Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DSX 6010 w Angli

18 Gru 2005 01:12 990 1
 • Poziom 10  
  Witam. Jestem w angli i probuję uruchomić tutaj cyfrę+ zakupioną w Polsce (tylko dekoder - antena i konwerter (uniwersalny) są zakupione na miejscu) ale nie mogę uzyskać satysfakcjonującego poziomu sygnału (zgrubny na 54, precyzyjny na 2). Po odnalezieniu jakiegoś sygnału (54,2) wychodzę z tej opcji i wchodząc ponownie zgrubny i precyzyjny jest na 0. Czy ktoś się orientuje o co chodzi. Czy może muszę zmienić coś w ustawieniach ze względu na inną lokalizację?
  Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź bo abonament leci a polskiej telewizji oglądać nie możemy.
  Pozdrawiam

  Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

  Problem rozwiązany ale piszę dla wszystkich tych którzy kiedyś będą poszukiwać rozwiązania.
  1. Sygnał satelity który się wyświetlał to zgrubny powyżej 50 ale precyzyjny przy takim zbrubnym zawsze wynosił 2 i za żadne skarby nie chciał wskoczyć na wyższą wartość. Okazało się że chwytaliśmy chyba innego satelitę.
  2. Postanowiliśmy wrzucić kanał 4 i obserwować nie wskaźnik ale konkretny program (TV Polonia).
  3. Zdecydowaliśmy się też zrezygnować z dotychczasowego ustawienia czaszy i przesunęliśmy ją do pozycji maksymalnej w jedną stronę.
  4. Bardzo powoli przesuwaliśmy czaszą (skokowo przy czym skoki były bardzo małe - wręcz puknięcie w czaszę) przesuwać czaszę w przeciwnym kierunku od maksymalnego wychylenia i nagle coś na ekranie mignęło. Znaczy się euforia coś jest (TV Polonia), na razie bez obrazu ale była jakaś reakcja tunera. Okazało się że ustawienie czaszy to jakieś 40 cm od poprzedniego ustawienia.
  5. Po tym mignięciu weszliśmy na parametry odbioru i mieliśmy tam zgrubny 56 i precyzyjny 4. Bardzo delikatnie regulowaliśmy anteną tak aż uzyskaliśmy precyzyjny 16. Kanały zaczęły działać.
  6. Zrobiliśmy wczytanie listy kanałów i okazało się że znajduje tylko 11. Zapisaliśmy te 11 i okazało się że brakuje nam sporo kanałów.
  7. Ponownie parametry odbioru i kolejne precyzyjne dostrojenie tak aż uzyskaliśmy 20 (trochę regulacji poziomo a następnie pionowo czaszą i dobrze przykręcić)
  8. Nadal wykrywało tylko 11 programów a wyszukiwanie programów trwało parę minut.
  9 Następnie z pomocą przyszło niniejsze forum gdzie jeden z użytkowników poradził:
  wyłącz tuner. Następnie włącz i gdy pojawi się napis na przednim panelu tunera [Int] nacisnąć po kolei [power] [kanał w górę] [kanał w dół] [power] w miarę szybko tak aby zmieścić się w czasie gdy wyświetlany jest [inf] i powinien się pojawić napis [LOAD] na 30-60 sek. Oznacza to że tuner ściąga sobie "z nieba" oprogramowanie.
  10 Następnie gdy zniknął LOAD weszliśmy na wyszukiwanie programów i w tempie ekspresowym znalazło przeszło 200 kanałów. Wszystko działało przwidłowo.
  To opis naszego przypadku ale jeśli ktoś będzie miał podobny to mam nadzieję że z tego może skorzystać. Trochę czsu nam to zajęło ale cieszymy się teraz z cyfry na obczyźnie. I pamiętajcie bez pośpiechu i działać bardzo powoli - zwłaszcza przy poruszaniu anteną. Delikatne puknięcie i przesunięcie talerza może wszystko zmienić.
  Pozdrawiamy i życzymy powodzenia
  Proszę o zamknięcie wątku.
  Uffff.
 • Poziom 17  
  Temat poruszany już na tym forum, wystarczy poszukać.
  Jak masz mozliwość, to pożycz od kogoś tuner analogowy i będzie po sprawie.