Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes E klasa 2004r CDI chyba2.5 korekcja licznika

21 Gru 2005 13:17 8239 8
  • Poziom 17  
    czy krtos moze przeprowadzal korekcje licznika w tym aucie, bo potrzebuje zmienic. Jest tam jakis popularny eeprom??? nozki pozamieniane? prosze o pomoc jesli ktos to robil
  • Poziom 12  
    Nigdy tego nie robiłem, bo zmiana przebiegów mnie nie interesuje, ale mogę Ciebie zapewnić, ze nie jest to prosta sprawa i na pewno nikt nie odda za darmo takiej wiedzy. Ogólnie w nowych Mercedesach (W211, W203) przebieg zapisywany jest dodatkowo w elektronicznej stacyjce, możesz zmienić stan kilometrów w liczniku a po włożeniu do samochodu i tak wyskoczy Ci dawny przebieg. W tych samochodach można spokojnie wsadzić inny licznik i nadal bedziemy mieli dawny przebieg.
    Jeżeli chcesz naprawdę to zrobić, to musisz pogrzebać w stacyjce, a to jest już pewne ryzyko. :)
  • Poziom 16  
    ciekawe kiedy polacy przestana oszukiwac przy przebiegu samochodu? jest to obrzydliwy preceder!
  • Użytkownik obserwowany
    piotriix napisał:
    ciekawe kiedy polacy przestana oszukiwac przy przebiegu samochodu? jest to obrzydliwy preceder!

Osobiście wolałbym kupić auto z cofniętym przebiegiem niż z "przeszczepionym" polem numerowym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak wiesz jakie są rodzaje i pamięci to co masz za problem :?: może i będzie C86 :)
  • Poziom 13  
    Witam
    Jak wyzej.I jak porawisz to tak zostanie.Reszta bedzie miala orginalny przebieg.Co do w 211 to jest tam troche elementow co zapisuje km,stacyjka,modul od swiatel,okresy serwisowe,sterownik,sterownik skrzyni(automat).Sterownik silnika przy awari automatycznie zapisuje usterke z danymi kilometrami w tym momecie.No i ASO po numerze vin powie wszystko od dolewek po wymiany czesci.Ciezkie auto za ciezkie pieniadze:)
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    DO "piotriix": DLACZEGO ODRAZU OSZUKIWAĆ??? ja np gdy kupuje sobie auto to lubie miec rowny stan licznika. np 100000 i od tego momentu co rowne 10tys. robie sam sobe przeglady, po drugie czasami znajomym zmieniaem stan licznika na wyzszy (np. w vw passat B3) bo tam licznik jest do okolo 400tys, nastepnie wraca na 0 i nikt ni chce kupic auta np. z przebiegiem 40tys. bo mowi ze oszukiwal.. a nie wie ze licznik sie przekrecil.. i tlumasz tepym ludziom to nie... czesto sie zdarza ze klient wymienil silnik i zna stan przebiegu w nowym silniku.. itd. A pozatym auto to bylo mocno "bite" z boku i deska byla pouszkadzana. Dklatego klient gdzies dorwalk inna. A kupil auto uzywane. i nie wie jaki stan licznika byl.. Ale skoro mowicie, ze po wymianie deski stan licznika zostal przpisany orygianlny.

Slyszalem ze w mercedesie w niemczech za korekcje biora ok 40Euro, czy to moze byc prawda??? No ale gosc musial chyba do deski tez wprogramowac IMMO???

A co do reszty kolegow, to dziekuje za info, nie bede bral sie za to auto. Kiedys rozbieralem deske w E-klasie CDI (chyba 2.0 albo 2.2) z 2002 r ale wersji taxi. Tam siedziala pamiec 93 (seria C lub S) z koncowka 56 lub 46 .cos takiego. Ale skoro koledzy mowia,ze po zmianie i tak przepiszew sie stan licznika z innego miejsca to nie ma sensu wyrownac stan km.

pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

bohun555 napisał:
    piotriix napisał:

Osobiście wolałbym kupić auto z cofniętym przebiegiem niż z "przeszczepionym" polem numerowym.

co to jest "przeszczepione" pole numerowe?? ah.. pewno chodzi o numery
  • Poziom 12  
    witam robiłem to wiele razy z tego co piszesz to masz w 211 podaj numer stacyjki ,Zgw-nad nogami kierowcy ,licznika to myśle ze jakoś Tobie pomoge.
  • Poziom 10  
    kupilem 210 e 220cdi mozna cofac licznik bez problemow