Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV curtis (proc.LG8634-20B GMS 84512) wyłącza się

17 Gru 2005 17:07 2101 12
  • Poziom 23  
    tv curtis -proc.LG w nieregularnych odstępach czasu przechodzi sam w czuwanie,po czym trzeba go uruchomić pilotem i znowu chodzi.Wymieniłem procesor ,poprawiałem luty na kwarcach,odłączałem odb.podczerwieni,zmienialem pamięć i nic.Musi być jakiś kruczek?:cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Sprawdz poprawnosc dzialamia zasilacza i bardzo dokladnie przejzyj plyte na obecnosc zimnych lutow i pekniec.Powodzenia.
  • Poziom 23  
    dzięki za tak szybki odzew ,lecz dodam,że zasilacz i zimne luty bądż pęknięcia moim zdaniem wyeliminowałem , ponieważ gdy odłączyłem nogę of/on od procesora TV zachowywał się w ten sposób, że odłączał wizję - (nie przechodził do st-by lecz wchodził jakby w AV ).Dodam też iż odłączałem także telegazetę-bez rezultatu.
  • Moderator
    Może sporadycznie zanikać dojście (przerwa) impulsów, np. H, na procesor.
  • Poziom 30  
    Często w tych tv padają przekazniki, wystarczy go puknąć jak się wyłączy
  • Poziom 17  
    Kwarc podłutowałes czy wymieniłeś?-wymień
  • Poziom 23  
    kwarc przy procesorze wymieniałem,a jeśli chodzi o przekażnik ,tak jak jeden z kolegów sugerował to go w tym chasi nie ma. Ten telewizorek jest chyba jakimś ostatnim tworem montowni w Mławie, gdyż jest w budzie curtisa motoroli, ale bebechy ma inne tz. z LG, co swiadczy o tym zamontowany procesorek.Dzięki.pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Nie spotkałem się jeszcze z takim Curtisem. Natomiast w LG miałem kilka razy podobne uszkodzenie. Tam zauważylem że dość mocno grzał się HOT i telewizor przechodził w stan czuwania w nierównomiernych odstępach czasu. Uszkodzony był elektrolit C408 - 1uF/160V filtrujący zasilanie tuż przed trafkiem sterującym HOT-em. Można spróbować. Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Dopiero niedawno pisałem o Curtisie LG wyjątkowo mało awaryjny sprzęt i o tej usterce wymienić tranzystor końcowy linii ibędzie ok .
  • Poziom 20  
    tak, jest to informacja z linii ABNORMAL czyli protect, winny 1mikro/160V- C408
  • Poziom 12  
    :arrow: zebro
    kolega jedrus25 ma racje zobacz elektrolity w bloku zasilacza tuż po transformatorku
    tez tak miałem. tv przechodził w stan czuwania i jak dostał boksa to normalnie sie włanczał
  • Poziom 17  
    Znam ten TV bardzo dobrze ale zawsze liczą sie pisarze spryciarze zabezpiczenia w nim nie zawsze pokrywają się ze schematem .
  • Poziom 23  
    Podpowiedz Jurka była najtrafniejsza, wymieniłem tranzystor linii i jeszcze dla pewności tranzystorek sterujący i problem został załatwiony.Dzięki,pozdrawiam.