Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony SLV - SX720

22 Gru 2005 13:13 1194 7
 • Poziom 2  
  Witam !
  Mój problem dotyczy nagrywania kaset przez video Sony SLV - SX720.
  Chodzi o to że po nagraniu przez video i przy odtwarzaniu obraz skacze.
  Dotyczy tylko tych kaset które zostały nagrane przez niego ( na innych magnetowidach kaseta chodzi dobrze po nagraniu przez SLV - SX720).
  Prosze o pomoc.

  Jeżeli trzeba wejść do trybu serwisowgo to chciałbym również wiedzieć jak można wejść ?
 • Poziom 36  
  Sprawdz caly tor prowadzenia tasmy,stan rolki dociskowej,napinacz hamulec lewego talerza,wyczysc glowice audio/control,tor prowadzenia na bebnie.Tasma musi! isc prosto bez zalaman i pionowych przesuniec.Dzwignia opasania lubi sie zacierac.Powodzenia.
 • Poziom 2  
  ok dzieki . Bede próbował.

  Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

  Zrobiłem tak jak mówiłeś i niestety nie zadziałało :(
  (Dziwne jest że magnetowid odczytuje normalnie taśme w trybie zwolnionym albo przyśpieszonym).
 • Poziom 20  
  Konfighter napisał:


  Dziwne jest że magnetowid odczytuje normalnie taśme w trybie zwolnionym albo przyśpieszonym).


  Tym się nie sugeruj. W każdym trybie oprócz normalnego PLAY (zwolnienie przyspieszenie do przodu do tyłu) jesy włączany tzw "generator sztucznej ramki" jest to impuls synchronizacji pionowej dokładany przez elektronikę zamiast z taśmy i wtedy obraz nie będzie skakał. Problem polega na tym że przy PLAY ten impuls jest źle odczzytywany z taśmy. WG mnie przyczyną jest rozregulowany jeden z wodzików opasujących taśmę na głowicy wizyjnej.
 • Poziom 15  
  Moim zdaniem trzeba wyczyścić każdą rolkę, wszystkie głowice, bęben (tu czyścimy płynem audio/wideo). I jeżeli to nie pomoże to musisz -może to wyda się głupie- wymienić kondensator (największy elektrolit) w przetwornicy.

  Pozdrawiam
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  artjab napisał:
  W każdym trybie oprócz normalnego PLAY (zwolnienie przyspieszenie do przodu do tyłu) jesy włączany tzw "generator sztucznej ramki" jest to impuls synchronizacji pionowej dokładany przez elektronikę zamiast z taśmy i wtedy obraz nie będzie skakał. Problem polega na tym że przy PLAY ten impuls jest źle odczzytywany z taśmy.

  Jest tu pewna nieścisłość, która może wprowadzać w błąd mniej zorientowanych w technice VCR, jednak te rozważania nie dotyczą bezpośrednio tego tematu.
 • Poziom 11  
  Model bazujący na Samsungu,więc ma również problemy z pamięcia - w tym wypadku chodzi o HDswitch.Trzeba zdjąc panel przedni,poszukac przycisku opisanego jako TEST(niedostępny z klawiatury użytkownika).
  Załadowac prawidłowo nagraną kasetę(jakiś oryginał) i w trakcie odtwarzania nacisnącprzycisk TEST i przycisk na pilocie SP/LP ( lub Speed - nie pamiętam jak jest opisany).Vcr sam ustawi pkt przełączania głowic.Powodzenia