Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosztorys przedwykonawczy systemu telewizji uzytkowej CCTV

svt 19 Gru 2005 16:26 2196 4
  • #1 19 Gru 2005 16:26
    svt
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie (z naciskiem na znajacych sie w temacie :) ).

Krotka historia:
    Zostalem przyjety na okres probny na informatyka w pewnej firmie produkujacej okna, prezes czlowiek bardzo porywczy, uwaza ze kazdy jego pracownik powinien byc czlowiekiem renesansu wobec czego winien znac sie na WSZYSTKIM...
    Dzisiaj zeby mnie dobic (po weekendzie spedzonym u prezesa i ustawianiu jego prywatnych laptopow, licznych telefonach) przyniosl mi kosztorys i kazal mi sie o nim wypowiedziec...Serdecznie prosze o pomoc, ewentualnie o jakies linki, ja kompletnie nie znam sie na monitoringu a tymbardziej na sprecie do tego potzrebnym.Z gory dziekuje.

1)Kamera kolor 480TVL; 0,9lux, przetwornik CCD Panasonoc (-ic?) 230V Typ-NVC350 (529zl/szt) x5
    2)Obiektyw auto-irys 2,8-10mm typ- NVL-2810D (229zl/szt) x8
    3)Kamera dualna dzień/noc CCD Sony, 480/580 TVL 230V typ NVC860DN (1199z;/szt) x3
    4)Obudowa hermetyczna typ HAM250 (120zl/szt) x8
    5)Rejestrator cyfrowy 16 kanałowy z HDD500GB, nagrywarka CD-RW typ NVDVR16500) (8199zl/szt) x1 , moze jest wersja z nagrywara DVD??
    6)UPS Powercom 400APtyp UPS400 (144zl/szt) x1 (wystarczy taka pojemnosc czy moze wieksza?)
    7)Router DL604 typ DL604 (127zl/szt) x1
    8)Monitor kolor 15" 700TVL 230V typ NVM-015CH (1100zl/szt) x1

ogółem 22696,88 a za robocizne dodatkowa chcą 7320 (ceny brutto)

Czy moglby ktos sie wypowiedziec odnosnie tej konfiguracji, cos usunac cos dodac, cos zamienic?Z gory serdecznie dziekuje

p.s.
    na ofercie widnieje data 01,12,2005 ja dostalem ja dzisiaj ze stwierdzeniem, ze sprawa na przedwczoraj ;((

0 4
  • Napad.pl
  • #2 19 Gru 2005 19:18
    PioM
    Poziom 19  

Tak rzucilem tylko okiem.
    Porownaj ceny z www.dipol.com.pl, dzial TV Uzytkowa.

Router - cena bardzo dobra, ale jest to kupa i nikomu nie polecam.

Rejestrator - 16 kanalow z WebSerwerem i kieszenia na 2 HDD mozna kupic za 2400 brutto. Nie wiem czy za cdrw trzeba az tyle doplacac.
    Sadze, ze ta cena jest przesadzona.

Obiektyw, obudowy - cena ok

Monitor - za 1000zl mozna kupic LCD 17" + 250zl za konwerter video2vga czyli za 150zl wiecej wiekszy monitor i LCD

Cena za robocizne wmiare niska. No chyba ze czesc ukryli w marzy na rejestrator ;)

0
  • Napad.pl
  • #3 19 Gru 2005 19:48
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dodam od siebie żebys kupił obudowy na zewnatrz z podgrzewaniem inaczej w zimę zwariują.
    Mam nadzieję, że za darmo niego nie spędziłes weekendu? Ja z mojego tak zdzieram, że 5x pomysli zanim sobie trojanów z wiadomych stronek nainstaluje ;)
    Michał

0
  • #4 19 Gru 2005 20:13
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Cena za robotę według mnie to "kosmos" - ale oczywiście wiele czynników trzeba wziąść pod uwagę i nie można jednoznacznie stwierdzić (obiekt, lokalizacja, stopień trudności).
    Za położenie systemu 4 kamer + rejestracja na PC + uruchomienie (ustawienie) dostawaliśmy 400 -600zł (w tym kamery na zewnątrz, najdłuższe odcinki od PC do jednej kamery to 70 m !!!!)

Jednak osobiście zaproponowałbym system oparty na komputerze PC - z czego też byś był zadowolony zamiast rejestratora.

Poczytaj tutaj: http://www.alnet.pl/index.php?lg=pl&str=produkty
    dla szefa lekka i zrozumiała obsługa - daje gwarancje, że na początku siedziałby przy monitorze dzień i noc :).

A ty chwytaj ten kosztorys i wykonaj kilka telefonów do innych firm lub się przejedź - jestem pewny, że utniesz jakieś 2000zł min za robotę - a szef Ci od razu da umowę na czas nieokreślony ;)

Powodzenia

0
  • #5 21 Gru 2005 08:37
    svt
    Poziom 2  

Dziekuje bardzo za odpowiedzi, duzo mi pomogly :)

p.s.
    ceny ktore podalem za komponenty sa cenami NETTO (wybaczcie za pomylke), patrzae na dipol.com.pl i wychodzi, ze ten kosztorys to po prostu jakas kpina, ceny kosmiczne.
    Do tego kolega wyzej kpisal ze dostawali za montaz po 600 zl przy odleglosciach okolo 70m (czyli tak jak w tym przypadku).

Dodano po 51 [minuty]:

Jeszcze jedno, czym sie roznia takie "formaty" czy tez "typy"
    DVR AVC NVDVR(??) DG VG

Czy jesli rejestrator cyfrowy ma miejsce na 3 dyski (2 wewnatrz, 1 w kieszeni) to kieszen jest moze hot plug (serwerowa ze mozna na zywca odpinac i podpinac)

0