Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mądrości na temat wzmacniaczy WS i PW

MuNiO 05 Jan 2006 13:47 81859 223
    fraga
    Level 15  
    właśnie walczę z końcówką mocy takowego ws354.

to jakaś strasznie porypana konstrukcja, wymieniam uszkodzone elementy
    i po kilkunastu sekundach grania pali bezpieczniki albo tranzystory,
    identycznie miałem z WS311D.

Dla porównania z AT9100 nigdy nie miałem takich krzywych akcji.
    Cóż, Kasprzak ;-)

_______
    Proponuje najpierw zapoznac sie z podstawami zagadnienia... zanim sie napisze, ze cos jest "porypane" :D
    tom
  • TermopastyTermopasty
    Jaro89
    Level 15  
    Porypana? Ja miałem ten wzmacniacz 2 razy u siebie w naprawie, co ciekawe padły tylko końcowe a sterujące przeżyły :) Sprawdź elementy odpowiadające za przeciwdziałanie wzbudzeniu końcówki, w jednym z kanałów są to: R530 razem z cewką oraz R532 C508, wymień potencjometr od prądu spoczynkowego na nowy i wyreguluj, niestety nie są to żadne precyzyjne PRki więc trzeba dokładnie i wolno kręcić. Jak mierzyć prąd chyba wiesz? Podkładki pod tranzystory i pasta termoprzewodząca koniecznie powinny być. Mam nadzieje że głośniki mają te 8 Ohm ? Co do AT9100 - jak dla mnie przyjemny sprzęcik w naprawie, w brzmieniu też nie jest taki zły :) pozdrawiam
    Bhpjean
    Level 12  
    Witam ... jak wcześniej pisałem popsułem swojego WS354 ! Więc natchniony podjołem się naprawy i poprawy tego sprzętu. Efektem tego udało mi się .. jak na moje ucho uzyskać całkiem niezłe rezultaty ! Powymieniałem szereg elemętów, transformator, i parę inych tam drobiazgów ... jakość dzwięku przy pełnej mocy jest o niebo lepsza ... nie ma efektu duszenia się dzwięku na pełnej mocy ! w zasadzie mocowo nie uległ on zmianie gdyż chłodzenie wiadomo małe, natomiast przy około 35W dzwięk jest czysty i mało zniekrztałcony poprostu ok. jeszcze pozostało pozmieniać troszeczkę elemętów w EQ i dołożyć opóźnienie do głośników i będzie ok.
    NarrowDj
    Level 10  
    Witam.
    Jestem posiadaczem PW 3015. Qpiłem go za grosze.
    Jest do wymiany transformator [pytanie jaki?].
    Chętnie bym coś więceh z nim zrobił w miare jego możliwości.
    Więc jak ktoś mi pomoże będę dozgonnie wdzięczny:)
    Jeszcze tylko schemacik i działam:)

Pozdrawiam Wszystkich wielbicieli polskiego sprzętu AUDiO:D
  • TermopastyTermopasty
    Bhpjean
    Level 12  
    NarrowDj wrote:
    Witam.
    Jestem posiadaczem PW 3015. Qpiłem go za grosze.
    Jest do wymiany transformator [pytanie jaki?].
    Chętnie bym coś więceh z nim zrobił w miare jego możliwości.
    Więc jak ktoś mi pomoże będę dozgonnie wdzięczny:)
    Jeszcze tylko schemacik i działam:)

Pozdrawiam Wszystkich wielbicieli polskiego sprzętu AUDiO:D

Ja bym sie zabral w nastepujacy sposob:

Sprawdź na jakie napięcie jest kondensator w filtrze zasilania dla stopnia mocy, na pewno na nim pisze ! . standartowo chyba były montowane na 40V. hmm wstaw transformator TS90/11 lub jeżeli wejdzie np TS120/24 lub TS120/13 lub coś podobnego, a jak wejdzie więkrzy to sobie nie żałuj , ew toroida o napięciach zmiennego coś koło 2 x 22 minimum ale za mało do 2x35V wystarczy, oczywiście uzwojenia powinny móc dostarczyć prąd powyżej 2.5A . przed włączeniem posprawdzaj jakie są pozostałe elektrolity w końcówce i w stabilizatorze do przedwzmacniacza. odlutuj tranzystory na końcówce i je posprawdzaj ! uruchom zasilanie ! i posprawdzaj napięcia i popatrz czy aby któryś elektrolit nie jest na niższe napięcie niż wyszło z pomiarów . Jeżeli końcówka padnięta to kup sobie BDW93C i BDW94C to są darlinktony więc i wypadną tranzystorki sterujące BD139/140 lub podobne i obok nich rezystorki coś koło 100-150Ω. dobrze by było mieć schemat aby to móc dopasować. posprawdzaj pozostałe tranzystorki i elemęty czy aby nie uszkodzone. jeżeli wszystko OK, zapnij sztuczne obciążenie na wyjście lub ew głośnik przez jakiś rezystor kilkunasto Ω !i sprawdź czy coś się dzieje. ew. Można zamiast rezystorów emiterowych tymczasowo do prób powstawiać jakieś więkrze np 47Ω w razie jak by coś było nie tak to tranzystory nie polecą . przed skręceniem należy poustawiać prądy spoczynkowe i ma grać ! to tak opisane w skrócie i na szybko ! Bym zapomniał ! w zasilaniu prawdopodobnie trzeba będzie zmienić mostek prostowniczy na więkrzy. np przy zasilaniu +/- 40V stałego i przy odpowiednim dobraniu rezystora w sprzężeniu zwrotnym stopnia mocy możesz uzyskać ponad 30W bo zdaje się orginalnie ma coś koło 20W i oczywiście jeżeli trafo wydoli prądowo. Myślę że przy TS90/11 lub TS90/13 spokojnie 20W poleci. a najlepiej poszukaj schematów od podobnych wzmacniaczy tam wszystko piszą ;) układy są podobne (oczywiście nie wszystkie)
    pozdrawiam Piotr D. bhpjean(malpa)wp.pl
    Wojtek(KeFir)
    Level 41  
    bdw93c tutaj!!! czys ty zwariował! one mają potęzną bete.. one są do zastosowań przełączających, sterowania przetwornicami.. chyab mówisz od BDW83C
    Bhpjean
    Level 12  
    Wojtek(KeFir) wrote:
    bdw93c tutaj!!! czys ty zwariował! one mają potęzną bete.. one są do zastosowań przełączających, sterowania przetwornicami.. chyab mówisz od BDW83C

hmm dużą β mają ? powiadasz ? hmm i bardzo dobrze !w końcu to są darlinktony ! widziałeś darlinktona, który by miał małą β ?? hmm jestem praktykiem a nie teoretykiem wiec skoro było tanio (ok 3zł za 1 szt) to zapakowałem takie cudeńka do WS354 , działają spoko ! a bete mają pomiędzy 750 a 1000 to chyba dobrze! zresztą ja być pomierzył betę typowego stopnia końcowego czyli komplecik np BD139/BDP285 to chyba nic mniej nie wyjdzie, nie potrafie tego sobie przeliczyć ale jeżeli np BD139 ma β powiedzmy ok 100 i do tego doładujemy BDP285 z β 50 to jakie wzmocnienie tego układu wyjdzie ? jeżeli pospinamy wszystko tak aby powstał darlington ? i tu pytanie do teoretyków jezeli ktoś potrafi przeliczyć to bardz proszę o jakiś wzorek na obliczanie β takiego stopnia) ja takie zastosowałem chodzi mi na nich bardzo dobrze ! oczywiście trzeba wywalić stopień sterujący ! o czym wspomniałem ! tzn BD139/140 i wpakować tam same BDW93/94. Te tranzystory chyba nie są tylko do zastosowań typu przetwornice itp. polecam inne fora gdzie jest napisane ze ów komplecik się świetnie spisuje jako końcówka mocy audio ! aha a do zwariowania mi jeszcze nieco brakuje, heh

pozdrawiam i polecam

Piotr D. bhpjean(malpa)wp.pl
    DrobnyCiulacz
    Level 17  
    SaraniS napisał:
    <<<Nie rozumiem, skad i po co te podzialy... PW to chyba nie do konca Diora, tylko wlasnie ZRK albo Fonica (nie mam na swoim podane, gdzie byl wyprodukowany) - i wg mnie AT rowniez do tego tematu pasuje, jako konstrukcja laczaca w sobie PW oraz T :D Podobnie jest z amplitunerem 8040 majacym oznaczenie R ;) Mysle, ze gdybym mial akurat taki amplituner, nikt by mnie stad nie wygonil z tego powodu ;)>>>

Heh :D Z ustaleniem producenta części modeli PW i WS jest faktycznie problem :|
    Przydałyby się badania archeologiczne :D

Wracając do AT9100 to część radiowa została ewidentnie "wyrwana":D z T7010 (zresztą wygląda jak górna połówka AT).
    Chyba opracowany przez Eltrę(lub razem ZRK),zastosowany z pewnymi zmianami w T9010 i T9015 Eltry jak i w amplitunerze R8040(też Eltry).
    Ech :| Strasznie poplątane te koligacje rodzinne :D:D:D
    Gorzej jest z ustaleniem "dawcy" :D dla przedwzmacniacza i końcówki AT wsród PW i WS :|
    Na razie nie znalazłem odpowiedniego kandydata :cry:
    Co prawda są pewne zbieżności na schematach ideowych(np. z PW9010)ale jednak różnice są spore :|
    Czyżby autorski projekt ZRK ? :D

A teraz na temat :D
    Kilka miesięcy temu,na Allegro znalazłem takie oto cudo :D
    Niestety nie pamiętam numeru aukcji :cry: Zostały tylko te zdjęcia...
    Wzmak jak widać idealny do zestawów 5.0 Tonsila :D:D:D
    No i te pokrętło Surround :D:D:D na tylnej ściance :D
    Ktoś coś wie na temat tego modelu :?: (dane,parametry ect.)
    A może to modyfikacja bazowego WS-a 504 wykonana przez kogoś we własnym zakresie :?::D:D:D
    dlugi666
    Level 21  
    Zasada była taka "PWxxx" produkowała FONIKA, "Txxx" ELTRA, a "Mxxx" KASPRZAK.
    ZM8000 i ZM7000 to były opracowania COBRESPU /ZM9000 chyba też/

Diora opracowała i produkowała "WS", "AS" i "MDS" /pomijając wcześniejsze oznaczenia np WSH/

Były też wyjątki T7010 i AT9xxx (dlatego zawiera tuner z T7010) produkował sam KASPRZAK.
    Nie wiem kto produkawał wzmacniacze PW-70xx (Z zasady FONIKA, ale wydaje mi się że produkawał go KASPRZAK). O ich wersjach WS-304 i WS-401 nie wspomnę.
    KarqaZ
    Level 10  
    Witam
    Ja mam pw 8010 i gra naprawde fajosko.Mam popięte do niego kolumny Zg30c114 z wymieninymi sykami na 80watt i bassami GDN 20/60 <wszyscho Tonsil'a>i gra naprawde zacnie.Porównywalem dzwięk z tosca 303 i nie ma to jak pw 8010.
    maciorkusowaciasty
    Level 18  
    M.A.G wrote:
    witam!ja mam unitre ws 442,narazie zabrałem sie za poleprzenie jej wygladu zewnętrznego a niebawem mam zamiar troche pogrzebać w środku.Osobiście jestem z niego zadowolony a szczególnie podoba mi sie ta klasyczna prostota polskich starych wzmacniaczy.A to foty mojego wzmacniacza.

oj widze ze jakis radmorek ucierpial na upiekszaniu 442. chyba jednak orginalne galki lepiej wygladaja, ale to moje prywatne zdanie. mam nadzieje ze zadnej wojny ws, pw kontra radmor nie bedzie :D
    Rocky Horror
    Level 31  
    Tak szczerze mówiąc to pokrętła od Radmora 5102 razem z Diorą WS442 wyglądają paskudnie. Jedyne co usprawiedliwiało by ich użycie to chyba tylko fakt nieposiadania oryginalnych :| . M.A.G, poszukaj jednak oryginalnych pokręteł, albo przynajmniej podobnych, a te "zwróć" Radmorowi :roll: ...
    M.A.G
    Level 11  
    każdemu co innego sie podoba ja ich nie zmienie bo na mój gust wygląda to lepiej,a rodmor i tak nadawał sie tylko na cześci bo został okrutnie potraktowany przez znajomego który stwierdził ze to złom...
    zcu01
    Level 14  
    Zasada produkcji była jak napisał dlugi666 ale były i wyjątki:PW9010,WS401S,WS304S-Fonika.Wzmacniacz W8010 występował także pod nazwą WS302M.
    MDS robiła również Unitra Magmor z Gdańska
    MDS5220 MDS1402.
    ZRK produkował magnetofony M80/70/90 szpulowe M2425/2405S/ ale i tu były wyjątki M551S/536SD Unitra Lubartów.AT9XXX produkował Kasprzak ale był wyjątek RMS511.Radiomagnetofowzmacniacz, w obudowie AT wmontowany wzmacniacz 2x27W+tuner FM+magnetofon kasetowy.
    Ten wzmacniacz WS520 to wygląda na WS704 frontpanel ale tył to jak prototyp.
    Rocky Horror
    Level 31  
    zcu01 wrote:
    Ten wzmacniacz WS520 to wygląda na WS704 frontpanel

Bardziej jak WS504/504B, a wręcz nawet dokładnie jak samo. Oba są czarne i w 520, w przeciwieństwie do 704 nie ma tego śmiesznego pierścienia wokół pokrętła głośności :roll: ...
    Ciekawi mnie tylko jak w tym modelu rozwiązano napędzanie centralnego i tylnych głośników. Nad transformatorem nie widać żadnego układu, a wśród reszty elektroniki nie ma tam zbytnio już miejsca na cokolwiek dodatkowego - z resztą widziałem kiedyś chyba zdjęcie tego wzmacniacza trochę od góry i wewnątrz wygląda jak normalny WS504...
    Schematu pewnie nikt raczej nie ma :-P
    micho a
    Level 35  
    amator 3 stereo i jeszcze raz amator !!!!!!

nieziszczalne gml na zadrutowanych bezpiecznikach 2 omwy dostawał 8 godz non stop i sie nie spalił :D cud?? nie amator :D

zwarcia cuda podmiany upadki z wysokości i ta drewniana obudowa :D

pierwszy 5 zł kosztował drugi 10 trzevci też 5 zł wszystkie sprawne zdezelowane z nieprzestrojonym radiem

i ten przedwzmacniacz ......szumiał jak morze łapał wszystkie komórki ale ta barwa ten loudness ten dudniący bas........na najgorszych kolumnach to grało konkretnie :D

żałuje że to sprzedałem gdyby miał 2x100 został by do końca żcia :D:D:D

potem już nic go nie przebiło ws303 był fajny też nie ubolewał nad 4 omami i miał fajny wygląd (wielkie z duża gałka) i mocno łomotał

pw3015 to była klapa wygląd mi nie pasił za bardzo i mój wiecznie sie psuł nigdy 4 omy nie dostał a wiecznie coś siadało .......

był jeszcze taki jeden w drewnianej obudowie z wskażnikami wysterowania wskazówkowymi o mocy 2x20wat 4om na 2n3055 chyba (to był chyba jakiś WSH )
    zasilał moje zdezelowane altusy 75 i sprawował sie świetnie nawet małe domówki obsługiwał jakoś go darze wielkim sentymentem nie wiem czemu mimo tak małej mocy :D

ws503 miałem krótko jakoś nie wywołał we mnie super entuzjazmu tzn generalnie mi sie podobał i na nbim już można było poważnie myśleć o graniu imprez (kopa miał :D)ale jakoś nie zaszedł tak w pamięc jak ten wsh i amator .......

było jeszcze wiele innych ale jakoś tak nie pamiętam dużo miałem w zastawach za kase czasm po 1 rok leżały (aidy tosci) ale to już nie to
    cikol
    Level 27  
    micho a wrote:
    .....

był jeszcze taki jeden w drewnianej obudowie z wskażnikami wysterowania wskazówkowymi o mocy 2x20wat 4om na 2n3055 chyba (to był chyba jakiś WSH )

A moze to Akord był :D
    DrobnyCiulacz
    Level 17  
    :arrow:M.A.G Dobry początek,ale popracuj jeszcze nad tym podświetleniem. Zrób coś z tą "czarną dziurą" pośrodku. Zmatuj "bańki" ledów aby dawały bardziej rozproszone światło.
    Popatrz jak to tutaj wygląda i to w dzień :D Powodzenia :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic73049.html

zcu01 napisał:
    <<<ZRK produkował magnetofony M80/70/90 szpulowe M2425/2405S/ ale i tu były wyjątki M551S/536SD Unitra Lubartów.AT9XXX produkował Kasprzak ale był wyjątek RMS511.Radiomagnetofowzmacniacz, w obudowie AT wmontowany wzmacniacz 2x27W+tuner FM+magnetofon kasetowy. >>>

W obudowie AT dodatkowo jeszcze magnetofon kasetowy :?: Tam jest tylko miejsce na walkmen i to pod płytką końcówki 8O

:arrow: Rocky Horror czyli ten WS 520 to naprawdę dzieło Diory ? :twisted: Supper tylko zdobyć takiego i podpiąć cały zestaw Tonsil Excellence 8-)
    Ech marzenia :D

Rocky Horror napisał:
    <<<Ciekawi mnie tylko jak w tym modelu rozwiązano napędzanie centralnego i tylnych głośników. Nad transformatorem nie widać żadnego układu, a wśród reszty elektroniki nie ma tam zbytnio już miejsca na cokolwiek dodatkowego - z resztą widziałem kiedyś chyba zdjęcie tego wzmacniacza trochę od góry i wewnątrz wygląda jak normalny WS504...
    Schematu pewnie nikt raczej nie ma :P >>>

Hymm :? Jeżeli nie widać zmian to jest pewna szansa że są one stosunkowo niewielkie i możliwe do przeprowadzenia na WS-ie 504 :idea:
    Ooo Tak :twisted: Schemacik by się przydał dla rozwiania wątpliwości...
    maciorkusowaciasty
    Level 18  
    zcu01 wrote:
    AT9XXX produkował Kasprzak ale był wyjątek RMS511.Radiomagnetofowzmacniacz, w obudowie AT wmontowany wzmacniacz 2x27W+tuner FM+magnetofon kasetowy.

tez prosze o jakies informacje na ten temat, jakies foto?
    micho a
    Level 35  
    cikol to na 100% nie był akord bo akorda były 2 wersje i z tego co wiem żasdna nie miała wskażnika wysterowania (mono miała 40 wat i stereo 2x60wat)pozatym akordy oba też miałem :D

a ten to był zwykły wzmacniacz domowy z selektorem wejśc na isostatach i reg bas/wysokie/blans głosnośc

z przodu miał jeszcze chyba jakieś dwa gniazda din5 (jedno chyba na słuchawki a jedno mikrofon albo 2 słuchawki

i miał 2 duże wskażniki wysterowania wskazówkowe NIE WYSKALOWANE w cedybelach ani jednostkach mocy po prostu podziałka i tyle :D

moc miał na 100% 2x20wat stereo na 4 om bo pisało z tyłu ......

modealu nie pamiętam ale jestem na 85% pewny że to diora kiedyś na allegro widziałem bardzoi podobny i to był jakiś wsh
    cikol
    Level 27  
    akord 40 i akord 41 chyba. ja miałem tez ale tylko 40(mono) nie pamietam mocy, ale miał on z tego co pamietam wskaznik wysterowania na wskazówce własnie(zielone tło chyba nawet podświetlane). Nie pamietam co było na skali bo to było baaaaardzo dawno( nie wiedziałem wtedy z czym sie elektronike 'je' i pamietam jak dzis ze rozebrałem tego wzmaka, zwatowałem bezpieczniki i... chyba zwarłem baze jednego z tranzystorów z jego kolektorem. - 'ogien,dym' dosłownie z jakiejś płytki poszedł)
    dlugi666
    Level 21  
    maciorkusowaciasty wrote:
    zcu01 wrote:
    AT9XXX produkował Kasprzak ale był wyjątek RMS511.Radiomagnetofowzmacniacz, w obudowie AT wmontowany wzmacniacz 2x27W+tuner FM+magnetofon kasetowy.

jest tu http://archiwa.elektroda.net/indexa.php?path=./83r/11/&page=2&img=25.jpg&idx=25

zcu01 wrote:
    ZRK produkował magnetofony M80/70/90 szpulowe M2425/2405S/ ale i tu były wyjątki M551S/536SD Unitra Lubartów.

Lubartów te modele chyba przeją od Kasprzaka

A M8010 miał inną nazwę MDS561. A na tej stronie z Re PW8010 nazywają WS8010
    adamst1
    Level 18  
    Lubartów był początkowo filią Kasprzaka.
    DrobnyCiulacz
    Level 17  
    dlugi666 wrote:
    maciorkusowaciasty wrote:
    zcu01 wrote:

jest tu http://archiwa.elektroda.net/indexa.php?path=./83r/11/&page=2&img=25.jpg&idx=25

Z opisu wynika że z tuner jest 3-y zakresowy a nie tylko FM :| (brak w porównaniu do AT zakresu krótkich-SW i płytki przełączników dla tego zakresu+przeniesienie części pokręteł na prawo).Co daje nam miejsce pod mechanizm magnetu.Nie zmienia to faktu że ten RMS511 nie jest w obudowie AT (inny frontpanel i z uwagi na kieszeń magnetofonu+rozmieszczenie pokręteł regulacyjnych inny przód ramy).
    Bardziej poprawne jest twierdzenie że obudowa RMS511 wywodzi się od magnetofonów ZRK M70XX/M80XX/M9XXX (tak jak obudowa AT)
    Mam nadzieję że to co napisałem jest zrozumiałe :D

P.S Widzę że cierpliwość Moderatora jest wielka :D:D:D Pozdrawiam 8-)
    zcu01
    Level 14  
    Model radiomagnetofonu RMS511 raczej wywodzi się od AT.Machanika magnetofonu jest jedno silnikowa..W tunerze zastosowano możliwość programowania 4 stacji + stacja strojona gałką STROJENIE .Zrezygnowano z rozbudowanego układu przedwzmacniacza-filtry jak w AT9XXX.Wskźniki tunera są diodowe a magnetofonu magnetoelektryczne .Nie wiem czy ten RMS wszedł do seryjnej produkcji, bo w sklepach ówczesnej Unitry go nie spotkałem.
    SaraniS
    Level 26  
    DrobnyCiulacz wrote:
    (...)

Szczerze mowiac, mi osobiscie bardzo brakowalo informacji o tych starych polskich sprzetach. W necie za wiele tego nie ma, ze "zrodel analogowych" mam zaledwie kilka numerow HiFi Audio Video i Radioelektronika :? Mysle, ze taki temat jest bardzo potrzebny ;) Podobnie zreszta, jak i temat o Radmorach.
    Pozdrawiam :)
    DrobnyCiulacz
    Level 17  
    zcu01 wrote:
    Model radiomagnetofonu RMS511 raczej wywodzi się od AT.
    Nie przeczę :P Ale ty napisałeś że RMS511 wykorzystuje tą samą obudowę co AT .Tą samą :!:
    W poprzednim poście napisałem czemu to niemożliwe. Mam nadzieję że pojmujesz różnicę między tym "samym" a "podobnym" czy bazującym na... :D Logiczne jest że producent opracowując nowy model stara się maksymalnie wykorzystać gotowe rozwiązania w tym wypadku AT i zapewne mechanizm z Decka M-ki :D

SaraniS wrote:
    DrobnyCiulacz wrote:
    (...)

Szczerze mowiac, mi osobiscie bardzo brakowalo informacji o tych starych polskich sprzetach. W necie za wiele tego nie ma, ze "zrodel analogowych" mam zaledwie kilka numerow HiFi Audio Video i Radioelektronika :? Mysle, ze taki temat jest bardzo potrzebny ;) Podobnie zreszta, jak i temat o Radmorach.

SaraniS w pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią :D:D:D
    Tylko temat ten jest niestety tylko o WS i PW a nie o wszelakim sprzęcie polskim :cry:
    Pozdrawiam 8-)
    dlugi666
    Level 21  
    SaraniS wrote:

zajrzyj na tą stonę http://www.oldradio.pl/
    DrobnyCiulacz wrote:
    SaraniS w pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią :D:D:D
    Tylko temat ten jest niestety tylko o WS i PW a nie o wszelakim sprzęcie polskim :cry:
    Pozdrawiam 8-)

Już kiedyś ktoś proponował rozszerzenie tego wątku o inny sprzęt. I dlatego moim zdaniem popieram poruszanie tematów dotyczących zestaów produkcji:
    - Kasprzak, Eltra, Fonika,
    - Diora

Panowie zcu01 i DrobnyCiulacz tak prawdę mówiąc dyskusja czy RM511 ma obudowę od AT czy M jest nie istotna w koncu to ta sama obudowa tylko obróbka została wykonana pod konkretny wyrób. Z zachowaniem stylistyki zestawu ZM9010.

A co do AT dokładnie 20 lat temu w prasie widziałem wersję z wskaźnikami LED i nie był to AT9115. Wskaźniki były jeden pod drugim, skala przesunięta w lewo a dioda stereo z prawej strony skali.
    DJ Volt
    Level 25  
    Nikt nikomu nie zabrania rozmawiać o innym sprzęcie . W tytule jest tylko o Ws'ach i PW, bo na więcej nie można sobie pozwolić w tytule. Jeśli AT posłuży nam jako wzmacniacz to nie widzę problemu, żeby o nim pisać. To samo jeśli chodzi o inne sprzęty. Można spokojnie dyskutować :). Wszystko co Polskie jest tu chyba mile widziane :P.