Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acces point i repeater - potrzebna pomoc w doborze

20 Gru 2005 19:38 15174 4
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc w doborze urządzeń.
    Chciałbym mieć sygnał bezprzewodowy (standard b i g)w obrębie całego domu tzn. chcę umieścić AP podłączony do routera kabelkiem na Ip. w domu a drugi na parterze też podłączony do routera. Czy jest możliwość aby laptop korzytał w danym momencie z bliższego punktu dostępowego ewentualnie sam się przełączał?
    Z jakich urządzeń najlepiej skorzystać, chciałbym wydać jak najmniej kasy.
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Lepszym rozwiazaniem bylo by kupienie 2 AP, ustawienie takiego samego SSID na obu, ale operowanie ich na nienakladajacych sie kanalach (1,6,11).

Repeater jest gorszym rozwiazaniem, szczegolnie jezeli WLAN uzywany jest przez wiecej niz jeden komputer lub jezeli instalujesz kilka repeater'ow. Poniewaz repeater retransmituje dane na tym samym kanale, zmniejsza on wydajnosc WLAN.

Co do wybierania AP przez komputer, to sam to zrobi. Po prostu podlaczy sie do tego co ma mocniejszy sygnal. Jezeli nie mozesz podlaczyc kabla do drugiego AP, to jezeli zalezy ci na jak najszybszym polaczeniu, uzyj 2 AP, a polacz drugi AP do routera za pomoca bezprzewodowego mostka, tyle ze to nie bedzie tanie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informacje.
    Jeden i drugi AP będę miał podłączone kablami do router'a.
    Ale mam do datkowe pytania.
    1. Czy dobrze będą działać dwa AP WAP54G linksysa?
    2. Rozumiem że dla jednego i drugiego AC wpisuję ten sam SSID ale różne klucze (częstotliwość) np. w pierwszym keys-2 a w drugim keys-3.
    3. Jak skonfogurować kartę w laptopie? Czy w zakładce "sieci bezprzewodowe" mam dodać nową sieć, bo tak jak zrozumiałem to jeżeli SSID ten sam, klucz szyfrowania ten sam, brama ta sama to chyba jednak w laptopie nic nie muszę ustawiać?
    dzięki
  • Poziom 12  
    1) Powinny

2) Te same SSID, te same klucze tylko inne kanaly.

3) Wystarczy ze dodasz siec raz.

Czy jestes pewien ze jeden AP ci nie wystarczy. Ja mam D-Link DWL-G700AP i musze ustawiac moc nadajnika na 50%, poniewac moja WLAN ma zasieg kilku pieter w bloku. Co prawda im dalej od AP to wolniej, ale WLAM tylko uzywam do przegladania stron internetowych, ty mozesz miec inne potrzeby.
  • Poziom 10  
    @michaltj dzięki za szczególowe wyjaśnienia.
    Jeden AC mi nie wystarcza, chodzi o dom dwu-piętrowy z piwnicą. Mam zasięg w "połowie domu" w zależności gdzie ustawię AC.
    Może na dwóch AC się uda.
    dzięki, pozdrawiam