Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Okipage 4w - nie pobiera papieru

21 Dec 2005 23:53 1191 12
  • Level 13  
    Witam zakupiłem za grosze drukarke oki 4w, dokupiłem oryginalny toner i wydruki są jak na jej lata bez zastrzeżeń tylko problem jest z podajnikiem górnym tym na kilka kartek papieru nie pobiera samodzielnie popieru jak popchne papier pare centymetrów to idzie jak ją usamodzielnić? czy trzeba rolke wymienić bo może sie już nie kupi w końcu drukarka ma swoje lata ale świetnie drukuje tylko że troche wolno ale jestem cierpliwy :roll:

Moderated By kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2005-12-22 o godzinie: 06:24

• Level 12  
    Może wystarczy ją wyczyścić (rolkę)?
  • Level 13  
    już ją czyściłem i jest to samo zresztą nie wyglądała na brudną ani zbyt zużytą
  • Level 16  
    Myśle że w tym temacie najlepiej może pomóc Kosmita. Jednak wymieniłbym rolke i separator. W tego typu urzadzeniach rolka jest karbowana i mozna łatwo pomylic sie w ocenie jej zużycia. Koszt rolki to około 11 zł, separator tez chyba cos koło tego. Ale nie koniecznie to moze byc przyczyna niepobierania. Może tez byc do wymiany Hopping shaft assy koszt jakies 23 zł. A moze cos innego szczególnie jak ktos rozbierał i mógł cos zle złożyć.
  • Level 13  
    rozkładałem ją i napewno dobrze myśle że może sie poprostu ta guma zużyła a separator to jest ten kawałek sztywnej folii?
  • Level 21  
    Proponuję zmatowić rolkę drobnoziarnistym papierem ściernym i nastepnie przetrzeć np. PRINTER-em. W ten sposób jeśli nie pomoże, to wyeliminujesz samą rolkę.
  • Level 13  
    ok spróbuje ale dopiero chyba w sobote bo do pracy nadszedł czas
  • Level 16  
    Nie separator to nie ta folia. Jak rozbierzesz drukarke to zobaczysz że separator to prostokącik plastikowy z przyklejoną gumką.
  • Level 13  
    Aha już wiem wygląda na ok a czy duża powinna być odległość miedzy separatorem a rolką?
  • Level 14  
    rolka powinna dotykać do separatora pod którym jest spręrzynka i go dociska do rolki aby rolka nie pobierała więcej niż jedną kartkę
  • Level 13  
    no to u mnie jest troszke duża szparka między rolką a separatorem czyżby zużycie rolki? bo separator wygląda na ok
  • Level 10  
    Witam, głównie problemem może być właściwie rolka, separator raczej nie, bo on odpowiada za niepobieranie kilku kartek na raz. Proponuję wymienić rolkę, bo przeczyszcznie nie zawsze pomaga, te drukarki są juz dość stare i jeśli jeszcze nie była w naprawie, to wymiana rolki się już prosi. Należy sprawdzić też czy działa poprawnie sprzęgło, czyli taki mechanizm z elektromagnesem na drugim końcu osi z rolką pobierajacą. Należy dobrać się do mechanizmu z boku drukarki i sprawdzić czy przy wciśniętym sprzęgle napędza oś z rolką, przy zwolnieniu powinno sie luźno obracać na tej osi. Należy też podgiąć troszeczkę blaszki te umieszczone w tacy podajacej papier, to one dociskaja papier to rolki, jeśli są za bardzo odchylone to nawet nowa rolka może nie wiele pomóc. Wszystko napisałem co może być tego przyczyną, nie jedną już w ten sposób naprawiłem. Miłej zabawy :-)
    Powodzenia!!!
  • Level 13  
    Witam jeżeli chodzi o rolke to chyba bede zmuszony do jej wymiany a ten elektromagnes to chyba jest ok bo rolka sie obraca