Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie - "gadaczka"

EmBaS 18 Dec 2005 21:45 1218 3
    EmBaS
    Level 12  
    Witam,

Potrzebuję do jednego z portów linii wew. centralki SLICAN NCT1248.2 podłączyć jakieś "ustrojstwo" na którym możnaby nagrywać co jakiś czas różne informacje dla abonentów z zewnątrz. Dowolny abonent z zewnątrz po połączeniu z centralą i wybraniu wskazanego w zapowiedzi DISA nr wew. połączyłby się z urządzeniem na którym odtworzona by została nagrana wcześniej informacja.
    W związku z tym urządzenie musiałoby spełniać następujące kryteria:
    1. Maksymalny czas zapisu zapowiedzi ok. 3 min
    2. Rozłączenie po pełnym jednokrotnym odtworzeniu wiadomości.
    3. Rozłączenie w przypadku gdy abonent odłoży wcześniej słuchawkę (tak aby nie zajmować niepotrzebnie portu).

Zastanawiałem się nad wykorzystaniem do tego celu jakiejś sekretarki cyfrowej z długim czasem zapisu powitania ale nie wiem czy to rozwiązanie się sprawdzi (czy jeśli nagram wiadomość o czasie 2 min czy jeśli ktoś się rozłączy po 10 sek. czy informacja nie będzie przypadkiem leciała niepotrzebnie dalej?).

Może ktoś zna jakiś model sekretarki, która mogłaby tą usługę zrealizować (w końcu jak ktoś będzie chciał to się nagra :-) ). Generalnie chodzi o to żeby urządzenie szybko reagowało w przypadku rozłączenia abonenta (aby inny mógł na ten port wskoczyć)

Proszę o uwagi i sugestie jak zrealizować taką "usługę" na centralce.
    Może ktoś ma inny ciekawy pomysł.

Pozdrawiam

PS
    Zalezy mi równiez na tym aby zrealizować taką usługę po jak najmniejszych kosztach.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    alkad
    Level 14  
    Witam

A może by spróbować z faksem lub tylko z jego modułem automatycznej sekretarki.
    jaceb
    Level 14  
    Firma Scalak sc tel. 032-278-28-82 produkuje urządzenia Dzięcioł
    Włącza się to pudełko do linii tel. ma zapis z mikrofonu wbudowanego, opcje odtwarzania , załączania po ilości dzwonków.
    Zasilanie akumulator ładowany z linii.