Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

obrotomierz diesel a benzyna?

TerraX 20 Dec 2005 10:07 6501 7
    TerraX
    Level 12  
    czesc

mam pytanie: czy jak wezme zegary od benzyny, zamienie tarcze zeby skala sie zgadzala i podepne do diesla to wskazania beda poprawne? sprawa dotyczy citroena saxo.

dzieki za pomoc
    profesore
    Level 15  
    moze wiecej danych co ? skąd ten obrotomierz jak jest wyskalowany , jaki silnik był , do jakiego ma byc włożony , jaki producent obrotomierza , cyfrowy - analog ,
    TerraX
    Level 12  
    auto z roku 2000, zegary cyfrowe, producent VDO.
    chce wsadzic do moejgo saxo z silnikiem diesla cale zegary od wersji benzynowej. czy to sie uda?
    raveland
    Level 28  
    wsadzic sie uda gorzej z dzialaniem
    wiesz skad wziasc u siebie impuls??
    i czy wogole masz taka mozliwosc bo moze skzoda twojego czasu
    TerraX
    Level 12  
    jesli chodzi o podlaczenie to w tych zegarach sa 2 kostki. to ze bedzie dzialalo to jestem prawie pewien tylko czy wskazania beda prawidlowe np po wymianie tarcz
    colin_2b
    Level 13  
    TerraX wrote:
    jesli chodzi o podlaczenie to w tych zegarach sa 2 kostki. to ze bedzie dzialalo to jestem prawie pewien tylko czy wskazania beda prawidlowe np po wymianie tarcz

Calkiem mozliwe, ze jest gdzies pokretlo do kalibracji obrotomierza (w vdo), wiec jakos powinienes sie z tym dogadac. Nam sie udalo w audi przekalibrowac obrotomierz z silnika 5cyl pod 4cyl diesla i smiga w miare dobrze (ale nie jest super dokladny)
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Możliwe, że tam obrotomierz bierze sygnały z kompa o mniejszym niż 12 V (z cewki) napieciu. Rozwiązanie takie było stosowane nawet w polonezach (impulsy 5V z kompa). Jak deska jest na procku, to wcale taka podmieniona deska nie musi chodzić. Czemu w ogóle chcesz podmieniać?
    TerraX
    Level 12  
    dlatego ze w moim padly mi zegary a do wersji benzynowej latwiej dostac niz do diesla i dlatego pytam czy jest mozliwa podmiana