Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kto jest za utworzeniem działu "LAPTOPY" ?

profil22 01 Jan 2006 16:10 7711 109
    ruff22
    Level 20  
    Witam

I ja się wtrącę niech ktoś mi napisze to po co dział telefony komórkowe i stacjonarne , przeciez telefon to telefon , sa zarówno przenośne stacionarne i nie przenośne , w zasadzie telefony sa tak samo uzytkownane wysyła się z nich esemesy , odczytuje pocztę , dzwoni itp. Róznica nie jest w użytkowaniu oczywiście office działa tak samo tu i tam , róznica jest w samym hardware . Procesory w laptopach np: mmc-1 , mmc-2 , że nie wspomnę o niestandardowych . Pamięci i problemy z konfiguracją zupełnie inne niz w stacionarnych , napędy : ludzie często piszą "zmień zworkę w napędzie na slave to ci zadziała " jaka zworka tu to dziala zupełnie inaczej . Zasilanie tak samo zupełnie inne rozwiązania .Czasem głupi bezpiecznik w laptopie uniemożliwia jego odpalenie lub kompletny brak obrazu na ekranie . Dyski niby podobne ale jak wytłumaczyc komuś jak podłaczyc drugi dysk do laptopa IBMa? Przecież nie da się drugiej taśmy bo jej nie ma , trzeba poprzez przejściówkę zamiast CDROMA . Jeżeli ktoś nie widzi róznicy między dyskiem 1,8cala do alptopa , a 3,5 cala do stacionarnego to się dziwię .O bateriach i regeneracji i usterkach nawet nie wspomnę . Matryca w laptopie ? jezeli to to samo co monitor to trzeba zdać sobie sprawę że komputer to jednostka centralna z układami wejścia wyjścia czyli też monitor to po co jest dział monitory , jak wystarczy komputery hardware .
    Mozna tak pisać i pisać , klawiatury , myszki touchpady , track pointy , pcmcia , miniPCI , przechowywnie , przenoszenie , itp.

Nawet na allegro jest taki dział i naprzykład pamięci z laptopów nie sa sprzedawane w dziale komputery->podzespołybazowe tylko w dziale komputery->komputeryprzenosne->akcesoria , a jak wiadomo pamięci te pasuja tez do komputerów macintosh .

Dlatego musi być taki dział , często ludzie uzywaja przenosnych jako drugi komputer . W zasadzie prawie nic co ma odniesienie do peceta nie ma odniesienia do laptopa (chodzi o serwis hardware i to tylko w praktyce , w teorii wszystko wygląda podobnie)Musi być dział i koniec! Telefony mają swój ! monitory tez a to jest przecież element komputera !

Powinny być dwa hardware przenośne i hardware stacjonarne .

ps.sorry za błędy ortograficzne
    Sniady
    Level 15  
    Witam wszystkich!

jeśli szanowni Panowie mogą zerknąć na jedno ze źródeł:

http://www.ineuro.pl/informacja.php?idtekst=1034

patrząc w przyszłość myślę że dział LAPTOPY czyli ściślej mówiąc "Notebooki Hardware" powinien pojawić się na elektrodzie

popieram ConnorMacLeod-a zdecydowanie różnice w sprzęcie są istotne
    http://twojepc.pl/ wystarczy poczytać o rozwiązaniach i nowinkach tylko i wyłacznie do notebooków

Interesant zaproponował bardzo słuszny podział mysle że konieczny z czasem

pozdrawiam

Sniady
    yo.tony
    Level 15  
    Z czasem i tak trzeba bedzie scalić te tematy bo stacjonarne będą stanowiły taką mniejszość że szkoda bedzie je zostawiać w osobnym dziale ;_) HEHEHE

A na serio, to uważam że fajnie by było gdyby komputery przenośne miały oddzielny dział hardware, z drugiej strony... komu będzie sie chciało przenosić wszystkie stare, już napisane posty do nowego działu? :_)

Ogółem jestem za!
    Sebaczaj
    Level 14  
    Myślę, że dział laptopy prędzej czy później musi być utworzony. Laptop to jednak zupełnie inny komputer. Na większość pytań ich dotyczących nie odpowie użytkownik zwykłego PC np. regeneracje baterii.
    Scyzoor
    Level 11  
    To rzeczywiscie dobry pomysł, znajdzie sie tu na pewno wiele osób, co specjalizuje sie w tych kompach i moga słuzyc swoimi radami.
    Gretryk
    Level 12  
    Jestem za ponieważ dużo ludzi ma już laptopy a jak wiadomo każda rzecz kiedyś sie psuje
    valdi.ch
    Level 11  
    Witam osobiscie jestem za, system operacyjny ten sam ale tylko system reszta to kompletnie inna chistorja prosty przyklad, jezeli cos siadlo w PC naprzykd szwankuje klawiatura czesto odpowiec na forum jest taka cytuje ,,zainstaluj nowy sterownik jak to nie pomoze porzycz od kumpla klawiature wtedy bedziesz mial pewnosc czy to nie klawiatura,, ,,odlacz naped i podlacz spowrotem powinno dzialac ,,itd
    sam posiadam laptopa i pc jak cos siadzie w pc poprostu wymieniam wszystko widac jak na dloni
    z laptopem to nie takie proste kazdy lapek jest zbudowany inaczej
    np. pamiec w COMPAQ EVO jest w takim miejscu gdzie by sie nikt nie spodziewal sam sie przekonalem
    zbychu26
    Level 11  
    Jestem za. Jakby to nie nazwać "Laptopy" , "Hardware przenośne" czy jeszcze inaczej.
    ninjafan
    Level 19  
    Myślę, że podział forum Komputery jest niepotrzebne (chociaż umożliwi szybsze znalezienie żądanego tematu). Jak już dzielić to wszystko - na mniejsze fora - ale nasuwa mi się pytanie: Czy to ma jakiś sens?
    kitor
    Level 34  
    Pewnie, że ma. Mam laptopa i po co przeszukiwać forum komputery aby coś na jego temat znależć. Najczęściej "szukaj" zasypuje mnie niepotrzebnymi żeczami.
    tzok
    Moderator of Cars
    Wszelkie procedury diagnostyczne dotyczące sprzętu są identyczne w przypadku laptopów jak i stacjonarnych PC. Jedynie w przypadku laptopów w warunkach domowych są trudne do zrealizowania bo często ciężko jest zdobyć pozdespoły na podmianę... a że rozmieszczenie elementów jest inne - to już jest problem użytkownika, że nie wie jak dostać się do pamięci czy twardego dysku - zazwyczaj wyszystko jest ładnie opisane w instrukcji eksploatacji a jeśli produucent nie przewidział tej części do wymiany w zakresie użytkownkia to jest to opisane w instrukcji serwisowej.
    Jest tyle różnych modeli laptopów, że i tak nikt nie będzie szukał jak wyjąć np. dysk czy cd-rom tylko napisze wymień... a jak to już w instrukcji jest napisane.
    magic78
    Level 11  
    Jestem jak najbardziej za. Skróci to czas szukania interesującego tematu.
    szpak3
    Level 20  
    Jestem jak najbardziej za utworzeniem

Komputery przenośne hardware

O tematyce Notebook, Palmtopy, Laptopy

Jest to cała gama urządzeń i na pewno, to nie to samo co PC
    Yca
    Level 20  
    Ja tez popieram utworzenie dzialu dla laptopow, sam mam takiego jednego ktory mi duzo zdrowia juz napsul i przydalby sie dzial w ktorym bym mogl szybko znalezc pomoc
    ANDRZEJ_9210
    Level 12  
    utworzyc dział laptopy - to ułatwi przeszukiwanie zasobów.
    szpak3
    Level 20  
    tzok wrote:
    Wręcz przeciwnie... trzeba będzie szukać i tu i tam...

No przepraszm jeśli będę chciał poszukać info odnośnie ATI RAGE MOBILITY, kart PCMCIA, stacji dokujących, baterii itd. Zadam pytanie w konkretnym miejscu a nie jak obecnie pytania pomiędzy wątkami ,,,muli mi się komp w grach,,, po raz setny
    Masster
    Level 32  
    Z tego co piszecie wynika, że chcieli byście nowego działu i jeszcze żeby ktoś poprzeżucał wszystkie wątki z istniejącego. Powodzenia, no chyba, że chcecie sami przejrzeć tysiące tematów i je sklasyfikować. Tak czy inaczej nawet jeżeli ów dział powstanie będzie jak napisał tzok. Będzie trzeba szukać i tu i tu bo ochotnicy do klasyfikacji pewnie się nie znajdą.
    tzok
    Moderator of Cars
    szpak3 wrote:
    No przepraszm jeśli będę chciał poszukać info odnośnie ATI RAGE MOBILITY, kart PCMCIA, stacji dokujących, baterii itd. Zadam pytanie w konkretnym miejscu a nie jak obecnie pytania pomiędzy wątkami ,,,muli mi się komputer w grach,,, po raz setny
    A jakich to informacji na w/w tematy chciał byś szukać na forum... jak wpiszesz stacja dokujaća albo jej oznaczenie to i tak znajdziesz tematy wyłącznie jej dotyczące... jeśli dobrze skonstruujesz zapytanie to nie musisz wybierać nawet działu, możesz szukać po wszystkich forach.
    Nadal nie wiem jakie to specyficzne cechy ma karta Rage Mobility (pomijając fakt, że jest to zwyczajny ATI Mach 64 wykonany w mniejszym wymiarze technologicznym), czy karty PCMCIA (16bit to ISA a CardBus to praktycznie PCI)? Stacja dokująca to przeważnie tylko obudowa z portami + ew. kontroler IDE na PCI.
    Na baterie wystarczy jeden temat, nie potrzeba całego forum, co miało zostać powiedziane na ich temat już zostało, teraz co najwyżej można zrobić bazę schematów wewnętrznych połączeń i wsadów.
    Figi
    Level 37  
    Jakoś nie trafiają do mnie argumenty zwolenników nowego działu, którzy twierdzą, że będzie łatwiej znaleźć coś o laptopach. Nawet jeśli jakiś problem będzie dotyczył wyłącznie laptopów, to chyba nie jest tak trudno dopisać w wyszukiwarce +laptop, tak jak to wcześniej sugerował kolega "Tzok".
    mareksmd
    Level 13  
    mysle ze ten kto mowi ze nie tworzyc działu tak naprawde nei maił stycznosci z notebukami od wewnatrz inie miał problemow sprzetowych a tak wogole to chyba noteboka widział tylko w sklepie lub nie zajmuje sie serwisowaniem tego sprzetu inie ma pojecia o czym mowa!!!!!!!!!! ,kolega RUFF22 ma racje, dobrze to uzasadnił!!!! HW W TYCH KOMPACH CO ZUPEłNIE CO INNEGO I TAKI DZIAł W ZWIAZKU Z TYM MUSI BYC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat powinien byc zamkniety dział utworzony bo tu nie ma o czym debatowac,a userzy beda sie jescze przez nastepne 2 lata wypowiadac czy jest potrzebne czy nie, a mozna by juz rozwiazywac problemy... wiec nie wiem po co ta dyskusja!!!

Pozdrawiam.
    piooo
    Level 29  
    @mareksmd jeśli bywasz w działach : Komputery Hardware i Komputery Software to widzisz,że problemy komputerów przenośnych pojawiają się na bieżąco i wcale nie ma ich tak dużo. A w pierwszej części postu to troszkę przesadziłeś, haha,pozdrawiam
    Figi
    Level 37  
    Po przeczytaniu posta kolegi mareksmd dochodzę do wniosku, że nie miałem racji... Rację miał oczywiście kolega mareksmd :!: Przyznaje się do błędu i posypuję głowę popiołem...
    Po głębokim namyśle stwierdzam, że istnieją głębokie różnice pomiędzy budową laptopów i komputerów stacjonarnych... Wprawdzie oba typy komputerów działają na tej samej zasadzie, składają się z podobnych komponentów, do zarządzania nimi używa się tych samych systemów operacyjnych, ale... WYGLĄDAJĄ INACZEJ :!: :!:
    Dyski twarde, choć działają na podobnej zasadzie, wyglądają inaczej... matryca laptopa, choć podobna działaniem do monitora, wygląda inaczej... oba typy komputerów są zasilane za pomocą prądu, ale PC z zasilacza, a laptop z baterii lub mniejszego (a więc zupełnie innego) zasilacza... płyty główne sełniaja te same funkcję, ale są różnych wymiarów, kolorów i maja inne złącza... Różnice możnaby wymieniać w nieskończoność.
    W świetle powyższych, stwierdzam, że dział laptopy jest bardzo potrzebny i trzeba go jak najszybciej stworzyć. Kkkkoniecznie :!:

P.S. Lubię ogladać laptopy pod każdą postacią... zarówno w środku, jak i w sklepie, a najlepiej w telewizji... ;)
    tzok
    Moderator of Cars
    Świetne podsumowanie, a koledze mareksmd sugeruję "zaprzyjaźnić" się ze słownikiem ortograficznym.

Mały apel do autora - chyba warto zamknąć ten temat.
    ArtHurO1
    Level 17  
    Jestem za...Laptop dużo się różni od stacjonarnego kompa....
    tzok
    Moderator of Cars
    Śmiem twierdzić, że Ci którzy twierdzą, że laptop bardzo się różni od stacjonarnego komputera... niebardzo wiedzą o czym piszą.
    Poza tym akurat w kwestiach w których się różni i tak nic w domu nie naprawią. Ustalenie uszkodzenia dysku czy pamięci wygląda tak samo w laptopie jak i w stacjonarnym komputerze. Diagnostyka systemu operacyjnego również (zresztą to ten sam system).
    A bardziej zaawansowanych napraw i tak nikt nie wykona w amatorskich warunkach.
    m.polo
    Level 14  
    A ja jestem za działem NOTEBOOK.. Bo nie lubie zaśmiecać innych działów, np. w tym przypadku KOMPUTERY HARDWARE, bo większość z odwiedzających to forum i tak oleje mojego posta, bo nie będą wiedzieli co odpisać.
    Natomiast jeśli posta przeczyta inny użytkownik laptopa mam dużo większe szanse na odpowiedź. Tymczasem tutaj co chwilkę pojawia się nowy post zrzucając mój niżej, więc potencjalny użytkownik innego laptopa ma dużo mniejsze szanse na przeczytanie posta. Ja np przeglądam zawsze tylko 3 ostatnie strony.. A gdyby był taki dział nie zaśmiecałoby się tego działu - gdzie większość użytkowników to posiadacze stacjonarnego PC, więc ani oni mi nie pomogą ani ja im..
    Zresztą zaraz mam i tak napisać temat dotyczący matrycy w laptopie, więc okaże się, ilu użytkowników mi odpowie.. [bo odpowiedź będą znali raczej tylko użytkownicy laptopów lub serwisanci..]
    Dj_GT
    Level 11  
    Jestem za poniewarz laptop a stacjonarny PC to co innego ma wszystkie inne podzespoły i było by więcej porządku :) a na tym dziale są laptopy notebooki matryce wszystko pomieszane !!!!!!!!!!!!!!