Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obsługa kasy fiskalnej

wodzuking 20 Dec 2005 09:58 6231 10
e-mierniki
    wodzuking
    Level 2  
    Witam, jestem nowy na forum.

W jaki sposób komputer klasy PC komunikuje się z kasą fiskalną ? Czy kasy mają jakiś standardowy protokół, czy zależy to od firmy, która produkuje daną kasę ? Jeśli jest jakiś standard to jaki ? Gdzie mogę się więcej dowiedzieć na ten temat ? Piszę program do prowadzenia małej firmy i jest mi to potrzebne. Przepraszam jeśli wybrałem zły dział na to pytanie, ale w końcu jest to związane z HARDWARE i komputerami ;)

Pozdrawiam
  • e-mierniki
    MORT
    Level 24  
    Z tego co sie orientuje to kazda kasa ma inny protokol transmisji. Bywa tak ze rodzina produktów komunikuje sie tym samym programem. A ogolnie jaka to kasa?? Mam jakies materialy moze cos znajde akurt do tej kasy.
    wodzuking
    Level 2  
    Dziękuję, myślałem że jest jakiś standard komunikacji i że jest to niezależne od konkretnej marki sprzętu. W takim razie przesyłajcie prosze co macie na ten temat na maila :) z góry dziękuję :) Wiecie może które marki sa w takim razie najbardziej "chodliwe" na rynku polskim ?
    Pozdrawiam
  • e-mierniki
    Samuraj
    Level 35  
    Poszukaj na stronie Elzaba, tam jest gdzies opisany cały protokół transmisji dla kas fiskalnych tego producenta.
    Choc na codzień pracuje z tymi urządzeniami to niestety nie posiadam do wszystkich protokołu transmisji.
    al11
    Level 14  
    W większości przypadków komuniakcja jest uzależniona od producenta kasy. Najprościej sprawdzić w dokumentacji programu czy obsługuje daną kasę. następnym razem napisz jaki model masz na myśli.
    oleq_30
    Level 30  
    jaki model kasy posiadasz? serwisuje kasy moze ci pomoge
    MORT
    Level 24  
    Jestem juz w 3/4 projektu. Robie cos na zasadzie wf-maga z obsługa wszystkich urzadzeń fiskalnych dostepnych na polskim rynku w przeciagu osattnich 7 lat. Wiec jesli potrzebujesz jakies konkretne rzeczy do konkretnych modeli to zgłos sie. A jesli czekasz na gotowy produkt to wkrotce pojawi sie wersja do testowania przez ludzi ;) Pozdrawiam
    al11
    Level 14  
    Nie napisałeś, do czego te wiadomości są ci potrzebne. Mogę się jedynie domyślać, że piszesz program. Urządzenie fiskalne dzieli się na dwa typy: kasy i drukarki. W drukarkach, najbardziej popularny jest protokół POSNET. Jeżeli chodzi o kasy to nawet poszczególni producenci mają ich nawet kilka. Dane znajdziesz na stronach producentów/importerów kas. np.: www.novitus.pl, www.posnet.com.pl, www.elzab.com.pl. www.datecs-polska.com.pl, www.dataproces.pl. www.torell.pl
    karbon
    Level 21  
    Witam!
    Przepraszam za to, że odkopuję temat, ale potrzebuję własnie informacji sposobu komunikacji kasy fiskalnej z komputerem pc poprzez com.
    Czy ktoś mógłby mnie nakierować jak szukać takich informacji?
    Może macie jakieś informacje o tym i moglibyście wysłac mi na meila?
    Pozdrawiam
    oleq_30
    Level 30  
    Jaki model kasy ?

Czy patrząc w swój profil nie uważa kolega, że nie bez powodu są tam te wpisy i prośby o rozpoczynanie zdania z wielkiej litery?