Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB Sprinter zwarcie

16 Gru 2005 20:23 3519 8
  • Poziom 25  
    Witam.
    MB Sprinter 208D nie ma podświetlenia deski i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Bezpiecznik nr 10 (deska) wywala. Zwarcie jest na przewodzie (nr 10 jednego z wielozłączy) szaro/zielonym z czerwonymi poprzecznymi paskami wychodzącym ze złącza z puszki bezpieczników pod kierownicą.
    Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
    Rezystancja ze złącza do masy - 0,4Ω
    Rezystancja z tylnego słupka do masy -2,4Ω
    Wychodzi, że do 1,5m od bezpiecznika, ale to teoria.

Może ktoś się z tym spotkał? Może powtarzające się uszkodzenie?
    Dobre byłoby jakieś fachowe wsparcie bo będę musiał pruć wiążkę i szukać koło deski a to jest, jak szukać igły w stogu siana.
  • Poziom 23  
    witam

może ma haka holowniczego ??

spotkałem się z zawadzeniem gniazdem i wyrwaniem wiązki i losowo się zwiarał - na co chciał (taka śmieszna rzecz) - ale też się obszukałem po wiązkach

ewentualnie przewody do podświetlenia tablicy rejestracyjnej się przetarły - jeżeli nie posiada haczyka

pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Hak ma od niedawna, ale chodzi o to, że tylne pozycyjne są.
    Nie problem podłączyć oświetlenie bokiem z lampy, usterka pozostaje.
    No i jeszcze ten bezpiecznik. 15A fabrycznie na kilkanascie Watt? Podświetlenie deski napewno, no i chyba oświetlenie tablicy. Nie mam żadnego papieru do niego, żadnego opisu.
  • Spec od Mercedesów
    Witam

Wsadź bezpiecznik, i włącz pozycyjne przy OTWARTYCH TYLNYCH DRZWIACH (jeżeli takie są) Dlatego przy otwartych, bo wtedy drzwi tracą kontakt z instalacją samochodu (pola stykowe) Jak bezpiecznika nie wywali, to jest przebicie pomiędzy oprawką lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej a masą. Jak wyjmiesz lampkę, to zaobserwujesz, że jest możliwe przebicie do masy z jednego z wyprowadzeń w przypadku miejscowego skorodowania lakieru w otworze osadzenia lampki.

Pzdr.
  • Poziom 25  
    Dzięki Gerri, liczyłem, że odezwiesz się, jednak to przerobiłem.
    Zamiast bezpiecznika wstawiłem żarówkę 5W, by nie zbankrutować na bezpiecznikach, a i od razu widać, czy nie zgaśnie.
    Wyjmowałem lampki oświetlenia i tam trzeba poprawić, bo szkoda słów, jednak to nie to. Drzwi otwarte i nadal zwarcie.
    Jutro wypnę ten przewód i wtedy może trochę zawężę (oby).
    Nawet otwierałem puszkę pod bezpiecznikami, by namierzyć kierunek zwarcia. Stąd ten przewód.
    tu też pytałem:
    http://obd2.pl/forum/viewtopic.php?t=18189
  • Spec od Mercedesów
    JAFO napisał:
    Drzwi otwarte i nadal zwarcie.

tu też pytałem:
    http://obd2.pl/forum/viewtopic.php?t=18189

Ten schemat postępowania do tej pory zawsze się sprawdzał. Może otwierasz nie te drzwi? Może w złą stronę? :D Na pewno na tym bezpieczniku jest deska+tablica rej. obd2 też śledzę.:D
    Pzdr.
  • Poziom 25  
    Tylko drzwi pasażera nie otwierałem. Może to one?:D:D:D
    Na płytkach dla ułatwienia opisałem sobie (+), (-):D
    Jutro poinformuję.

Pozdrowienia
  • spec od auto-elektro
    moze ktos przyciął hakiem wiazke lub wwiercił sie w nia bo przy zakładaniu haka tez takie patenty widzialem.
  • Poziom 25  
    Zrobione.
    Oświetlenie tablicy rej. -odwrotnie zarobione konektory (różne szerokości) i musiało robić zwarcie poprzez blaszkę, która trzyma lampkę, ale to szczegół. I tak na otwartych drzwiach paliło bezpiecznik.
    Druga sprawa to to, że musiałem iść po kabelku od bezpiecznika do ....licznika. po drodze minąłem 2 rozgałęzienia, metodą eliminacji dotarłem do licznika. Wypiąłem wielozłącze i zwarcie ustąpiło.
    Rozebrałem licznik a z niego wypadła blaszka od kontrolki -(!)-12V/1,2W którą ktoś w pośpiechu wyjmując wylamał. Ona robiła zwarcie.
    Tylko okazało się, że po włączeniu świateł mijania podświetlenie deski słabło o połowę. Podawałem dodatkową masę i nic.
    Złożyłem cały burdel do kupy odpaliłem silnik i wszystko gra. Podświetlenie działa normalnie.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.