Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7040 brudzi kartki od spodu.

21 Gru 2005 10:14 1686 9
  • Poziom 18  
    Witam

W konice 7040 po wymianie tonera na katun zaczęła brudzić kartuki od spodniej strony. Przyczyną jest zbierający sie toner na elektrodzie transferowej.

Mam pytanie od speców od koniki, w jaki sposób można sobie poradzić z tym zjawiskiem. Maszyna ma zrobione 68 tys kopii.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    jezeli ewidentnie sypie sie toner z wywolywaczki na elektrode to masz odpowiedz kiepski toner i tyle , skoro przed wsypaniem bylo dobrze to chyba proste jezeli jeszcze do tego deweloper ma faktycznie te 68 tys to przyczyna lezy po stronie tonera
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Najprostrze rozwiązanie to odłączyć zasilanie tonerem,wykopiować,i na niższym poziomie zainicjować.To jest najprostrze rozwiązanie ale nie gwarantuje poprawnej pracy na dłuższą metę.(choć też są i wyjątki)
  • Poziom 11  
    Coś mi się zdaje że te kartki nie są brudne na całej powierzchni tylko w miejscach gdzie rolki pobierają papier ?
  • Poziom 26  
    A może tylko na krawędzi kartki,lecz na całej szerokości?Jeśli tak to wynika z tego że faktycznie dół jest zasypany,i ponadto krawędź wejściowa uderza w pokryty tonerem bęben.Czyli koncentracja jest za duża.Jeśli brudzi w jednym miejscu,jakby od rolek,to dziwne...Należy szukać:)
  • Poziom 18  
    Wyglada to nastepująco. Jest to kopiarka przywieziona z niemiec, pracowała na oryginalnym tonerze, ze wzgledów oszczędnościowych przeszedłem na nieoryginalny toner katuna, ja wiem że on jest powodem pylenia na elektrodę transferową, jesli uzbiera sie tam warstwa toneru wtedy kartki przechodząc nad nią ocieraja o powierzchnię elektrody i zbieraja toner który sie na niej osadził.

Padł pomysł obniżenia stężenia toneru w wywoływaczce i zrobienia L detekcji, owszem mozna to zrobić i pewnie kopiarka bedzie trzymać poziom na jakim sie ustali, tylko że kopie pewnie nie będą mieć takiej czerni, teraz zresztą też czerń nie dorównuje tej która była na oryginalnym tonerze.

Może ktoś ma doświadczenie z innymi nieoryginalnymi tonerami ( oprócz katun) które dobrze chodzą z ta maszyną np integral, raven itd, to moze by sie podzielił informacjami z bracią mechanizatorów urzadzeń biurowych:cry:
  • Poziom 26  
    Niestety niektóre kopiarki nie chcą poprawnie pracować na nie oryginalnym tonerze.Rozwiązanie z obniżeniem stanu zawartości toneru,ma na celu właśnie obniżenie jego koncentracji,bo TD sensor przy tej samej ilości(procentowo) toneru (aktualnie katun) co poprzednio,widzi niepoprawną wartość.A i tym samym nie jest możliwe uzyskanie poprawnej czerni.Alternatywą jest zwiększenie gęstości w zespole ale to właśnie prowadzi do niekontrolowanego uwalniania toneru z dewelopera.Co właśnie nastąpiło.Jeśli chodzi wogule o tonery Katunowskie,to sporo ich sprzedaję do różnych maszyn,ale zauważyłem że jeśli chodzi o K7040-7060 to niestety nie działa tak jakbyśmy tego chcieli.Inne np.Raven,mam nie najlepsze wspomnienia,szczególnie w ricohach.
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich ja osobiście sypię tylko jeden toner (zamiennik)
    niestety nie katun konica 7040 pracuje mi na tym tonerze bdb mie pyli
    niebrudzi i w dodatku na developerze zrobiła ponad 280 tyś. i pracuje nadal, tak jak wszystkie moje 7040, niemam z tym tonerem najmniejszych problemów.
    Mogę ci przesłać na próbę jeśli jesteś zainteresowany.
    więcej szczegułów na e-mail
  • Poziom 17  
    lub przez bardzo długi okres pracowała na oryginalnym tonerze wymaga - po zastosowaniu z marszu tonera nieoryginalnego - trochę regulacji, zabawy. Na Konikach się nie znam za bardzo, ale np. w Mitach pomaga regulacja biasu, w Ricohach chyba też. Albo trzeba czekać na wymianę developera, ale w tym przypadku to bardzo długo.
    Poza tym próbuj innych tonerów: ma chyba Integral, na pewno ACM - innych w tej chwili nie pamiętam.

pozdrawiam

lesmir napisał:
    Wyglada to nastepująco. Jest to kopiarka przywieziona z niemiec, pracowała na oryginalnym tonerze, ze wzgledów oszczędnościowych przeszedłem na nieoryginalny toner katuna, ja wiem że on jest powodem pylenia na elektrodę transferową, jesli uzbiera sie tam warstwa toneru wtedy kartki przechodząc nad nią ocieraja o powierzchnię elektrody i zbieraja toner który sie na niej osadził.

Padł pomysł obniżenia stężenia toneru w wywoływaczce i zrobienia L detekcji, owszem mozna to zrobić i pewnie kopiarka bedzie trzymać poziom na jakim sie ustali, tylko że kopie pewnie nie będą mieć takiej czerni, teraz zresztą też czerń nie dorównuje tej która była na oryginalnym tonerze.

Może ktoś ma doświadczenie z innymi nieoryginalnymi tonerami ( oprócz katun) które dobrze chodzą z ta maszyną np integral, raven itd, to moze by sie podzielił informacjami z bracią mechanizatorów urzadzeń biurowych:cry:
  • Poziom 18  
    Narazie klient pracuje na katunie jak mu sie skończy wypróbuję inny nieoryginał.
    Tymczasowo zamykam temat.