Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik poziomu wody

16 Kwi 2003 17:33 2922 8
  • Poziom 2  
    Czesc

Szukam schematu miernika poziomu wody z mozliwoscia podlaczenia do pompy elektrycznej. Mam juz jeden schemat ale nistety nie dziala. Zadaniem czujnika ma byc wylaczenie pompy gdy poziom wody w studni bedzie zbyt niski oraz samoczynne wlaczenie jezeli poziom bedzie odpowiedni. Prosze o pomoc.
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Spróbuj zastosować hydrostat od pralki
    PS 663.Myślę że powinno to działać nieźle.Innym rozwiązaniem może być pływak do ,którego przymocowany jest magnes załączjący kontaktron jeżeli jest woda i rozwierający swe styki gdy woda opadnie.
  • Poziom 20  
    W zasadzie to każda pompa ma w tej chwili taki pływak na wyposażeniu- zabezpieczenie przed suchobiegiem- widziałem te pływaczki do kupienia osobno w działach ogrodniczych :) za ok 20 zeta :)
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 30  
    Witam

Możesz wykorzystać fakt że woda jest przewodnikiem prądu.
    Układ jest pewny w działaniu i niezawodny, bez elementów ruchomych.
    Elektrody o odpowiedniej długości dotykające wody.
    Tak jak na rysunku, dłuższa wyłącza pompę a krótsza uruchamia.
    Oczywiście trochę elektroniki do tego, po jednym tranzystorze powinno wystarczyć.
    Jak będziesz potrzebował pomocy napisz.
  • Poziom 14  
    Wystarczy układ darlingtona na dwóch tranzystorach.Elektroda w tedy do bazy i + lub - w zależności od polaryzacji.Przekażnik w obwodzie kolektora.
  • Poziom 42  
    Należy wziąć pod uwage to że jeśli elektrody będą spolaryzowane prądem stałym to na skutek elektrolizy będą się w najlepszym wypadku pokrywać nalotem (w najgorszym rozpuszczać). Dlatego należy elektrody zasilać napięciem przemiennym.
    PS napięcie stałe jest tylko dobre przy czujnikach wykrywających wode (one głównie pracują jak są suche)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygrzebałem to w starych pismach - ale na moje oko to prądy są tu tak małe żeelektroliza może grozić po .. no...50 latach...
  • Poziom 42  
    Jak kiedyś robiłem czujnik do płynu od spryskiwacza to się po 2 dniach pokrył nalotem. Nie potrafie niestety podać jaka była wartość prądu.