Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

promiennik anteny na 70cm

SITO79 20 Gru 2005 01:50 2315 4
  • #1 20 Gru 2005 01:50
    SITO79
    Poziom 27  

witam, mam prośbę do osób które posiadają dobry sprawdzony wzór na wykonanie promiennika anteny 5/8 λ na 70cm.a w szczególności interesuje mnie antena która jest niejako odwzorowaniem w większym wydaniu anteny samochodowej od GSMa łatwo dostrzec ,że od magnesu jest odcinek promiennika ¼λ+cewka 9 zwojów o średnicy 5mm+ odcinek 5/8λ .wiem, że takie konstrukcje są również na 70cm bo chłopaki z pogotowia energetycznego mają takie na samochodach. czy ma ktoś wymiary takiej anteny lub innej nadającej się na podstawe magnesową? proszę w miare możliwości o zamieszczenie fotki oraz wymiarów .z góry dziękuję

0 4
  • #2 20 Gru 2005 12:34
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

rysunku nie dam,bo nie mam skanera,ale dokladny opis.4 przeciwwagi tej anteny maja po 136mm u podstawy promiennika jest cewka ktura ma 5 zwojow na srednicy 5mm dlugosc nawiniecia 10mm.promiennik anteny wykonano z tego samego preta co cewka i ma srednice 2mm i dlugosc 427mm.mozna wykonac wszystko z 1 kawalka.mam dokladnie tak samo zrobiona antene 5/8 i nawet fajnie dziala.pozdro.

Dodano po 4 [minuty]:

dodam ze jesli to ma byc antena do mobila wtedy nie montujesz przciwwag.przeciwwaga jest karoserja mobila.

0
  • #3 20 Gru 2005 12:54
    SITO79
    Poziom 27  

wykonałem taką antene.opis był w poradniku kolegi sp2mbe bodajże,ale coś nie bardzo to się stroi(w moim trx-ie wyłącza się nadajnik) więc na bank jest potężny SWR nie mam reflektometru na to pasmo i dlatego potrzebuje sprawdzonej konstrukcji.

0
  • #4 20 Gru 2005 13:08
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

ja uzyskalem na 15m kabla swr 1,2 tylko kilka mm naciaglem cewke bez naciagania mialem 2,5.na mobilu nie robilem tego wiec nie wiem.pozdro.

0
  • #5 21 Gru 2005 13:02
    SITO79
    Poziom 27  

ja nie posiadam reflektometru na 70cm,więc te rozciąganie cewki niewiele pomoże.mogę co najwyzej robić próby ,ale to nie to samo co mieć pewność ,że nie upale końcówy. antenę taką wykonałem i porównywałem z wcześniej zrobionym GP-kiem,na GP wszystko OK! bo tam wiadomo prosta sprawa ,elemęty¼λ+odgięte przeciwwagi pod kątem 135° więc trudno tu o wysoki SWR , ale szukam czegoś dłuższego (z lepszym zyskiem) na podstawe magnesową. pozdrawiam

0