Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 - Sprawdzenie faktycznego stanu licznika

czar 20 Dec 2005 19:26 9768 5
    czar
    Level 15  
    Witam wszystkich!
    Mam pytanie co do możliwości sprawdzenie faktycznego stanu licznika w Audi A6/C4 z 1997 roku. Chodzi o to ze rok temu sprowadziłem sobie takie autko z Niemiec (kupiłem je osobiscie w Niemczech więc żaden handlarz nie cofał mi licznika napewno jak to czasami ma miejsce) i miał stan licznika 111 tys (coś koło tego moze troche więcej) wszystko wskazywało że stan licznika się zgadza (praca silnika bardzo przyjemna, żadnych wycieków skryznia biegów też w porządku, nie widac było żadnych napraw) jadnak tapicerka była troche ubrudzona (może dlatego że jeździły dzieciaki ale po umyciu jak nowa). Jednak w tym roku musiałem wymienić 2 wachacze z przodu i to wszystko zacząłem się zastanawiać na faktycznym przebiegiem auta. Musze dodac że akumulator wymieniłem rok temu ale był od początku istnienia auta. Tłumik końcowy wymieniłem w tym roku ale również był wymieniany poraz pierwszy świadczy o tym rok produkcji tłumika pokrywający się z rokiem samochodu. Reszta tłumików jeszcze są dobre i nigdy nie były wyminiane. Wracjąc do tematu jak sprawdzić satn licznika, czy podłaczając komputer może wyjść że było cos zmieniane, czy w pamięci może byc zawarta jakaś informacja na temat (grzebania w pamieci). robiłem przegląd usterek VAG-iem i nic nie było żadnych informacji na tema usterek itd. Jednak VAG nie ma mozliwości sprawdzenia stanu licznika samochodu. Prosze o pomoc w tej sprawie i doradztwo
    Jacek79
    Level 37  
    zobacz czy pamiec nie byla lutowana, inaczej nie ma szans
    track
    Level 16  
    Lutowanie pamięci tak,ale jeśli ktoś ma profesjonalny sprzęt do lytowania to ciężka sprawa.
    Postarzenie lutowania nie jest skomplikowaną operacją.Przede wszystkim sprawdz wkręty którymi został skręcony licznik.Wkrętak pozostawia zawsze jakiś ślad.Jednak co do wymiany wachaczy to wina dróg a nie cofniętego licznika.
    Enpro
    Level 22  
    Pojedz do pierwszego lepszego serwisu Audi podaj numery nadwozia i ci powiedzą kiedy i na ile kilometrów był ostatni przegląd i będziesz wiedział ile miał przejechane na dany dzień. Ale jest jeszcze w pamięci komputera jak go nie wykasowali wtedy podłączyć pod Waga i pokaże.
    czar
    Level 15  
    Jeśli chodzi o sruby od licznika to byłem pierwszy który je odkecał poniewaz wyminiałem żarówki w podświetleniu. Nie było na nich śladu wcześniejszego odkręcania. Nie sprawdzałem lutowania pamięci sprawdze to jeszcze raz.
    Jeśli chodzi o serwis Audi to wychodzi że auto było serwisowane poniewaz na drzwiach ma naklejke z serwisu Audi i przegląd był robiony rok temu przed moim kupnem to jest w sierpniu 2004 i auto niby miało 108 tys. jak kupiłem auto w październiku (pod koniec) to miało 111 tys. (cos koło tego). Podjade do serwisu Audi i się dowiem czy moge to u Nich sprawdzić po numerze nadwozia.
    stefano11
    Level 21  
    Jeśli licznik został cofniety przez złacze to nie masz szans poznania czy cos było robione ten temat był poruszany juz kilka razy na forum