Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mądrości na temat wzmacniaczy WS i PW

MuNiO 22 Dec 2005 23:48 83608 223
    MuNiO
    Level 26  
    Witam

Byl Radmor teraz czas na cos nowego

Osobiscie posiadam juz 2 szt PW-7011 (wskaznik wysterowania) i dodatkowo bebechy od WS-304S

Jak dla mnie to seria WS-304S i pochodne (WS-401S , PW-7010 , PW 7011 , PW-7020 ) to najlepsze polskie wzmacniacze - wychowalem sie na tym w podstawowce (dyskoteki szkolne)

Obecnie tuninguje jedna PW-7011 (elementy starannie dobierane , lepsze kondesatory itp)

Drugi PW-7011 to full ogrinal tak jak fabryka dala - siada tylko potencjometr od glosnosci

Przedstawcie swoje wasze ulubione wzmacniacze z tych seri PW lub WS

Pozdrawiam
    SaraniS
    Level 26  
    Witam
    Od niedawna jestem posiadaczem PW8010 oraz magnetofonu z tego zestawu :D Chce skompletowac caly ten zestaw, oraz dokupic zblizony wygladem i wymiarami CD/ DVD ;) . Osobiscie "zakochalem sie" w tych minizestawach (3015 i 8010) od momentu jak je pierwszy raz ok. 20 lat temu w sklepach widzialem - niestety, dopiero dzis mnie na nie stac :?
    Co do wzmacniacza, jestem raczej za pozostawieniem w nim maksimum rzeczy fabrycznych - wymienione sa elka w zasilaniu, poza tym jedna koncowka mocy (byla uszkodzona) i troche drobnicy - rzeczy mozna powiedziec nieuniknione przy tak wiekowym sprzecie. Z "tuningu" wstawiona zostala tylko dioda LED czerwona w galke regulacji glosnosci - przydatne gdy siedze w polmroku a nie psuje zbytnio wygladu wzmacniacza.
    Mam jeszcze maly problem bo chyba wzmacniacz grzeje sie troszke zabyt mocno, ale mam nadzieje, ze zostanie to tez rozwiazane.
    Podziekowania dla Kol. _PREDATORA_ za czas i elementy poswiecone na przywrocenie tego zestawu do dawnej swietnosci - w taki sposob moge Mu sie odwdzieczyc ;)
    User removed account
    User removed account  
    janusz27
    Level 30  
    Moj WS4421 jest po drobnych modyfikacjach mianowicie: wymiana okablowania, elementow pojemnosciowych, przerobioenie wskaznika poziomu sygnalu, zalozenie opoznionego zalanczania kolumn i takie tam inne. Ogolnie wzmacniacz sprawuje sie bardzo dobrze i nie ma z nim zadnych wiekszych problemow i mam nadzieje ze pogra nastepne 20 jak nie wiecej lat bez zadnych napraw.
    Drugim z WS-ow jest WS354. W nim zostaly wymienione kondensatory i tranzystory na koncowce pozatym wszystko tak jak fabryka dala. Pomimo swoich malych rozmiarow wzmacniacz oferuje dosc spora moc, ktorej nie mozna w pelni wykorzystac przez zbyt maly radiator. Do plusow tego wzmacniacza mozna zaliczyc wbudowany korektor a do minusow brak wskaznika wybranej funkcji.
    WS304S przeszedl u mnie gruntowny remont i modyfikacje przez co gra o niebo lepiej niz w orginale. Zostaly wymienione w nim przewody wszystkie jak leci, tranzystory z tych BC14x i 15x na BC5xx tranzystory w koncowce z BDP na BD911 i 912 dodatkowo nowy mostek prostowniczy, nowe kondensatory filtrujace i wszystkie inne elektrolity.
    AWS Tosce303 w stanie dziewiczym nic nie ruszana nic nie robiona (nie liczac wyciagania glowicy przy przestrajaniu) gra wysmienicie.
    ALTON
    Level 38  
    Rzeczywiscie WS503,303,PW7010,7020,WS304,WS301 to były jedne z lepiej grających wzmacniaczy diory.Pamiętak czasy kiedy to zbudowałem swój pierwszy wzmacniacz na TDA7294 i wpakowałem do obudowy po WS304 (poprzedni właściciel tak załatwił ten wzmacniacz że został tylko węgiel w środku ;)...Duma ponad wszystko..to było coś.Piękna obudowa, prosta stylistyka, żadnych świecidełek itp.
    User removed account
    User removed account  
    nici
    Moderator Chiptuning
    Ja mialem najpierw PW 3015,extra sprzet,teraz mam altusa v60(pw8010) srebrnego,to jest sprzecik,napedzam nim 2 kolumny 4ohm 70 wat i jest bardzo glosno,oczyscie nie daje na full bo te nieszczesne 4 ohmy ale jest spoko.

We wzmaku sa wymienione elki w zasilaniu,dioda na niebiska,koncowki na bd911/912 i sterujace na nowe,wzmak gra wysmienicie!! Jak cos moge zalaczyc fotki z niebieska dioda!pozdro!!
    DJ Volt
    Level 25  
    Ja mam WS 4421. Piotek Majestersztyk wie co z nim nie tak ;). No i gdy jeszcze działał dźwięk nie bardzo mi pasował. Przy włącznonym loudnessie jest bum-bum, cyk-cyk i jak na mój gust za dużo męczącego bum-bum <choć lubię bas>. Bez loudnessu też jest podobnie, lecz jest to mniej widoczne. Wogóle można ten luod jakoś tam ukulturalnić? W WS brakuje mi zawsze średnicy. Aida AWS 103 z kolei <też mam> wydaje mi się w tym paśmie przyjemniejsza <moje subiektywne odczucia>, ale ma nie przyjemny "pukający" bas. Wiem trudno mi dogodzić ;). Nie wątpliwą zaletą mojego 4421 jest to, że to wersja exportowa pod szyldem MacWatts. Przełączniki są Alpsa i nie ma się przy przełączaniu wrażenia, że to stara Unitra <nie mam nic przeciwko unitrze ;) >. Potencjometry Telpod, ale skokowe, co średnio mi się podoba jeśli chodzi o regulację niskich i wysokich tonów. No i wygląd zewnętrzny. Wielu osobom się nie podoba "opakowanie" tej seri klocków Diory. U mnie nie ma tych perfidnie kwadratowych przełączników, niebiskich napisów i kresek. Wygląda OK :)
    User removed account
    User removed account  
    maciorkusowaciasty
    Level 19  
    ALTON wrote:
    Rzeczywiscie WS503,303,PW7010,7020,WS304,WS301 to były jedne z lepiej grających wzmacniaczy diory.

z tego co wiem to te wzmacniacze byly produkcji Fonici.

a odnosnie tematu, mam pw8010 i pw 3015 (+ reszte kompletu), ten drugi to moja pierwsza Unitra. ogolnie fajne wzmacniacze, bez problemu jakies akai na stk bija dzwiekiem. tylko szkoda ze sa takie male, ciezko cos w nich nowego dorobic, wymienic elektrolity zasilacza. zastanawiam sie czy w pw8010 radiator nie jest za maly, nigdy nie gralem glosniej niz 5, ale jak na 2x20w to chyba ciut maly jest...

pozdrawiam i zycze wesolych swiat.
    SaraniS
    Level 26  
    nici wrote:
    Ja mialem najpierw PW 3015,extra sprzet,teraz mam altusa v60(pw8010) srebrnego,to jest sprzecik,napedzam nim 2 kolumny 4ohm 70 wat i jest bardzo glosno,oczyscie nie daje na full bo te nieszczesne 4 ohmy ale jest spoko.
    We wzmaku sa wymienione elki w zasilaniu,dioda na niebiska,koncowki na bd911/912 i sterujace na nowe,wzmacniacz gra wysmienicie!! Jak cos moge zalaczyc fotki z niebieska dioda!pozdro!!

Zgodze sie, ze do srebrnego panela bardziej pasuje niebieska dioda, niz czerwona ;) Sam mam czarny, i tu czerwone diody wygladaja bardzo ladnie :)

Wesolych Swiat :)
    BARNI_GDYNIA
    Level 19  
    wita wszytkich :D ja w swoich zbiorach posiadam aktualnie wzmacniacze WS442 , WS 304S oraz amplituner R8040 ( jesli sie nie myle takie miał oznaczenia ) niestety zadne z powyzszych urzadzen nie działa bo nie mam czasu i checia wziac sie za ich naprawe :( ale mysle ze z czase uda mi sie uruchomic ws442 bo według mnie warto , swietny wzmacniacz :) ale moim zdaniem jeden z bardziej skomplikowanych i trudniejszych w naprawie jakie wyprodukowała firma diora , muj niestety nie miał bezpieczników przed koncówkami mocy i wszystko poszło z dymem :( , ale imponuje mi ten wzmacniacz jedna zaleta , :) ma mnustwo wejsc z tyłu :) mozna praktycznie pod niego podpiac kazde urzadzenie :) pozdrawiam wszystkich i wesołych świat :)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    nici
    Moderator Chiptuning
    w sumie kolor wzmaka sie nie zmienil,ale byl strasznie porysowany od gory,a teraz wyglada pieknie!! mam sentyment do tego typu sprzetow!!! to jest jednak cos!!! pozdrawiam!!
    User removed account
    User removed account  
    SaraniS
    Level 26  
    Wtam swiątecznie :)
    A propos WS442 i PW8010 - mi wlasnie brakuje w tym drugim jeszcze kilku wejsc :( Rozwiazania widze 2, choc nie wiem, ktorego uzyje:
    :arrow: zmiana przelacznika wejsc na wiecejsekcyjny (mozna na Allegro kupic po 8 pln) i dolozenie z tylu odpowiedniej liczby gniazd, dodatkowo modyfikacja wejscia magnetofonu, zeby uzywalo tylko RCA lub tylko WM545 (DIN) - bo miejsca z tylu na dolozenie jest dosc malo :(
    :arrow: Dokupienie obudowy po takim wzmacniaczu i zrobienie zewnetrznego rozgaleznika sygnalow z przelacznikiem :) Kompletnie bez ingerencji w sam wzmacniacz w takim przypadku :)

A co do wygladu mojego wzmacniacza z dioda w galce glosnosci, to niestety nie mam aparatu, zeby foto zrobic, jak uda mi sie jakis wykombinowac, to zamieszcze :)

Jeszcze co do brzmienia - osobiscie podoba mi sie; wczesniej mialem Amatora 2b - bylem z jego brzmienia zadowolony, do czasu az wlasnie uslyszalem PW8010 ;) Z wylaczonym konturem nie moge powiedziec zeby mial malo srednich; po wlaczeniu faktycznie uwypuklaja sie basy i soprany a srednie gina - to juz zalezy jak kto woli ;) Szumow tez wlasciwie nie zauwazylem; no moze bez sygnalu z glosnoscia na max cos tam leciutko szumi ale wrecz niezauwazalnie ;)

Pozdrawiam :)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    maciorkusowaciasty
    Level 19  
    no dobra, jak madrosci na temat wzmacniaczy ws i pw to co powiecie na to? cos wam to przypomina? kto byl pierwszy? Diora czy to? fotki kiedys znalazlem na allegro, ale dopiero teraz je znalazlem.
    janusz27
    Level 30  
    Do zludzenia przypomina nasza DIORE. A moze ktos sobie nakleil tylko logo TECHNICS?! Albo moze DIORA robila pod taka nazwa gdzies na export tak jak np MacWatts, Crown, Mr Voice, THOMSON itp.
    User removed account
    User removed account  
    maciorkusowaciasty
    Level 19  
    zadziwiajace jest to podobienstwo, wskazniki mocy obu wzmacniaczy wygladaja chyba identycznie.
    to jeszcze jedno zdjecie, z jednego z gdanskich komisow. mimo ze nie wzmacniacz, to jednak pochodzi z tej samej lini. podobienstwo nieco mniej widoczne ale jednak jest. i teraz pytanie: kto od kogo sciagal? podejzewam ze jednak nasi sciagali...
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account