Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Technics SL-1210mkII nietypowa usterka

17 Gru 2005 09:57 2665 6
  • Poziom 26  
    Witam

Naprawilem juz kilkanascie szt tych gramofonow i do tej pory nie mialem takiej dziwnej usterki :

3 raz w tym samym gramofonie uleg uszkodzeniu zasilacz stablilizowany, dokladnie tranzystory Q2,Q3. Z niewiadomych przyczyn uszkadzaja sie. Wszystkie elemeny na okolo sprawdzane wielokrotnie metoda podmiany.

Czy ktos moglby mnie naprowadzic na trop bo w ramach desperacji chce przerobic na stabilizacje na zwykly LM317

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    może wina w użytkowniku, a nie sprzęcie. czy to po prostu sobie gra i się psuje, czy psuje się w jakimś szczególnym momencie? może zasilany z jakiejś dziwnej sieci czy przetwornicy?
  • Poziom 26  
    Może poprostu "to coś" co jest dalej pobiera za dużo prądu... Q1 wytrzymuje, ale Q2 i Q3 lecą.
    Spróbuj wymienić Q2 i Q3 na jakieś mocniejsze (o większym prądzie)

Pozdrawiam.

PS: Gdyby to nie był orginalny schemat, to zaproponowałbym opór między bazą Q1, a emiterem Q2, ale widać tak ma już być :D
  • Poziom 38  
    A może poprostu kupujesz podrobione tranzystory ?
    Ew. Zaaplikuj tranzystor o większej mocy.
  • Poziom 26  
    Tranzystory kupowalem z zapasem i wykluczam ze sa lewe bo dzialaja w innych. Profilaktycznie wymieniam kluczowe elementy jak reanimuje te gramofony. Zrobilem juz kilka sztuk i one ciagle dzialaja a z tym jedenym mam ten problem.

Uklad pobiera dokladnie 470mA (w innych male roznice)
  • Poziom 11  
    Witam
    Kiedyś też miałem taki problem to to po jakimś czasie doszedłem do tego że żaówka która podświetla talerz w momencie wysówania zwiera jeden z przewodów .Po wymianie tych przewodzików i założeniu solidnej izolacji na ta wiązke było oki. A tranzystorki to wstawiam zawsze bc.... ale dokładnie niepamietam musze sprawdzic w serwisówce bo mam zapisane pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Zarowka ma nowe kable wiec nic nie zwiera

Zrobilem zasilacz na LM317 i obecnie jest po klopocie