Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Ariston GENUS" 23MFFI + sterownik EUROSTER 2000

17 Dec 2005 16:51 3844 4
  • Level 10  
    Witam !
    Mam oto takie pytanie : Czy kocioł Aristona "GENUS" MFFI sterowany sterownikiem temperatury EUROSTER2000 przy nastawieniu na CO po osiągnięciu żądanej temperatury w pomieszczeniu wyłącza się a w raz z nim przestaje pracować pompa cyrkulacyjna kotła ? czy też nie powinno być tak, że sterownik sie wyłącza ( "gaśnie" palnik w kotle ) a pompa pracuje jeszcze przez 30s, 60s czy 90s. Zrodziło mi sie to pytanie z tego względu, że wydaje mi się, że po instalacji nowego kotła właśnie tak było - pompa pracowała jakiś czas po wyłączeniu się palników-sterownika.Proszę o podpowiedź i sugestie gdzie i jak ewentualnie szukać .
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Witam,nie znam tego kotla ale pompa powinna jakis czas pracowac zeby odebrac cieplo z wyminnika.Pozdrawiam
  • Level 13  
    Po wyłączeniu kotła przez termostat pokojowy . pompa ma tzw wybieg.
    Chodzi tu o wystudzenie wymiennika (nagrzewnicy) i innych elementów kotła. Tak to działa w nowoczesnych kotłach.
    Pozdrawiam
    Jerzy
  • Level 10  
    Witam !!!
    Super , wiem już po co to jest, nawet dowiedziałem się jak się to nazywa ale dalej nie mam informacji(sugestii) gdzie szukać usterki jesli nie ma tego "wybiegu"pompy. Proszę o podpowiedź, radę w sprawie jw.
    Pozdrawiam
  • Level 24  
    Nie ma tam przypadkiem "resetu" jakiegos do alarmow bo np. w nectrze jak sie nacisnie reset to pompka w czasie "wybiegu" sie wylacza. Jak sie zatnie ten przycisk to "wybiegu" wcale nie ma.