Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paski na ekranie tv 4:3 w trybie 16:9? Co mogą oznaczać?

w.wicka 21 Gru 2005 17:19 924 3
  • #1 21 Gru 2005 17:19
    w.wicka
    Poziom 10  

Spotkałem się z takim zjawiskiem i mam prośbę czy moglibyście podzelić się ze mną swoimi doświaczeniami. W telewizorach 4:3: philips (rok prod 1999, model 5324 21cali)i sony (rok produkcji 1997, 29cali) zaobserwowalem nastepujace zjawisko. Po przełączeniu obrazu w format 16:9
    przy górnej krawędzi obrazu (na gornym czarnym pasku przy dolnej jego krawędzi, przy samym widzialnym obrazie telewizyjnym) widac 2 paski ciagnace sie wzdluz ekranu przez cala dlugosc. Paski sa koloru zielonego i czerwnonego. Czy świadcza one o jakiejś wadzie tv, kineskopu, czy moze wadzie jakiegos ukladu sterujacego formatem 16:9 czy jest to zjawiasko "normalne". Czy ktos spotkal sie z czyms takim prosze o uwagi.

1 3
  • #2 21 Gru 2005 17:39
    280173
    Poziom 17  

jam mam podobnie w swoim thomsonie winą jest zapewne żle wyregulowana zbiezność RGB przy cewkach ale może się mylę zaznaczę że jest tak od nowości w sumie to żadna ustrka .

0
  • #3 21 Gru 2005 19:17
    pedros?
    Poziom 9  

u mnie w SONY 25" jest to samo już tak od nowości

pozdrawiam:D

0
  • #4 21 Gru 2005 22:15
    europejczyk
    Poziom 18  

Nie jest to usterka.
    Kiedyś przełączanie do trybu 16:9 odbywało się poprzez zmniejszenia wymiaru V i taki był efekt uboczny tego - jak ręcznie w trybie serwisowym obniżycie obraz to te paski też tam będą.
    Obecnie dla komfortu odbioru nie korzysta się ze zmiany amplitudy obrazu tylko (w tych droższych TV) sygnał przetwarza się cyfrowo albo częściej TV ma drugi osobny tryb wyświetlania 16:9 i osobno się go kalibruje.
    Co nowsze to ma inne (czasem lepsze) rozwiązania.

0