Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy problem ze zmywarką Bosch SGS5019/07.

20 Dec 2005 12:30 2658 6
  • Level 11  
    Od niedawna posiadam zmywarkę Bosch (dwuletnia) model jeden z podstawowych. Miała ona nietypowe podłączenie odpływu wody do kanalizacji. A mianowicie po przez trójnik łącznie z pralką. Miałem zainstalowane takie małe zaworki abym mógł przestawiać albo żeby pralka mogła wypompować wodę albo zmywarka. Zapewniało to odseparowanie wypływu pralki od wypływu zmywarki. Pech jednak sprawił, że pewnego razu jedna z osób z rodziny (nie doinformowana) chcąc wyprać nie właściwie ustawiła zawory i woda po praniu dostała się do zmywarki. Dziwne odgłosy z wyłączonej zmywarki (wpływająca woda zaczęłą z niej wyciekać). Niestety po wyjaśnieniu sprawy zmywarka przestała prawidłowo pracować. Buczy tylko i ani nie chce wody wypompować ani pobrać ani zmywać. Nie wiem co mogło się uszkodzić w takim przypadku. Jeżeli ktoś ma jakąś mądrą refleksję na ten nietypowy problem to bardzo proszę. Nie jestem znawcą tego tematu, ale chcę zapoznać się z tą tematyką.
  • Helpful post
    Level 21  
    Po pierwsze: odkręć prawy bok patrząc od przodu, zobacz czy na dnie nie ma wody - jak przelało to pewnie jeszcze trochę stoi, wytrzyj do sucha. Po tym zabiegu spróbuj uruchomić, jeśli to nic nie da to podaj E-Nr (na górnym rancie drzwiczek). Zobacz, czy pompa myjąca - taka duża metalowa chodzi, ew czy da się palcem lub śrubokrętem ruszyć ramiona wentylatora w niej w środku (widać je przez obudowę). Pamiętaj o wyłączeniu zasilania w tym czasie!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    I zamontuj sobie zamiast tych zaworków, syfony do pralek. To takie ustrojstwo z kulką w środku, która zamyka odpływ w taki sposób, że woda z pralki/zmywarki wypłynie unosząc kulkę, ale nic nie wróci.
  • Level 11  
    Do KrzychoMiki: Mój model to BOSCH SGS5019/07 (typ S10P1B) zrobiony w Niemczech. Jeszcze dziś zamierzam wykonać poleconą radę.
    Do Błażeja: Słyszałem o takim syfonie ale pytałem w kilku miejscach w Gdyni i niestety nie mieli tego. Jak mi się uda kupić taki syfon to będzie dobrze bo rozwiązanie z zaworami jest raczej mało funkcjonalne. Mimo wszystko dziękuję za tę podpowiedź.

Po rozkręceniu zmywarki dam znać o rezultatach.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pytaj o to w hurtowniach z osprzętem hydraulicznym a nie w sklepach z kranami. U mnie dostępne bez problemu. Widziałem to też w praktikerze. Moze się to nazywac syfon do pralki lub syfon z zaworem zwrotnym lub jeszcze jakoś podobnie...
  • Level 11  
    Zmywarkę rozkręciłem najpierw z prawej strony wyczyściłem z resztek wody i sprawdziłem czy rusza się wirnik pompy myjącej (raczej chodzi dość ciężka nie jestem pewien, ale chyba to normalne),
    a następnie odkręciłem jeszcze lewą stronę
    (w celach poznawczych) przyjrzałem się tym zabezpieczeniom przeciw zalaniowym, a potem podłączyłem zmywarkę. Zaczęła pracować normalnie, również z pobieraniem wody nie ma problemu.
    Dlatego też wątek uważam za pozytywnie zakończony. Dziękuję za pomoc. I oczywiście bezwarunkowo zainstaluję takie syfony jak tylko je kupię.
    Pewnie trzeba będzie się wybrać do tego Practikera bo w OBI np.tego nie mają (kiedyś mieli).