Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 94 - termometr zewnętrzny zawyża temp...

flyman 16 Gru 2005 17:19 6528 10
  • #1 16 Gru 2005 17:19
    flyman
    Poziom 13  

Jestem właścicielem Renault Laguna 1.8 '94 RT. Nad klimatronikiem jest wyświetlacz z zegarkiem i temperaturą... Ze zdziwieniem zauważyłem, że termometr pokazuje o ok. 5~6 st. celcjusza więcej niż jest na zewnątrz... Czujnik temperatury znajduje się prawdopodobnie w prawym lusterku... Czy można go tanio wymienić ? Czy można go jakoś sprawdzić ?
    Czy wadliwe działanie tego czujnika może powodować zbyt wczesne wyłączanie się klimy (zimniej niż na wyświetlaczu) ?

0 10
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2005 18:21
    mateo027
    Poziom 25  

nigdy nie spotkałem się, żeby zawyżał czy zaniżał o taką wartość. zawsze jak cos nie tak to pokazuje wartosci z kosmosu,sprobuj sprawdzic jakosc zlacz,moze lekko wieksza rezystancja i wariuje,ale wątpie. ten czujnik nie ma wpływu na prace klimy,ona ma swoje :-)

0
  • Fibaro
  • #3 16 Gru 2005 18:59
    flyman
    Poziom 13  

sprawdzę... chociaż może to być trochę kłopotliwe... Przyznam się szczerze, że troszkę nie dopisałem w poprzednim tekście... Przy wyższych temperaturach wynik wskazywany na wyświetlaczu wydawał się być zbliżony do panujących warunków (latem). Przy temperaturze ok 0 st. C pokazuje 5-6 st. Może być to rzeczywiście problem złączy (a raczej ich rezystancji)...

Inna sprawa - a czy w ogóle istnieje możliwość modyfikacji w Lagunie termometru, by za pomocą chociażby jakiegoś przełącznika sprawdzać temperaturę wewnątrz samochodu (skoro klima ma taki czujnik) ?
    W klimie ustawia się tylko temperaturę i owa temperatura jest pokazana na wyświetlaczu... Wiem, że banalne rozwiązanie, to przymocowanie taniego termometru z marketu (samochodowego), ale może ktoś zna taki trick by pokazać za pomocą niewielkich modyfikacji temperaturę wewnątrz jaka panuje...

0
  • #4 16 Gru 2005 19:18
    vvaldek
    Poziom 28  

z tego co wiem to jest , normalna rzecz ze termometry sie myla o kilka stopni , takze w Fiacie Stilo tak sie dzieje . podobno sprawe rozwiazala zniana dostawcy , czujnikow ,

Dodano po 2 [minuty]:

byc moze sprawe bledu rozwiaze wlutowanie rezystorka w obwód . tylko zalezy w ktora strone jest odchylka .

0
  • Fibaro
  • #5 16 Gru 2005 19:20
    mateo027
    Poziom 25  

przyznam się szczerze, że pierwszy raz sie spotykam z takim przekłamywaniem,a pracuje przy renowkach tylko,wiec poradze Ci jedynie te złącza... co do zmiany czujnika tak,ale pod warunkiem że skombinujesz drugi taki czujnik jak masz w lusterku,bo te od klimy są inne niestety. podobno będzie działać prawidlowo przy użyciu termistora NTC 6kOm dla 0 st. (info nie sprawdzone)

0
  • #6 18 Gru 2005 17:00
    Gregor_PL
    Poziom 13  

Witam to jest normalne ze zawyza ok 6 stopni u mnie tez tak bylo w klimatroniku,mymien czujnik na nowy,kilma nie bedzie dzialac tak jak nalezy.

0
  • #7 21 Gru 2005 18:17
    flyman
    Poziom 13  

Po nowym roku sprawdzę najpierw styki a później może z rezystorem posprawdzam... Co do czujnika - nawet nie wiem gdzie można by go kupić i jaki to dokładnie model... Pewnie w ASO Reno będą chcieli za taki termistor jak za złoto - tak jest zazwyczaj (o ile w ogóle będą coś takiego mieli od tak starego modelu)...

0
  • #8 21 Gru 2005 18:27
    mateo027
    Poziom 25  

Mają. Czujnik od temperatury w lusterku NIE wpływa na prace klimy, klima ma odzielne czujniki!

0
  • #9 21 Gru 2005 19:08
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

flyman napisał:
    Co do czujnika - nawet nie wiem gdzie można by go kupić i jaki to dokładnie model... Pewnie w ASO Reno będą chcieli za taki termistor jak za złoto - tak jest zazwyczaj

czujnik kosztuje ok 100PLN

0
  • #10 24 Gru 2005 12:16
    flyman
    Poziom 13  

Do mateo027 - zauważyłem dziwny efekt - po otwarciu drzwi pasażera (ostatnio rzadko są otwierane) temperatura nagle stabilizuje się na normalnym poziomie. Poruszałem wtyczką w drzwiach (przy zawiasie) i pomogło... Prawdopodobnie są trochę zaśniedziałe styki... Latem muszę to rozebrać...
    Do bohun555 - mówiłem, że chcą jak za złoto... :D

Pozdrawiam...

0
  • #11 24 Gru 2005 18:43
    mateo027
    Poziom 25  

Niestety jakość kabli i złączek renault pozostawia wiele do życzenia... :-)

Pozdrawiam swiątecznie!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo