Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simens Gigaset 2000S

Robert 1960 16 Apr 2003 18:46 2763 9
    Robert 1960

Level 32  
    Witam ! W słuchawce Simensa Gigaset 2000S po upadku znalazłem dwie diody smd popękane - jakie to mogą być ( na dole płyty z z lewej strony) ? Z góry dzięki za pomoc !
    Pozdrowienia !
    its
    Level 17  
    To mogą być zwykłe diody prostownicze, np. 4148
    jarek1
    Level 27  
    napisz co ci nie działa może szybciej dojdziemy . w tych modelach po upadku często odpadał kondensator koło procka i nie działał głośnik
    Robert 1960

Level 32  
    Witam ! Ja słyszę ale mnie nie słychać.
    jarek1
    Level 27  
    podmień mikrofon i sprawdź czy jest napięcie na mikrofonie w czasie rozmowy ok1.5 do.3 v
    Robert 1960

Level 32  
    Wita ! Wstawiłe 1N4148 zamiast tych smd - mikrofon był sprawny ! Telefon działa słychać bardzo dobrze ! Dzięki za podpowiedzi !
    grabeq
    Level 2  
    ja też mam pewien problem... Niedawno w antene niedaleko mnie udeżył piorun i uszkodził wszystkie uządzenia podłączone do prądu. Mam telefon siemens Gigaset 200S i słuchawka jest sprawna, tylko baza została uszkodzona (model: Gigaset 2010) i czy ktos wie co zostało tam uszkodzone a jeżeli tak to jak to naprawić... Zgóry dziękuje...
    oscar2000
    Level 34  
    hmmm..... a moze bys sie cos rozpisal odnosnie usterki ....? bo nikt nie jest jasnowidzem.... bo niedziala to pojecie wzgledne.....

oscar2000
    grabeq
    Level 2  
    tzn ja sie źle wysłowiłem (sorry) baza jest niesprawna i niie do naprawy (heh źle zrozumiałem ojca :P) i czy ktoś ma moze sprawną baze na sprzedarz, bo słuchawka mu nie działa...
    jaco777
    Level 24  
    Zawsze coś z baz Gigaset znajdziesz na Allegro. Ja osobiście też mam już kilka i zamierzam je wystawić. Kosz takiego zakupu na Allegro może się zamknąć w granicach 20zł. z przesyłką włącznie.