Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padła nagrywarka DVD stacjonarna

16 Gru 2005 12:15 4022 12
  • Poziom 10  
    Witam.Nawalila mi nagrywarka DVD Magnum DVR 3000 (z DIVX) firmy Siemssen.Przy szczegolowym ogladnieciu wnetrza stwierdzilem ze klonem mojej nagrywarki jes MANTA EMPEROR RECORDER.Wszystkie elementy sa identycznie w srodku.Moj problem polega na tym ze podczas wlaczenia nagrywarki do pradu wtyczka sieciowa zapala sie dioda Standby.Podczas uruchomienia jej zapala sie wyswietlacz na ktorym widnieje caly czas napis HELLO.Poza tym nic nie dziala.Nie reaguje na przyciski, nie wysuwa tacki i nie wyswietla menu na telewizorze (czarny ekran).Kolega ma identyczny sprzet ale takze uszkodzony.Podmienilem cala plytke z procesorem.Nagrywarka odpalila normalnie.Ale od razu na filmie dvd i divx wyskakuje mi pociety obraz i kwadraty po czym (jakies 20-30 s) nagrywarka sie calkowicie zawiesza.Moze ktos z Was orientyje sie czy da rade to jeszcze naprawic.Kupilem ja bez gwarancji.Za wszelka pomoc bede wdzieczny.
  • Poziom 22  
    Trzeba przeprogramować kostkę pamięci albo wymienić ją na nówkę bo to raczej wina softu w tym momencie
  • Poziom 10  
    Pamiec jest INTEL TE28F160C3TD170.Problem w tym ze nigdzie nie moge znalezc FW do tej nagrywarki.Moze ktos zna jakas strone.Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
  • Poziom 26  
    Tak to jest jak sie kupuje wynalazki bez gwarancji i żadnego wsparcia serwisowego-często zastanawiam się na co liczą ich nabywcy w razie uszkodzenia -czyżby stać ich było na jednorazówki?.
    Wspomniałeś w opisie,że jest to "klon" Manty ER12 - tak więc spróbuj dogadać się z serwisem Manty lub jezeli masz takie możliwości zaprogramuj softem od Manty(mogą być różnice w funkcjach itp.).
  • Poziom 20  
    Jeśli możesz to zrób fotke płyty elektroniki , sprawdze czy to przypadkiem nie to samo do czego mam dostęp.I fotke napędu.
  • Poziom 10  
    Mimo niemal identycznego wygladu elektroniki jak w manta recorder emperor.Soft nie pasuje.Po zaprogramowaniu kostki softem z manty jest totalna blokada nagrywarki.Nie dziala klawisz standby.Zero reakcji.Wczesniej reagowal standby i dawal napis na wyswietlaczu HELLO.
    Udalo mi sie odkleic radiator z procka.Sercem calego ukladu jest:

LSI LOGIC
    DiMeNsion 2
    DMN-8602 B0
    69169A1
    P 0421
    WYG21465
    TAIWAN

Oraz Flash INTEL TE28F160C3BD70.
    Wieczorem bede mial cyfrowke to zrobie zdjecia mojego sprzetu.
  • Poziom 20  
    Napisz , skąd jesteś , jeśli ze śląska to chyba byłbym ci w stanie pomóc. I jeszcze jaki jest symbol na napędzie.
  • Poziom 10  
    Jestem z zachodniopomorskiego.Symbol na napedzie to DRL 100.Bede wdzieczny za pomoc.
  • Poziom 20  
    Mam dostęp do nagrywarek , co prawda inne ale wygląda na to samo w środku , mogę ci podesłać soft na priwa ale jak masz całkowitą padaczke to i tak nie wgrasz , chyba że zewnętrznie zaprogramujesz flesza ale po opisie z tą podmianą elektroniki to mam podejżenia że również napęd masz padnięty , najlepiej byłoby podłożyć elektronikę na pewną dlatego pytałem gdzie mieszkasz , gdyby bliżej to mógłbyś podjechać i sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Bede wdzieczny za przeslanie softu na priv.Jezeli chodzi o naped to jest sprawny.Podmieniana elektronika tez nie jest calkowicie sprawna.Po ogladnieciu plyty znalazlem zlacza Tx,Rx,Ground.Byc moze da sie zreanimowac bez wylutowywania flasha sposebem na Elte i kabelkiem od Nokia 3210.A jezeli nie to programator i programowanie na zewnatrz.Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam rowniez prosze o takowe softy jesli mozna bede wdzieczny bo tez mam problem ER 012

dzieki i pozdrawiam