Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Octavia TDI 99r - czy da się naprawić?

szafaboss 19 Gru 2005 22:55 6519 7
  • #1 19 Gru 2005 22:55
    szafaboss
    Poziom 10  

witam
    w samochodzie mojego ojca pada licznik. dlugo nie dzialal (ok 2 miesiecy) pozniej 2 dni pochodzil i znowu lipa. Usterka objawia sie tym ze zadna ze wskazowek sie nie rusza (Kilometry bija, kontroli swieca). Nowy licznik kosztuje 1800zl wiec lekka przesada zeby to wymieniac.
    Powiedzino mu ze kupienie uzywanego licznika nic nie da bo trzeba go programowac, a ten podobno da sie naprawic wgrywajac pamiec.
    Prosze o pomoc w tej sprawie.
    Czy mozliwe jest naprawienie tego??? Czy jednak trzeba kupic nowy??
    z gory dziekuje za odp.

0 7
  • #2 20 Gru 2005 08:59
    autosuper
    Poziom 23  

Da sie naprawic ten licznik , ale przy opisanych przez Ciebie objawach , napewno nie poprzez wpisanie nowego dumpa do pamieci. Prawdopodobnie niemasz gdzies styku w liczniku , moze byc poprostu zimny lut na stabilizatorze napiecia , lub ukladzie sterujacym rotorami , ale raczej to drugie . Trzeba to rozebrac , dokladnie obejrzyc i naprawic .

1
  • #3 20 Gru 2005 10:17
    piokie
    Poziom 18  

Miałem ostatnio taki licznik z podobnymi objawami i po naprawie narazie klient nie zgłosił ponownie usterki, w przypdku wymiany licznika poprostu przerzucić immbilaizer ze starego do nowego licznika i po sprawie, chyba najszybcie i bez problemów.

0
  • #4 02 Cze 2006 20:27
    denis500
    Poziom 11  

Witam.Podpinam się do tematu ,gdyż mam taki sam problem z licznikiem kolegi,licznik nie chodził ok. miesiąca i po przelutowaniu stabilizatora,gniazd i wielu innych wskazówki po włączeniu zapłonu nie ruszyły się, dopiero po 1 km jazdy poszły do góry i za parę kilometrów znowu opadły.Jeżeli ktoś mógłby pomóc proszę o rady.Czy układ sterujący rotorami to CDVO 2B03 E645?,jeżeli takto już go lutowałem.Pozdrawiam.Darek

0
  • #5 13 Lip 2006 22:55
    pietrucha18
    Poziom 15  

mi po wycięciu bezpiecznika 15 chodzą (ale nie daje napięcia na zegar i licznik km dziennych bo to bezpiecznik od tego)co morzna zrobic bo niewiem czy to rozbierac(ma ktoś dokładny schemat całego licznika ,albo chociarz kabli oznaczenia)

0
  • #6 19 Wrz 2006 01:36
    biallas
    Poziom 11  

znam lekarstwo na wasze bolaczki - wiecej info tel. 506-053-803 (wiktor)

0
  • #7 15 Lis 2006 11:45
    slawko_k
    Poziom 33  

cze.
    mam ten sam problem, zadna wskazowka nie dziala.
    udalo sie komus naprawic?

pozdrawiam slawek

0
  • #8 15 Lis 2006 19:30
    batman06
    Poziom 13  

Kolega przyszedł do mnie z tym samym problemem. Przelutowałem sporo elementów ale działałało tylko przez 5 minut. Problem został juz naprawiony ale kosztowało to 200 złoty u specjalisty od liczników. Mianowicie gościu porobił około 40 nowych przelotek pomiędzy płytą Poprzewiercał cieniutkim wiertełkiem płytę wstawił cieńkie druciki i zalutował z obu stron. Autko śmiga już 3 miesiace i wszystko jest OK

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo