Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenia silników a przepisy

18 Gru 2005 23:33 1176 2
 • Poziom 21  
  witam czy ma ktoś jakiegoś linka lub mógłby mi odp jak sie mają przepisy dot. zabezpieczeń silników? np czy silniki do jakichś mocy Trzeba czy można zabezpieczać... i do jakich? i czy wpływ na to ma ich obciążalność, długość pracy??? kogo sie nie zapytam odpowiada mi że ZALECA się (przydało by się założyć) zabezpieczenia, a przecież zaleca a WYMAGA to duża różnica. Za odp. z góry dziękuję.
 • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
 • Poziom 15  
  rozsądek wskazuje, że silnik się zabezpiecza po to , aby go uchronić przed spaleniem , przegrzaniem, powstaniem pożaru od nadmiernego wzrostu temperatury; ochronę przeciwporażeniową zapewnia zewnętrzna dobra instalacja ( szybkie wyłączanie i różnicówka ) ; tak więc nalezy dobrać zabezpieczenie do warunków eksploatacji ; brak zabezpieczenia jest nierozsądne :| nasuwa się uwaga, że w razie pożaru zarzucono by pewnie brak zabezpieczenia, a więc w takiej sytuacji staje się to wymagane ; w przypadku silników dostosowanych do strefy zagrożonej wybuchem jest wymagane odpowiednie zabezpieczenie załączone w DTR:| ogólnie należy to robić kirując się dobrą praktyką inżynierską
  Pozdrowienia
 • Poziom 28  
  WYMAGA się, żeby zabezpieczyć przez samoczynne wyłączenie zasilania. WYMAGA się żeby zabezpieczyć przed powstaniem pożaru. ZALECA się zabezppieczyć przed uszkodzeniem. Informacje n/t numerów norm na końcu podręcznika do prac kontrolno-pomiarówych (dają w SEP-ie jak zapiszesz się na kurs, można kupić za 30-kilka zł).
  pzdr