Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer STX GDN 30-300-4-AP plus wzmacniacz Mosfet

dorix 22 Sty 2006 16:32 45558 120
    xbuda
    Poziom 12  
    mam w planach zakup tego głosnika i chce wiedzieć jak dobrze się spisuje bedzie to konstrukcjia i do domu i do auta chodz, cześcej bedzie w domu zależy mi żeby schodził nisko strojenie chciałem na 32 Hz czy to dobry pomysł?? jeżeli dyskusjia się rozwinie założe nowy temat w akustyce żeby niezasmiecać tego topica
    DUD3K
    Poziom 19  
    zakup i nam go dobrze skomentuj bo niestety autor tego tematu nie bardzo sie udziela (ale potrafie go zrozumiec-brak netu). Czemu akurat 32? Mysle zebys zaokraglil do 30 :P
    dywan86
    Poziom 18  
    Kupilem kumplowi taki sam głośnik i wsadzilem juz do gotowej budy w kszlcie walca, podpielismy do niego adsa pa2150 i na pelnej mocy byl grzany ale mial malo, bardzo dynamiczny i szybki bas, polecam do auta!!!
    xbuda
    Poziom 12  
    Hej zdecydowałem się na niego tylko teraz mam mały problem !! z kąd go zamówić jeżeli wezme z stx.pl to niezamieżam płacić 20 zł za przesyłke tego głośnika, a DSPEAKER na allegro niema ich jużbendą w lutym dopiero. znacie jeszcze kogoś kto sprzedaje te głośniki ?? Kolejne pytanie to jaki wzmacniacz dotego jabel- 35 z paroma zmianami wystarczy ??
    sMaD
    Poziom 22  
    gdzie jest założyciel tematu??

przeszukałem internet i nikt nic sensownego nie napisał o tym głośniku, jedni mówią brać inni nie, głośnik jest tani mam wzmak Boschmann 990ATX który ma 2x350rms miałem do niego kupywać Lanzara Max 12 albo Pioneera, pioneera słyszałem u kolegi pozostał lanzar, ale wyczytałem o tym stx zamiast jednego lanzara moge mieć dwa takie STX, skrzynka 35Litrów i SPL prawie 92 przemawiają same za siebie, mały XmaX do Techno pewnie ideał ale co z resztą HH, DNB, itp, jakie są wrażenia z odsłuchu?? gdzie przepadł założyciel posta?

ogólnie jestem za bo mam w domu suba na STX 27 i jakość jak i cena jest lepsza o Alphardów, boschmanów itp?

ktoś jeszcze miał z nim doczynienie?? jakieś komentarze miło widziane?
    xbuda
    Poziom 12  
    Właśnie obejżałem lise dilerów STX i zamawiam go jutro jeżeli są chętni moge obszernie opisać głośnik, nawet bardzo obszernie ale dopiero jak go dostane :)
    sMaD
    Poziom 22  
    ja chce, jak go dostaniesz i stestujesz pod każdym kontem rodzaju muzyki to byłbym wdzięczny nawet może jakiś filmik by sie przydał
    Rademal
    Poziom 20  
    A ma ktoś pomysł na zamkniętą obudowę do tego głośniczka do auta??/
    sMaD
    Poziom 22  
    tak na serio to nie, ja mam albo jeden głośnik i BP bo lubie te skrzynie albo 2 STX AP i BR
    Rademal
    Poziom 20  
    To pomoże mi ktoś w wyborze zamkniętej skrzyni dla tego głośniczka?? bo z symulacji wychodzą dziwne rzeczy :/
    sMaD
    Poziom 22  
    jakie dziwne żeczy?? pokaż jakieś wykresy, na pierwszy żut oka bez żadnej ingerencji wychodzi

br 35Litrów 30hz

closed 21litrów + objętość klosza to tak z 26litrów i dobre wygłuszenie

ale to program symuluje napewno wykresy wydają sie być dobre, ale napewno da sie je podciągnąć, ale to do wachowców nie do mnie,..
    sMaD
    Poziom 22  
    miał opisać głośnik i zwiał nie odzywa sie i lipa z tego będzie
    staniach
    Poziom 10  
    też jestem ciekaw jak ten głośnik sie zachowuje może jakieś konkrety może osoby które już go mają wypowiedzą się coś na ten temat.
    DUD3K
    Poziom 19  
    WSZYSCY SA CIEKAWI I WSZYSCY CZEKAJA NA JAKAS RECENZJE :D sam sie zastanawialem zeby cus takiego zrobic sobie (na jednym tym stxie) ale jednak zostane przy mojej budzie 80 litrow 30Hz 2 x 27 150 :)
    Belin
    Poziom 17  
    Kopałem tą elektrode i kopałem i sie dokopałem tego tematu otóż zrobiłem sobie subwoofer do domu na w/w głośniczku i rozwieje wasze wątpliwości ,mam kolumny na 2xGDN32-300-4-SS ,a ten głosnik jest poprostu masakryczny(w dobym tego słowa znaczeniu) ,moge zabić basem sąsiadów w bloku obok a mam tylko mostek TDA7294 ,wychyla sie o wiele mocniej niż GDN-2-300-4-SS a one mają 12mm xmax ,jest super tani jak na taki głośnik ,wiem że w ofercie STX jest tyko jeden droższy (GDN-38-300-X-AE) i kosztuje 166pln:D ,reasumując głośnik ten jest genialny i ma przystępną cene ,dobrze zaaplikowany burzy mury i tłucze szyby:D:D ,u mnie zrzucił półke w kuchni z zawartoscią z czego mama nie wyraziła zbytniego zadowolenia :P
    sMaD
    Poziom 22  
    belin, a jaką masz bude do niego, symulacje pokazują 40litrów na 30hz f3 43hz, jaką masz bude?
    j4rek
    Poziom 19  
    hmm no bardzo ciekawe mostek tda na 4 ohmowy glosnik, ktorego cewka w dodatku ma rezystancje 2.3 ohma...
    xbuda
    Poziom 12  
    ja jestem własnie w trakcjie budowania wzmaka na mosfetach moc 250w do tego trafo 400w 2x 38 zmienne po wprostowaniu 52 głośnik powinien być w tamten piątek ale nieprzyszedł jeszcze wiec czekamgdy przyjdzie porobie pełno zdięć jak się zaobowiązałem :D
    sMaD
    Poziom 22  
    trzymamy cie za słowo, a ile ci wyszło za taki wzmak?? może mi też zrobisz
    xbuda
    Poziom 12  
    ten wzmacniacz to kit k-107 do którego chce dolożyć jeszcze jedną pare tranzystorków co by sobie ładnie radził przy 3Ohm za kit dałem 99 zeta z przesyłką do tego trafo i kondziorki ok 80 zł. Teraz po raz setny studiuje schemat wzmaka i patrze co można w nim ulepszyć.

P.S. Mam jeszcze pytanie czy radiatory z ws442 schłodzą go prawidłowo i czy ktoś rozwiązałproblem tego chorego wzmacniacza bo już go kupiłem.
    Licze że może Irek2 i Janek11389 uratują moja dup@
    Misian@
    Poziom 27  
    Witam!
    Z tego co czytałem, to ten wzmacniacz to porażka, a konkretniej to jego zabezpieczenie przeciewprzegrzaniem.
    Ten radiatorek nie wychłodzi, noo może z biedą jak bys dał 2 coolery.
    Dam Ci dobrą radę:
    Do tego wzmaka nie żałój radiatora!!
    xbuda
    Poziom 12  
    zabezpieczenie przeciwprzegrzaniem mnie nie interesuje bo i tak zawsze zakładam osobne :) niewmontowane na płytke. Interesuje mnie tylko to czy dalej wysadza mosfety jak mu się zapuści te 250 w ponieważ zależy mi na dostarczeniu tej lub wiekszej mocy (do 300w) Założe mu w takim razie radiator 24x24 cm i powienien dać rade :D Ale jak naprawić te eksplodujące mosfety ??
    chomikaaa
    Poziom 18  
    czy macie jakis sprawdony wzmak do suba glosnik ktory mam to 30cm 8om marki888 chce miec to w domu
    DUD3K
    Poziom 19  
    chomikaaa - tak wzmacniacz od pozytywki, bo to wiecej nie prztrwa mocy :P
    chomikaaa
    Poziom 18  
    glosnik gral podlaczony do normalnego wzmaka lecz to rozwiazanie mnie osobiscie nie odpowiada chcialbym zrobic jakis dedykowany wzmak pod ten sprzet i oraz wykonac odp filtr aby odciac na niskich czeestotliwosciach

aha plyta to 18mm jak widac z drzwiczek segmentowych w srodku jest uszczelniona silikonem jedna scianka odkrecalna w celach montazowych calosc skrecona srubami do drewna ok fi5 dlugosci 7-8cm
    xbuda
    Poziom 12  
    czy tan br to 8cm do głonika 30 ??? zmieńaj odrazu na 10 cm zanim Cię Tu pojadą !!
    chomikaaa
    Poziom 18  
    niestety 7cm

Dodano po 30 [sekundy]:

niestety 7cm dlugosc ok22cm wiec na 10cm a jaka dlugosc
    DUD3K
    Poziom 19  
    ja rowniez mam tunel fi 7cm na jeden glosnik (2 na 2 glosniki) glosniki maja xmax po +-9mm, a twoj? moje tunele dopiero na generatorze szumia a przy muzyce nieda sie tego uslyszec. przydaloby sie jakies wykonczenie.

osobiscie mialem glosnik marki 888 i poza wygladem to dzwiek mnie nie cieszyl - no ale sa gusta i gusciki ;) mysle ze pojedynczy tda 7294 wystarczy ci, bo mostka doch 7294 moze juz nie przetrwac ten glosnik. chociaz :D do odwaznych swiat nalezy. a kntrolna glosnika bedzie dobra

wiec zastanow sie (finansowo) nad mostkiem tda 7294 - to dosyc prosta konstrukcja na gotowej plytce + jakis filtr kupis aktywny i starczy :P i nie zapominaj o trafie obudowie i innych pierdolach

pozdrawiam i zycze udanych konstrukcji
    dud3k

Dodano po 3 [minuty]:

aha i mostek tda osiaga te moc przy 4 omach wiec przy 8 bedzie mniej ;) - idealnie chyba
    chomikaaa
    Poziom 18  
    obudowy nie wykanczalem

wykoncze po wmontowania w niego wzmaka i ostatecznych przerobkach byc moze poszpachluje i obkleje fornirem lub kocem sklaniajac sie bardziej ku pierwszej propozycji

co do wzmaka to jeszcze nie mam opcji ale mysle ze niedlugo cos wybiore

w kwesti zestrojenia obudowy co byscie radzili
    w srodku zapomnialem napisac jest wylozony 2cm gabka tapicerska zwykla czy ta obudowa nadaje sie do tego to glosniczka ew co zmienic