Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer STX GDN 30-300-4-AP plus wzmacniacz Mosfet

dorix 08 Cze 2006 22:20 45582 120
    hki
    Poziom 20  
    dla meni te gwaltowne wychylenia z tamtych filmow (kilka wpisow wyzej) mie maja nic wspolnego z muzyka.. to wzmacniacz sieka jakimis kilkuhercowymi sinusoidami...
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    a w/g mnie to poprostu tak aparat/kamera wylapala. NIe zapominajcie ze tez z jaka czest. nagrywa. I akurat tak wylapal...
    hki
    Poziom 20  
    cos to podejrzeane jak dla mnie ;]

myslalem o predkosci migawki ale jednak...
    Cycu67
    Poziom 13  
    siema wysłał by mi ktoś schemat końcówki nie mam wystarczającej ilości punktów na michal3421(malpa)wp.pl z góry dzięki
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    masz 20ptk na dobry poczatek :)
    swist17
    Poziom 11  
    Witam mam prośbę do "dorix" . moglbys mi podac wymiary obudowy i rozmiar bass-refleksu ?
    mateusz885
    Poziom 23  
    za niewiele więcej można kupić tonsila GDN 30/120/1 i to chyba lepsze rozwiązanie niż jakiś stx :S
    Jak dla mnie nie ma sensu zakup tego głośnika z oferty stx
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    tylko ten Gdn30/120 nie zagra tak jak ten STX. Bo z tego co wiem to gdn30/120 ma 89dB a STX ma 91dB. JEst jeszcze jeden aspekt to glosnik home a to caraudio. Wiec konstukcyjnie roznie sie znaczaco :)
    raftaj
    Poziom 11  
    moge temat przykleic ?? mam takie cosik samo ale nie wiem co to i jak suba podłaczyc zerknijcie na fotki . Nie ma fotki grzejnika bo baterie w aparacie siadły tylni panel to tylko sam grzejnik bez wejsci wyjsc

bass
    Poziom 15  
    Może w środku był głośniczek albo kable szły do wejścia i wyjścia.
    Karol966
    Poziom 30  
    zastanawiałem się nad kupnem głośnika, miał być nim alphard SW1203Z
    na allegro ok 160zł ew z braku kasy 1202 CX-RED za 130zł ale widzę że nikt nie poleca tych alphardów (osobiście miałem oba zarówno w domu i w samochodzie) na tym droższym w samochodzie wrażenia były dość ciekawe, na dachu nie można było stawiać niczego bo spadało z niego więc zastanawiam się jak gra ten głośnik (stx) skoro wszyscy twierdzą że jest super a co najciekawsze jest tańszy

PS.dla pytających o to "czy mostek tda da rade" moja odp brzmi NIEEE, te głośniki alpharda miały po 180W( cw-200) i na tym tda ledwo się ruszały a ten stx ma 300 więc nie ma szans

Co sądzicie o głośnikach Alphard Yakuza? kosztują ponad 300zł, to chyba powinny robić wrażenie ?
    djdinitro
    Poziom 25  
    Głosnik KICK WP380 do auta ma Wychylenie 45mm co podaje producent i swiadczy o tym resor szer 6cm i wys 4cm i wielki 19cm grubasny magnes 7cm.Niejest on tani (600ZŁ)ale gra milutko jak na 15" z dwoma cewkami 2x2ohma.SPL dla 75hc przy 100watach wyniosło 97,5db a głosnik ma całe 800wat tyle ze dla 2ch cewek. Warte zastanowienia sie to jest nawet do zastosowania domowego bo w aucie...nie polecam chyba ze jezdzimy czołgiem ktoremu nie zaszkodzą Mega wibracje i kopniaki rodem od Chucka Norrisa. Co do twojej konstrukcji to jest bardzo fajna i ciekawa 5pkt
    mateusz885
    Poziom 23  
    Mam pytanie odnośnie tego głośnika gdybyśmy go chcieli zastosować do suba w samochodzie, a dokładniej czym go zasilić ? Nie orientuje się we wzmacniaczach samochodowych i dlatego pytam, a że akurat sprawa dotyczy użytego przetwornika to pytanie w tym temacie.
    Może dam jakieś przykłady z których da się coś wybrać:
    Blaupunkt GTA 280
    Boss Audio GT-480 800W
    BLAUPUNKT GTA 2
    BLAUPUNKT GTA 2 MK II
    Pioneer GM-3300T

Nie ukrywam że czym taniej tym lepiej ;p
    Karol966
    Poziom 30  
    za ok 200 zł można by złożyć samodzielnie wzmacniacz do samochodu a taki na pewno byłby wystarczający, końcówka mocy na hexfetach 400w(ew 200w) + dobra przetwornica, ew dwie przetwornice aby uzyskać większą moc + filtr aktywny do sobwoofera,
    przetwornicę można samodzielnie złożyć od podstaw np http://www.danio.jaw.pl/schematy/przetwornica.html
    (z tej strony nie próbowałem ale podaje przykład)
    lub jedna z gotowych za 59zł http://www.nikomp.com.pl/opisy/ZESJ0/ZESK2040.htm

http://mdcs.elektroda.net/carsps/carsps.html

z tej strony na pewno coś byś znalazł:

http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?show=ZEWJ0
    melisław
    Poziom 24  
    Jeśli chodzi o ten pierwszy link... Trochę matematyki... Tę moc możesz uzyskać ale przy... 100V a zasilanie wzmaka to chyba trochę mniej... Przypominam wzór na moc to P=U*I
    mateusz885
    Poziom 23  
    Hmmm gdyby kupić jakiś uszkodzony wzmacniacz to by była już do tego dobra obudowa
    Karol966
    Poziom 30  
    melisław napisał:
    Jeśli chodzi o ten pierwszy link... Trochę matematyki... Tę moc możesz uzyskać ale przy... 100V a zasilanie wzmaka to chyba trochę mniej... Przypominam wzór na moc to P=U*I

nie ucz ojca robić dzieci, czytaj uważnie co inni piszą; min. ja. Napisałem wyraźnie że z tamtej strony nie robiłem, podałem tylko przykład, ponadto prędzej napisałem, iż przetwornice można łączyć rówolegle uzyskując dwókrotną moc. Moja przetwornica kosztowała mnie 18zł a ma 100W, a że mam takie dwie równolegle podłączone to mam w sumie 200W a to jak na samochód b duża moc, aby taką uzyskąć trzeba doprowafdzić do przetwornicy prąd rzędu 15-20A (wliczając niewielkie straty).Oryginalne wzmacniacze mają bezpieczniki po 30A a max pobierają 11A, a oficjalnie mają po 200W(chyba z kosmosu)
    mateusz885
    Poziom 23  
    Dochodzimy do wniosku że te wzmacniacze co podałem trochą kłamią na mocy? Słyszałem też o takim zjawisku że przy takich wzmcniaczach aku dużo szybciej się zużywa, znajomy ma jakiś wzmacniacz i suba to co jakiś czas zmienia akumulator, możne temu jakoś zaradzić ?
    dayv
    Poziom 24  
    jest pare rozwiazan:

-kupno aku żelowego
    -kupno alternatora od wiekszego silnika modelu auta + wieksze aku (ale tak w granicach rozsadku)
    -kupno kondensatora

Najlepiej zlączyć to wszytsko w calość ale nie przesadzajmy.... Może kolega poprostu czesto slucha glosno muzyki na postoju ?
    Najlepiej najpierw sprawdzic stan alternatora i paska alternatora + jezeli wspomniane elementy sa ok kupic kondensator :)
    mateusz885
    Poziom 23  
    A właśnie kondensator, ale jaki? kupić normalne i zrobić baterię kondów czy jakieś takie do samochodu 1 farad czy cos?
    djmacq
    Poziom 13  
    no no ładne to twoje cudo tylko mógłbyś napisać ile w przybliżeniu na całośc poszlo kasy? ?
    malyzmc
    Poziom 12  
    pozdrowiena
    chomikaa co to masz za glosnik w tej skrzyni???
    bo wyglada podobnie do mojego
    masz o nim jakie informacje bo potrzebuje
    dzieki
    El_liero
    Poziom 24  
    rury br za blisko ścianek! brak efektywnej pracy
    xambier
    Poziom 11  
    mam małe pytanko skąd wziąć taki program do strojenia kolumn i sub wooferów?
    mskojon
    Poziom 31  
    dayv napisał:
    jest pare rozwiazan:

-kupno aku żelowego

Może trochę odgrzebuję, ale krew mnie zalewa kiedy wszyscy polecają akumulatory żelowe do car audio. Nie dość że mogą one oddać mniejszy prąd niż zwykły kwasowy, to jeszcze są o wiele droższe. Akumulatory żelowe mają zastosowanie w quadach terenówkach, itp. gdzie zwykły akumulator mógłby pracować bardzo często przechylony wskutek czego płyty wystawałyby ponad poziom elektrolitu i akumulator by sie bardzo szybko zuzywal. W żelowym ten problem nie występuje. Do zwykłego samochodu zwykły akumulator wystarczy w zupełności.
    Skipior
    Poziom 20  
    45 litrów @ 45 Hz ... zdziwiłbyś się jak to gra ;) A strojenie kolegi 32 litry @ 40 Hz... z wykresów dużo gorzej wygląda...