Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1020D

22 Gru 2005 17:10 4819 9
  • Poziom 23  
    Witam

Kupiłem dosc okazyjnie drukarke kyocera 1020D.Drukarka jest prawdopodobnie nowa,a w kazdym badz razie przebieg jest smieszny.Drukarki jeszcze nie odpalalem poniewaz byla cała zawilgotniała wiec niech najpierw przesnie.W srodku znajduje sie jakiś toner ale nie ma oznaczen.Dodatkowo otrzymałem 2 fabrycznie zapakowane tonery tk-17.Zanim uruchomie ten sprzet chcialbym sie czegos dowiedziec:

1 Zakladam ze drukarka jest nowa - ile wiec w takim razie czasu ładuje sie do drukarki toner zanim ta bedzie mogła drukować
    2 Jak dowiedziec sie o jej przebiegu-czyli testówka,czy trzeba ja w tym celu podłączac do komputera?
    3 Co to za toner bez oznaczen znajduje sie w srodku?
    4 Czy to mozliwe zeby do tej drukarki pasowały tonery tk-17,bo szukajac informacji na ten temat wszedzie pisze sie iz powinien byc tk-18
    5 Moze jeszcze cos powinienem wiedziec przed jej odpaleniem-jeśli tak prosze o info.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki jest stan licznika drukarki możesz to sprwadzić bez podłączania do komutera. Naciśnij zielony przyćisk na drukarce(ten pierwszy od dołu) i trzymaj dopółki nie zaświecą się wszystkie diody po kolei jedna po druguej wtedy puść przycisk i powinna sięwydrukować strona statusu gdzie znajdziesz licznik.

Co do tonera to używaj tylko toner oryginalny przeznaczony do tego modelu drukarki czyli TK-18. Jak sam zauważyłeś TK -17 nie nadaje się do tego modelu i nie ryzykuj z zakładaniem.(Na temat tonerów do Kyocer możesz wiele poczytać na forum - wystarczy poszukjać) Jeśli w drukarce znajduje się już toner to prawdopodobnie jest to toner z jakim drukarka jest kupowana (startowy) i taki toner prawdopodobnie jest bez oznaczeń (piszę z pamięci ale jakby co to mogę jutro sprawdzić i wtedy dam odpowiedź).
    Z resztą dużo ci powie stan licznika drukarki. Jak sprawdzisz to daj znać.
    Jeśli drukarka jest nowa i wcześniej nie używana to po załączeniu powinna sama sobie dosypać tone (może to potrwać kilka minut). Natomiast jeśli po załączeniu drukarka popracuje kilka sekund i zatrzyma się to prawdopodobnie jest już zasypana tonerem i gotowa do pracy.

Pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

W zasadzie moj przedmowca juz na wszystko odpowiedzial...wiec ja tylko uzupelnie jego wypowiedz....a minowicie :

1. ladowanie tonera....odbywa sie tylko raz....tylko jesli drukarka jest fabrycznie nowa :!: :)...i trwa to okolo 10 minut....nie trzeba nic robic....zaraz po wlaczeniu...drukarka sama zacznie pobierac toner....zaznaczam tylko jesli jest FABRYCZNIE NOWA.....natomiast jesli ktos juz uruchomil drukarke...a tak wnioskuje po twojej wypowiedzi...toner jest automatycznie dobierany przez drukarke....i ty tego nie zauwazysz....drukarka pobiera go nawet w czasie wydrukow :) ....toner pobrany....jest gromadzony w modulu drukujacym PU

2. sposob na wydruk ilosci wydrukow juz podal moj przedmowca :)

3. w srodku prawdopodobnie (nie widze tego toneru...ale jesli nikt nie chachmecil ;) to tak powinno byc) znajduje sie toner TK-18 ....te tonery nie maja oznaczen na pojemnikach...maja oznaczenia "TK-18" tylko na kartonowych pudelkach :!: ....jesli natomiast jest tak jak mysle....i jest to toner oryginalny TK-18....na pojemniku powinien byc napis KYOCERA....uzupelniajac wypowiedz mojego poprzednika....nie jest to do konca rozumujac....wbrew pozorom toner startowy....tylko normalny toner TK-18...ale mozna przyjac iz jednak jest "startowy" ;) ....poniewaz toner ten zasypuje modul drukujacy PU......innymi slowy drukarka wyrzuci komunikat o koncu tonera nie po ok 7200 tys. kartek...lecz po ok 3-4 tys. kartek...pozostala czesc tonera czyli toneru na brakujace 3 tys. kartek znajduje sie wlasnie w module PU....kazdy inny toner TK-18 jaki pozniej zalozysz....bedzie juz starczal na ok 7,5 tys. kartek ...a nawet 8,5 tys.kartek....w zaleznosci jak zaczernione robisz wydruki :)

4. do tej drukarki pasuje tylko TK-18 ....kazdy inny toner jaki wkladasz....wkladasz na wlasne ryzyko....jesli szukasz tanich tonerow TK-18....poszukaj na allegro ;)

5. przed uzyciem drukarki....najlepiej zainstaluj sterowniki w wersji KX....sa to najnowsze i najbardziej rozbudowane sterowniki jakie sa do tych drukarek :)

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Toner TK-17 pasuje do drukrek FS-1000 i FS 1010 zawartość jest taka sama jak w TK-18. Widziałem już zainstalowany toner TK-17 w 1020 bardziej chodzi tu o politykę marketingową i np. TK-18 nie załozysz do 1000 i 1010. Jeśli masz te tonery za free załóż jeśli możesz wymienić wymieć TK-18 jest tańszy.
    Zainstalowany toner to przypuszczam pierwszy fabryczny pojemnik - brak jakichkolwiek oznaczeń. Jeśli drukuje Ok to nic nie zmieniaj.

Jak przedmówcy ostrzegam przed podróbkami - kłopoty po 150 stronach.
  • Poziom 23  
    No cóż,okazuje sie ze drukarka byla już uzywana, TOTAL PAGE=36,wydruki sa idealne,praca drukarki bez zarzutu-wiec w kwesti sprawnosci drukarki nie mam juz pytan.Intaresuje mnie natomiast żywotność bebna w tego typu drukarkach oraz ogólna ocena tego modelu.
    I jeszcze kilka pytan odnośnie testówki(status page).Co oznacza:
    1 Duplex option-Simplex
    2 RAM disk-off

I jeszcze odnosnie tonerów Tk-17-czy maja one jakiś termin przydatności?(jesli tak to gdzie go znależć) Pytam bo pozostaje mi je sprzedać osobno a nie chcę wciskać popeliny
  • Poziom 25  
    Witam
    Jeśli chodzi o duplex to po prostu na stronie statusu wyświetla ci że domyślnie jest wyłączony - drukarka drukuje jednostronnie. A opcje drukowania dwustronnego ustawiasz w sterowniku drukarki na stałe lub dla danego dokumentu w preferencjach drukowania.

Bęben w tej drukarce a raczej cały moduł PU wystarcza na 100 000 tyś wydruków - czyli masz jeszcze duuuużo czasu do wymiany :D.
    Jeśli chodzi o RAMDISK to jeśli się nie mylę załączenie tej opcji pozwoli drukarce mniej czasu się zastanawiać poczas wyduku kilku kopii danego dokumentu.
    A co do toneru t w zasadzie nie ma czegoś takiego jak okres przydatności (a przynajmniej ja o czyms takim nie słyszałem) należy zwrócić uwagę jedynie czy nie leży w wilgotnym miejscu co może powodować zbrylenie i to tyle.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    a ja tylko dodam, że jak na ten model przystało, po kilku tysiącach stron najprawdopodobniej zacznie się problem z pobieraniem papieru. Sprzedaliśmy w firmie sporo tych drukarek, i mało która nie wróciła w przeciągu roku z powodu zacinania się papieru.
  • Poziom 23  
    Dziękuje wszystkim za pomoc,rady i informacje.Życze wszystkim wesołych swiąt i mnóstwa prezentów.

Proszę o zamknięcie tematu.
  • Poziom 11  
    a jeszcze podpinając sie do Kyocery - ktoś eksperymentował z piratami?? bo jak na razie mam przygotowaną do testów Agawę oraz zastanawiamy sie nad tonerem ze sklepu internetowego www.bewacasa.com.pl - kosztują 64zł brutto, Agawa natomiast 113zł brutto. Az boję sie ceny tego tańszego toneru, a tak na marginesie. Czy ktoś wie, co za toner zaczęła teraz sprzedawać Agawa?? bo wczesniej były Delacamp (to w przypadku HPków, które wcześniej tam kupowałem), a teraz przychodza jakieś wynalazki w zupełnie innych butelkach, do popełniania których nikt nie przyznał się

Pozdrawiam
    Stefan

• Poziom 43  
    stevie13
    poczytaj tematy związane z kyocera a bedziesz wiedziął jak działają zamienniki w kyocerach. Sa powodem 99% usterek