Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodbiornik Alicja R-701 Eltry - przestrojenie głowicy

23 Gru 2005 13:48 2232 3
  • Poziom 31  
    Witam, proszę o pomoc tak jak w temacie. Radio to na mój gust ma "udziwnioną" głowicę, nie ma rdzenia w heterodynie. Schemat już zdobyłem i wnioskuję że wylutowywanie kondensatorów nic nie da co dowiodłem praktyką, chyba trzeba zastąpić innymi. Na razie wylutowałem kondensator, co niewiele pomogło. Jak ktoś może przestrajał to radio to proszę o jakąś podpowiedź, bo mi już brakuje inwencji twórczej. Wogóle to to radio to jakiś wynalazek, elementy są wlutowane inaczej niż na shemacie.
    Tak na marginesie udalo mi się podnieść częstotliwość heterodyny do około 80 MHz i na tym stanąłem. Mam miernik częstotliwości z układów od radia "Damis", schemat wygrzebany gdzieś z Elektrody.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Wszystkie kondensatory rezonansowe zmniejszyc o polowe a przy heterodynie czasem i bez kondensatora dodatkowego (pojemnosc wlasna). Brak reakcji na wylut kondensatora tzn ze nie trafiles na wlasciwego.
  • Poziom 31  
    Witam ponownie. Problem rozwiązałem przez zmniejszenie pojemnośći kondensatorów o połowę tak jak pisał kolega jagrx i dodatkowo odwinięcie po 2 zwoje z cewek heterodyny i mieszacza. Do kolegi olaf x: wiedziałem o tym poście z tym że Alicja R-603 ma głowicę strojoną kondensatorem, a w R-701 jest strojona warikapami, schemat jest inny.
    Dziękuje za pomoc, temat uważam za zamknięty.
    Wesołych świąt.