By kosmita:

Temat - dlaczego krzyczysz??
    Wpis dokonany w dniu: 05-12-16 o godzinie: 11:28

• Level 20  
    wyluzuj trochę...
    Dziwna ta Twoja usterka. Może fotkę podeślesz?
    Tak jakby przy większym poborze prądu (jasne tło) iskrzyło wysokie...
    A lutowałeś okolice trafopowielacza celem likwidacji zimnych lutów ?
    Przemyj okolice WN oraz płytki kineskopu czystą benzyną ekstrakcyjną, sprawdź połączenia mas na płytce kineskopu...
  • Level 20  
    Hmmmmm
    Na fotce cięzko będzie pokazać trzęsący się obraz.Co do lutów -jasne ze przelutowane.Pozostaje przemycie.Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jakie jest to chassis.Czy to z serii 15DPXX?
    Być moze jest to niewydolność prądowa ale...
    jesliby wykluczyć przetwornice to na moje oko szwankuje któryś z generatorów.Pobuszuje dziśz oscyloskopem i uzuzpełnie wiadomości.
    Pozdro.
    PUFAN!!!
  • Level 11  
    Wiatam, ja rownierz mam taki sam objaw tylko ze w modelu SyncMaster 765 MB narazie zabardzo mi to nie przeszkadza, ale to lekkie pulsowanie od pewnego czasu wzrasta, u mnie to bylo widac na prawym dolnym rogu ekranu,,teraz juz pulsuje prawie caly dol , prosze o jakas porade

pozdrawiam wrzystkich ...
  • Helpful post
    Level 34  
    Cześć.
    Wygląda na padanie kondensatora w trafopowielaczu - Zmierz pojemność - jeśli ma poniżej 2nF - to znaczy że się kończy.
    Co do tranzystora to nie 2sc5088 ! a KSC 5088 - o tym było już nie raz.
    Pozdrawiam.
  • Level 20  
    Więc poszedłem za radą kolegi dariuszm2 ale...:
    !.Trafo z tego samsunga ma tylko jedo wyprowadzeniepoza "podkową"
    2.Między "fają" a tym wyprowadzeniem jest jakieś 0,5nF więc wskazywałoby to na uszkodzenie trafa....
    3.Pomierzyłem inne trafa z jednym wyprowadzeiem (sprawne i nie) I żadne z nich nie ma między "fają" a tym wyprowadzeniem pojemności.
    4.Przemierzyłem również trafa z wieloma wyprowadzeniami np. 3,4 i wtedy owa pojemność istnieje.
    Bardzo prosze kolegów o weryfikacje i uściślenie tej teorii.
    PS.W międzyczasie podstawiłem uład Ka324 i elki wokół niegoi nadal to samo.
    Wszelkie sugestie mile widziane.
    Pozdro i wesołych!!!
    PUFAN