Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 21M1 mot.

16 Kwi 2003 19:42 2297 15
  • Poziom 14  
    Curtis ten ma dziwną usterkę-ekran swieci ledwo,ledwo a co2 sek. pojawia się na ekranie OSD i ginie po 2 sek.i znowu się pojawia.Oscyloskopem stwierdziłem że w momencie ginięcia osd impulsyH i V na MC44002P przesuwają się fazie/w lewo/.Podstawiłem MC44002P,TDA 8140,trafo i nic.Gdzie szukać przyczyny ? .Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Jaki komunikat jest wyświetlany?może to któryś z klawiszy zwiera.
  • Poziom 22  
    Obraz jest czy tylko czarno i OSD
  • Poziom 14  
    Na ekranie jest komunikat -brak sygnału,pilotem mogę wywołać menu,ale z szukaniem jest problem,za krótko to trwa.Gdy dodałem S2 to ekran swieci z powrotami.
  • Poziom 26  
    sprawdz napięcia po stronie wtórnej. Jak bedzie zaniżone napięci 12V to moze byc taki efekt.
  • Poziom 26  
    prawdopodobnie jest to wina procesora
  • Poziom 13  
    Ten efekt moze być z elektrolitów zobacz który jest spuchnięty.Zwróć uwagę na 12v i zasilanie końcówek.
  • Poziom 12  
    Wymien układ w p.cz. TDA5490 czy jakos tak.Powinno pomoc ;)
    Miałem juz kilka takich przypadkow ze byl on uszkodzony (przy takich objawach co opisales).
  • Poziom 22  
    Jeśli nie to opisali koledzy to tuner.
  • Poziom 13  
    ten układ to chyba TDA 5940-2 , trzeba dobrze sprawdzić bo drogi
  • Poziom 20  
    potwierdzam , miałem kilka razy w Curtisach i Grundigach uszkodzony TDA 5940-2
  • Poziom 14  
    Niestety to ani napięcie 12V,ani tda 5940,ani głowica-pozostał tylko procesor ale muszę poczekać na dostawę,będzie dopiero po świętach.Pozdrawiam wszystkich ,dziękuję za pomoc.WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!
  • Poziom 11  
    czesc. mam prosbe. jak juz zalozysz ten procek daj znac czy tv chula bez zarzutu. a sprawdzales reset procka?
  • Poziom 12  
    Zobacz na nodze 14 procesora sterującego jak zmienia sie sygnał ident przy braku sygnału antenowego i jak tv jest dostrojony jakiejś stacji powinien sie zmieniac z ok 0V do 5V.Podobny efekt występuje jak uszkodzone sa tranzystory w ukł ident Q680 lub Q685.
  • Poziom 22  
    Stawiam na procek.W curtisach Motoroli to częsta usterka.Miałem kilka takich przypadków.
  • Poziom 14  
    Jednak to procesor i jeszcze głowica.Prawdopodobnie tv po burzy.Klient nie wie jeszcze ile to go będzie kosztowało.