Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 rzeczy do miniwieży

willow_ufgood 20 Gru 2005 16:44 1214 8
  • #1 20 Gru 2005 16:44
    willow_ufgood
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Chcę podłączyć urządzenia jak na tym obrazku
    Podłączenie 2 rzeczy do miniwieży
    W tej chwili podłączam do miniwieży jedno albo drugie i muszę ciągle przełączać kable.
    Czy mogę podłączyć to razem przez jakiś rozgałęźnik?
    Czy będzie wtedy wszystko OK? Nie będzie jakiegoś buczenia albo czegoś jeżeli jedno i drugie będzie włączone?
    Mógłbym wtedy słuchać gramofonu i jednocześnie słyszeć np. dźwięki z gadu-gadu.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Gru 2005 16:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Gru 2005 17:00
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

wejscie gramofonowe jest inne niz wejscie liniowe.wg.mnie kompa tam nie podlaczysz dlatego ze bedzie charczalo.oczywiscie jest na to lekarstwo.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 20 Gru 2005 17:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Gru 2005 18:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Gru 2005 18:28
    willow_ufgood
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Muszę tylko bardziej wyjaśnić.
    Gramofon jest podłączony do wzmacniacza i dopiero do miniwieży.
    Zarówno gramofon ze wzmacniaczem (kablem 2xcinch - 2xcinch) jak i komputer (kablem jack - 2xcinch) podłączam do miniwieży osobno i wszystko jest w porządku. Chodzi o to czy jak podłączę jednocześnie przez rozgałęźnik to będzie dobrze?
    Mógłbym po prostu komputer podłączyć do wieży, a gramofon tylko do tego wzmacniacza, ale mam tylko jedne głośniki.

Dodano po 5 [minuty]:

Łukasz88 napisał:
    Mozesz podłączyć komputer do tej miniwiezy a ten gramofon (czy co to ma być :)) podłączasz do komputera pod wejscie LINE IN i wtedy mozesz sobie odtwarzać dzwieki z komputera i z tego odtwarzacza :D tylko musisz sobie kupiś przejsciowke z wtyczek cinch na jack i po sprawie

Mógłbym tak zrobić i gramofon ze wzmacniaczem podłączyć do kompa, ale w takim przypadku muszę mieć zawsze włączony komputer żeby słuchać gramofonu.

0
  • #7 20 Gru 2005 21:53
    maronightfall
    Poziom 1  

Witam :D Możesz sobie kupić gdzieś za 20 - 25 zł np. korektor z diory typ FS 0421. Umożliwia on podłączenie dwóch wejść i przełączanie które ma być na wyjściu. Co prawda jest to tam zrealizowane chyba na zwykłym isostacie, ale działa dość dobrze. A może po prostu zrób jakieś przełączniki gdzie dasz wspólną masę a przewody sygnałowe będzie się przełączać jakimś "Heblem" ?? Wszystko w małej metalowej obudowie i po sprawie. A propos słyszenia obydwu na raz to nie wiem, na pewno da się to zrobić w jakimś układzie typu mikser tylko jak ?? :|:|

0
  • #8 20 Gru 2005 22:16
    MarcinG
    Poziom 30  

Witam
    Podłączanie dwóch wyjść pod jedno wejście to nie jest dobry pomysł. Jeśli chcesz słuchać dźwięków z dwóch źródeł to trzeba te sygnały zsumować. Najprościej na samych rezystorach, lepiej jednak aktywnie przy pomocy wzmacniacza operacyjnego. Dodając do tego potencjometry do regulacji poziomu sygnałów uzyskamy minimikser.

0
  • #9 21 Gru 2005 18:15
    willow_ufgood
    Poziom 11  

Dzięki

0